Opony Zimowe-co macie?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Opony Zimowe-co macie?

Post autor: JACEK484 »

Ja już drugi sezon mam FALKEN Eurowinter HS01 SUV. Zimą OK, a co najważniejsze są bardzo ciche w trasie, są cichsze od letnich PIRELLI.
Pisałem rok temu kiedy je założyłem na zimę że są ciche, natomiast stwierdzam że fabryczne montowane PIRELLI letnie są bardzo głośnymi oponami.



Sponsor

Re: Opony Zimowe-co macie?

Sponsor


Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: Opony Zimowe-co macie?

Post autor: jeżu »

Saddam pisze:
20 paź 2021, 8:21
Dzięki!
Dokładnie o taka opinie mi chodziło :)
A jak austrada? Nie są głośne?
Dużo robię kilometrów w trasie.
głośność jest bardzo subiektywnym tematem i wydaje mi się, żebym to odczuł to musiałbym dwoma takimi samymi autami, tą samą drogę pokonać tylko z innymi oponami - wtedy bym pewnie coś poczuł - teraz dla mnie są ok ale wcześniej jeździłem dwa lata dacia dokker a potem kolejne dwa Caddy maxi osobowy więc teraz kodiaq to inna liga więc nie mam odniesienia ;) pozdrawiam ;)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Opony Zimowe-co macie?

Post autor: WuWu »

Od kiedy pamiętam zawsze zimówki były miększe i cichsze od letnich. Letnie Pirelli faktycznie mogą być głośniejsze niż innych producentów ale przynajmniej żadne Pirelli mi nie ząbkowały co nie mogę powiedzieć o poprzednikach.
Wracając do tematu na zimę mam Pirelli. Jest ok. 80% miasto, 20%wyjazdy i się jeszcze nie zakopałem tak żebym nie mógł wyjechać, mimo iż spód nieraz się czyści śniegiem.

kodiaqo
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2021, 22:56
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 170 kM 4-Motion

Re: Opony Zimowe-co macie?

Post autor: kodiaqo »

WuWu pisze:
21 paź 2021, 0:38
Od kiedy pamiętam zawsze zimówki były miększe i cichsze od letnich.
To nie tylko to. Ale także, czy bieżnik jest normalny (wzdłużne rowki) czy choinka.

Ale jest w tym sporo racji (co do mieszanki). Ja użytkuję Nokiany, i ostatnio kupowałem
jedne i drugie (letnie/zimowe). Z letnich (Nokian Line SUV) nie jestem specjalnie zadowolony.
A zimowych (Nokian WR SUV 3) ... nie pamiętam ... :lol: Ale zwrócę uwagę na to teraz.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Opony Zimowe-co macie?

Post autor: pstad »

Tez mialem dylemat jaknkupowalem.Teraz bedzie 2gi zeson.Finalnie wybralem dosc popularne i "nowy" model Bridgeston Blizzak LM005 jak narazie sa supet.

Ponjzej link z oponeo i opinie.

https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridge ... 93-w-xl-fr




Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


szymon
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2021, 13:00
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0TDI

Re: Opony Zimowe-co macie?

Post autor: szymon »

Ja planuje kupić MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV 235/55R19 105V XL

Czy ktoś jeździ na takich?

skodam
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2021, 13:27
Samochód: Kodiaq style 1.5TSI

Re: Opony Zimowe-co macie?

Post autor: skodam »

Po przekopaniu połowy internetu: testów, rankingów i filmów, założyłem całoroczne Nokian SEASONPROOF SUV
235/50 R19 99 V. Jak dłużej pojeżdżę to coś napiszę jak się sprawują, na razie mogę tylko powiedzieć że są troszeczkę cichsze od letnich na których dostałem czyli Pirelli Scorpion Verde, ten sam rozmiar oczywiście, ale według parametrów podawanych przez producenta to się zgadza bo Pirelli 70dB, a Nokian 69dB.
Zastanawiałem się ile w tym wszystkim prawdy, a ile marketingu.
Mam po tym wszystkim propozycję aby ułatwić innym wybór, czy całoroczne czy sezonowe i jakie.
Może się umówić w kilka osób na Kodiaq na różnych oponach i zrobić wspólny test może nie tak dokładny jak ADAC ale zawsze nowe dane do analizy, co i dlaczego.
Raz w temperaturze jak obecnie na sporym plusie, za jakiś czas na (-5), na mokrym i może nawet na śniegu się uda. Wtedy sprawdzić chociaż drogę hamowania.
Przy moim wyborze brakowało mi porównania moich opon które wybrałem z np: zimówkami, jak już coś było to z innej prędkości samochód hamował, albo inny model.
Mogę to potem w jakieś tabelki i wykresy ująć i jakiś filmik zmontowć.

Kubasl
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2021, 21:28
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: KODIAQ 1,5 TSI SportLine

Re: Opony Zimowe-co macie?

Post autor: Kubasl »

Po przekopaniu połowy internetu, 1000 opinii :D , testów i kilku specjalistów wybór padł ( a tak naprawdę szlag mnie trafił z tymi testami i wlazłem na czat na znanym portalu z oponami i tak mi doradzili) na Hankook winter i*cept evo3 x w330a. Jeszcze nie jestem w stanie nic o nich powiedzieć bo przejechałem tyle co od Pana "Mietka" jakieś może z 3km. Jak na razie to mięciutko i w miarę cicho. Jutro trasa więc zobaczymy jaka jest prawda, tylko na północy aktualnie trochę utrzymuje się ciepło i chyba się mocno pospieszyłem, ale co roku zmieniałem na ostatnią chwilę, więc tym razem na odwrót. No i nie wiem, czy to autosugestia ale chyba jest ciut niżej bo to 17". Celowałem w 18" ale trochę mnie postraszyli homologacją i sprawa trochę nie jasna bo Misiek po lifcie w Sportline, więc z braku czas odpuściłem i jest jak jest.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Opony Zimowe-co macie?

Post autor: herman00 »

szymon pisze:
27 paź 2021, 15:49
Ja planuje kupić MICHELIN Pilot Alpin 5 SUV 235/55R19 105V XL

Czy ktoś jeździ na takich?
Tak, żonie kupiłem MICHELIN Pilot Alpin 5 do jej samochodu (segment B), bo to coś miało najlepsze oceny i cena była też premium.
Po zmianie z z opon Firestone Winterhawk Żona nie była zadowolona i twierdziła, że fatalnie się jeździ i na tych oponach nie ma dobrej przyczepności nawet na śniegu.
Zwykle nie jeżdżę tym samochodem, ale się zdarzyło i sam się o tym przekonałem w jedyny śnieżny dzień tamtej zimy, że opony nie są warte ceny, bo na naszej nieodśnieżonej ulicy samochód pojechał mi niezupełnie w zakręt i szczęście, że nic nie jechało z przeciwka, a ogrodzenia były daleko, bo nieźle się przejechał po błocie pośniegowym.
Dlatego żadnych szaleństw, opony średniej półki, bo klasa premium to koszty reklamy i testów.

ODPOWIEDZ