Kodiaqi na ulicach

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Lobos36
Posty: 2
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4

Re: Kodiaqi na ulicach

Post autor: Lobos36 »

Dziwne ale jak w salonie widziałem ocatavie za 164 tys (bez szału w środku) która była droższa od mojego Kodiaqa o 9 tys z rocznika 2017 bo nowy kosztowal dokładnie tyle co Octavia, to zastanawiam się kto kupi lub wylizinguje octavię w takiej cenie zamiast np Bmw 3 czy Mercedesa C.

Na niektóre modele Skoda przegina z cenami.



Sponsor

Re: Kodiaqi na ulicach

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaqi na ulicach

Post autor: root »

Temat stary jak świat… Skoda na wypasie czy premium w golasie? :)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Kodiaqi na ulicach

Post autor: Rafał »

z ciekawości byłem dziś w salonie mercedesa - glc - cena zaczyna się od 180k i w tej cenie niewiele nowoczesnych udogodnień - doposażenie do poziomu mojej skody (w dniu zakupu wg katalogu 165k) to w mercedesie pewnie grubo ponad 230 k. do tego z tyłu miejsca jak na lekarstwo.
za to jakość wykończenia na poziomie kilka leveli wyżej.
skoda to auto dla ludu i tyle - nie doścignie gwiazdy i bawarczyka

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Kodiaqi na ulicach

Post autor: WuWu »

Może w salonie jak są jeszcze nowe to widać dużą różnice w wykonaniu, ale ostatnio siedziałem w kilkumiesiecznej już x5 bmw i szału jakiegoś porywajacego nie ma. Też miała skóry, w miarę taka sama miękką deskę, wyższa i większa na zewnątrz i wydaje się trochę mniejsza w tylnym rzędzie siedzeń. Nie dał bym drugie tyle za takie różnice. Wiadomo jakiś % tej kwoty jest za samą markę i technologie które nie widać.

karbab
Posty: 142
Rejestracja: 15 cze 2017, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4 7DSG

Re: Kodiaqi na ulicach

Post autor: karbab »

Był ktoś wczoraj na wieczornych nartach na Nowej Osadzie w Wiśle?

mkes
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2017, 23:16
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI L&K

Re: Kodiaqi na ulicach

Post autor: mkes »

Ostatnio w Warszawie widzę 2 Kodiaqi dziennie. Głównie Style.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Kodiaqi na ulicach

Post autor: Dual »

Ja pracuje niedaleko Centrum Chinskiego to widze albo jednego albo dwa Miski czarne jezdzace kolo mojej firmy i prowadzone przez azjatow.
Dodatkowo czasem bialego Miska kolo Walendii i juz nie wdze Pani w Quarzu, ale wyjezdzam wczesniej, gdyz wyjscie z domu tylko o 10 minut wczesniej do pracy rano skraca mi czas podróży z 50 minut do 20 minut (15 km).
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: Kodiaqi na ulicach

Post autor: Ethel »

Dla mnie Pszczyna to miasto kodiaq-ow. Zawsze widzę tam co najmniej dwa... Na lokalnych blachach.

batonx
Posty: 30
Rejestracja: 24 sty 2018, 0:20
Samochód: kodiaq

Re: Kodiaqi na ulicach

Post autor: batonx »

Rafał pisze:
05 sty 2018, 1:05
z ciekawości byłem dziś w salonie mercedesa - glc - cena zaczyna się od 180k i w tej cenie niewiele nowoczesnych udogodnień - doposażenie do poziomu mojej skody (w dniu zakupu wg katalogu 165k) to w mercedesie pewnie grubo ponad 230 k. do tego z tyłu miejsca jak na lekarstwo.
za to jakość wykończenia na poziomie kilka leveli wyżej.
skoda to auto dla ludu i tyle - nie doścignie gwiazdy i bawarczyka
To ja mam zupełnie inne wrażenie. Zanim zdecydowałem się na Kodiaq'a brałem pod uwagę wiele samochodów. Byłem również na jeździe próbnej nową klasą C (GLC bliżej ziemi). Już pomijam fakt, że jest strasznie ciasna i powyżej 120 km/h bardzo głośna (wewnątrz). Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Z daleka wygląda fajnie, ale jak już człowiek tego dotknie, przyciśnie, to pojawia się rozczarowanie. Jadąc tym samochodem powyżej 70-80 km/h nie czułem kompletnie nic. Poniżej tej prędkości szarpnięcia, gdy automat zmieniał biegi przy normalnym wykorzystaniu pedału gazu. Z salonu Mercedesa pojechałem prosto do Skody. Wolę być po stronie "ludu". Mam spory kontakt z samochodami różnych marek. Najwięcej z BMW. Serię 3 (i niżej) nazwać klasą premium może tylko ten kto nigdy w tym samochodzie nie siedział i nie przejechał nawet kilometra. Tego zwrotu, według mojej opinii, można używać dopiero od serii 5. Wszystko niżej to tylko wysoka cena.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Kodiaqi na ulicach

Post autor: root »

Ostatnio widziałem Kodiaqa z niebieskimi blachami, należącego do ambasady Czech.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ