System start-stop

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 88
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: System start-stop

Post autor: Marcelus »

Bury_Kocur pisze:
Marcelus pisze:
04 mar 2023, 11:50
A widzisz ja nie używam auto-hold, wkurza mnie że po puszczeniu hamulca auto się nie toczy od razu tylko trzeba dodać gazu no i klocki szybciej się kończą bo odpuszczają dopiero jak już ruszasz, dlatego wolę sam "zaciągnąć" ręczny i zwolnić.
OKI - teraz Qmam - ja jednak wolę auto-hold a szybszego zużywania się klocków w tym trybie nie zauważyłem, choć Superbem jeździłem tak 160 kkm ...

Niedźwiadkiem też tak jeżdżę.

Niemniej dzięki za wyjaśnienie

Pzdr
Włodke
A to dobrze wiedzieć, może tylko tak mi się wydaje że ten tryb szybciej klocki zużywa bo mam wrażenie że jak ruszam to lekko trzyma i dopiero puszcza, ale widzisz to może tylko złudzenie moje albo nie ma to większego wpływu na zużycie klocków.



Sponsor

Re: System start-stop

Sponsor


Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: System start-stop

Post autor: borek »

Ja już tydzień jeżdżę po odłączeniu wtyczki na klemie akumulatora. Działa, auto nie gaśnie. Jedyny komunikat jaki jest to Usterka SS, ale nie wywala żółtej ikonki ani nic wiec nie razi w oczy. Pojawia się tylko jak przejdziemy do statusu samochodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: System start-stop

Post autor: Bury_Kocur »

borek pisze:
23 mar 2023, 12:05
Ja już tydzień jeżdżę po odłączeniu wtyczki na klemie akumulatora. Działa, auto nie gaśnie. Jedyny komunikat jaki jest to Usterka SS, ale nie wywala żółtej ikonki ani nic wiec nie razi w oczy. Pojawia się tylko jak przejdziemy do statusu samochodu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A co z ładowaniem baterii ?
Kontrolujesz może to ?

Pzdr
Włodek

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: System start-stop

Post autor: borek »

Nie, nie mam miernika a poza tym w elektryce / elektronice jestem totalnie „zielony” co może być nie tak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: System start-stop

Post autor: borek »

Ale mam gdzieś ELM327 do OBD to podłączę i sprawdzę w aplikacji. Tylko co mam sprawdzić, poziom ładowania na postoju przy oddalonym aucie tak?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: System start-stop

Post autor: elmiko »

Walczyłem z tym SS w polifcie i się poddałem. Zakupiłem na Ali kabelek, pół godziny na montaż i z głowy.
Obrazek

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: System start-stop

Post autor: borek »

Wielkanoc spędziłem na kempingi Camp66 i widziałem się z kolegą @seba. Podpięliśmy od niego OBD Eleven, zmieniliśmy wartość na 12,1 V i niestety SS nadal działa :( Co ciekawe pierwotna wartość była 12V ale nie wiem czy gość od chipu też nie zmieniał tutaj wartości żeby zdezaktywować system.

W takim układzie odłączę wtyczkę na nowo i tak będę jeździł. Przy okazji może zakupie przycisk z ALI ale trochę nie uśmiecha mi się rozbieranie tych paneli żeby go podmienić.

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: System start-stop

Post autor: elmiko »

Na Ali kupujesz kabelek- przelotkę do przycisków. Mnie udało się to zamontować bez demontażu samych przycisków. Tylko tę plastikową klapkę pod nimi.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: System start-stop

Post autor: borek »

Koledzy, jeszcze już dłuższy czas z odpiętą kostką od klemy. W zasadzie poza komunikatem o usterce SS nic innego się nie dzieje.
Czy ta kostka ma wpływ na to "inteligentne ładowanie", nie wiem.

Bili
Posty: 245
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: System start-stop

Post autor: Bili »

borek pisze:
11 maja 2023, 21:19
Koledzy, jeszcze już dłuższy czas z odpiętą kostką od klemy. W zasadzie poza komunikatem o usterce SS nic innego się nie dzieje.
Czy ta kostka ma wpływ na to "inteligentne ładowanie", nie wiem.
W służbowym Tiguanie 1.5 TSI system ten a w zasadzie właśnie tą wspomnianą kostkę odłączyło jakieś zwierzątko, wygryzając fragment przewodu i pozostawiając go na akumulatorze. Oprócz komunikatu wszystko w porządku, a start stop po prostu wyłączony.

ODPOWIEDZ