System start-stop

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: System start-stop

Post autor: bubuś »

marchec pisze:
16 lut 2021, 8:26
Ale z tego co piszesz odpięcie wtyczki dezaktywuje asystentów, co prawda line assist jest zbędny dla mnie, ale martwe pole już się przydaje, zwłaszcza żonie ;)
przemol1974 pisze:
16 lut 2021, 9:14
stingerA6 pisze:Bo to wersja wyłączenia hard core :)
Czyli kupujemy full opcję a potem wycinamy... Obrazek
To nie tak, jak komentujecie.
Samoistna dezaktywacja niektórych asystentów faktycznie miała miejsce po wypięciu wtyczki. Jednakże po pierwszych jazdach aktywność asystentów samoistnie przywróciła się.
Dlatego w ostatnim poście napisałem, że jedynie od czasu do czasu przy uruchamianiu motoru może pojawiać się komunikat o nieaktywnym SS.


Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Sponsor

Re: System start-stop

Sponsor


TAD
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2021, 11:54
Samochód: Kodiaq 2,0 TDI STYLE 200KM

Re: System start-stop

Post autor: TAD »

Czy macie wiedzę czy kabel do dezaktywacji start-stop od Kodiaqa GT podejdzie do wersji europejskiej ? Wygląda identycznie.
Sprzedawca na Ali twierdzi że jego wersja jest do GT 2017-2020 i widać nie ma wiedzy czy w wersji EU są jakieś różnice . Jest
pewna różnica ceny / 40-60 PLN / w stosunku do sprzedających wersję EU. Nie o cenę oczywiście chodzi ale o wiedzę czy oni na nas
dodatkowo zarabiają.

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: System start-stop

Post autor: elmiko »

TAD pisze:
05 kwie 2021, 16:44
Czy macie wiedzę czy kabel do dezaktywacji start-stop od Kodiaqa GT podejdzie do wersji europejskiej ? Wygląda identycznie.
Sprzedawca na Ali twierdzi że jego wersja jest do GT 2017-2020 i widać nie ma wiedzy czy w wersji EU są jakieś różnice . Jest
pewna różnica ceny / 40-60 PLN / w stosunku do sprzedających wersję EU. Nie o cenę oczywiście chodzi ale o wiedzę czy oni na nas
dodatkowo zarabiają.
Co to jest Kodiaq GT?

BTW - kupiłem kabelek do dezaktywacji SS na Ali za niecałe 100 PLN, udało mi się zamontować bez demontażu panelu z przyciskami. Kosztem podrapanych palców, ale udało się. Działa jak marzenie. Nawet po przełączeniu w tryb ECO Start-Stop wyłącza się 'sam' :)

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: System start-stop

Post autor: borek »

JED pisze:W moim egzemplarzu nie można.
Mam podobnie, dzisiaj byłem na chipie. Przy okazji niby wyłączyli SS a jednak nie, auto jakby nie pamięta ustawień i niestety gasi silnik. Produkcja u mnie październik 2019.

Zostaje chyba przycisk do kupienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: System start-stop

Post autor: Marcelus »

Kilka razy wykonasz tzw. sekwencję startową i potem już niemal automatycznie się ją robi, wyłączenie start stop, 2x mode aby zmienić na tryb sport i wyłączenie ręcznego i można jechać :)

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 161
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: System start-stop

Post autor: Bury_Kocur »

Marcelus pisze:
03 mar 2023, 22:45
Kilka razy wykonasz tzw. sekwencję startową i potem już niemal automatycznie się ją robi, wyłączenie start stop, 2x mode aby zmienić na tryb sport i wyłączenie ręcznego i można jechać :)
Wszystko rozumiem bo robię za każdym odpaleniem silnika podobnie - wyłączam Start-Stop, zmieniam tryb na Sport, ale o co chodzi z tym ręcznym?

Mam załączony na stałe Auto-Hold - podczas ruszania wyłącza się sam.

Więc o co chodzi z tym ręcznym ?

Pzdr
Włodek

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: System start-stop

Post autor: borek »

Tak ale powoduje to delikatne wycieranie się guzika, zaczyna się lekko „świecić” i odróżniać od pozostałych 🫢 takie lekkie zboczenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Marcelus
Posty: 83
Rejestracja: 04 wrz 2022, 22:02
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 190KM 4x4

Re: System start-stop

Post autor: Marcelus »

Bury_Kocur pisze:
Marcelus pisze:
03 mar 2023, 22:45
Kilka razy wykonasz tzw. sekwencję startową i potem już niemal automatycznie się ją robi, wyłączenie start stop, 2x mode aby zmienić na tryb sport i wyłączenie ręcznego i można jechać :)
Wszystko rozumiem bo robię za każdym odpaleniem silnika podobnie - wyłączam Start-Stop, zmieniam tryb na Sport, ale o co chodzi z tym ręcznym?

Mam załączony na stałe Auto-Hold - podczas ruszania wyłącza się sam.

Więc o co chodzi z tym ręcznym ?

Pzdr
Włodek
A widzisz ja nie używam auto-hold, wkurza mnie że po puszczeniu hamulca auto się nie toczy od razu tylko trzeba dodać gazu no i klocki szybciej się kończą bo odpuszczają dopiero jak już ruszasz, dlatego wolę sam "zaciągnąć" ręczny i zwolnić.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: System start-stop

Post autor: borek »

Ja autohold wyłączam tylko jak podjeżdżam pod przyczepę i manewruje z nią. Oraz podczas parkowania gdzie trzeba podjechać na centymetry czasem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 161
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: System start-stop

Post autor: Bury_Kocur »

Marcelus pisze:
04 mar 2023, 11:50
A widzisz ja nie używam auto-hold, wkurza mnie że po puszczeniu hamulca auto się nie toczy od razu tylko trzeba dodać gazu no i klocki szybciej się kończą bo odpuszczają dopiero jak już ruszasz, dlatego wolę sam "zaciągnąć" ręczny i zwolnić.
OKI - teraz Qmam - ja jednak wolę auto-hold a szybszego zużywania się klocków w tym trybie nie zauważyłem, choć Superbem jeździłem tak 160 kkm ...

Niedźwiadkiem też tak jeżdżę.

Niemniej dzięki za wyjaśnienie

Pzdr
Włodke

ODPOWIEDZ