Hak do Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: WuWu »

Skorek pisze:
23 mar 2018, 6:22
WuWu pisze:
22 mar 2018, 0:14
Zależy od salonu. Ja kupiłem hak bez adapteru a adapter oryginalny skody z 13 na 7 dostałem gratis. Nie wiem jaki jest w obi ale jest o wiele lepiej wykonany od tanich z all.....
No i po co pisać takie bzdury... „lepiej wykonany” co wsuwki ma ze złota, czy może plastik bardziej szlachetny... śmigam od roku z adapterem za kilka zł. bardzo często wożąc na haku bagażnik rowerowy i jego „wykonanie” w żaden sposób nie wpływa na jakość użytkowania. Jedynym „minusem” jest to że oszczędziłem 2 stówki. Cena oryginału to kosmos jak słusznie ktoś tu zauważył. Podobnie rzecz się ma z innymi oryginalnymi częściami dedykowanymi do Skody gdzie przepłaca się kilkukrotnie
Wg Ciebie bzdury wg mnie NIE. Te dwa które miałem okazję widzieć były kiepskiej jakości. Tak inny plastik który może na mrozie popękać (tak w zimie też jeździ się z przyczepą). Wsuwki u mnie nie są że złota (a szkoda) ale wykonanie niektórych wtyków jest niestety takie że po 50 wpieciach wsuwki już są luźne i całość zaczyna sypać się w rękach. Jeden używa takich rzeczy od święta i jest zadowolony z każdego wykonania a drugi 3 razy w tygodniu. I jeśli doczytałeś, nie kupiłem go tylko dostałem i taki był sens tekstu. WEŹ ZA DARMO PRZY ZAKUPIE AUTA. Salon ma wszystko drożej - te same rzeczy można kupić taniej, ale jak z każdą rzeczą jak używasz często to musisz kupić lepszej jakości inaczej będziesz kupował kilka razy to samo.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2018, 7:12 przez WuWu, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Re: Hak do Kodiaqa

Sponsor


Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Skorek »

Przepraszam, może zbyt dosadnie się wyraziłem, że to bzdury, ale wg mne to nie warto w tym przypadku przepłacać 20 krotnie. Ale po to jest jeszcze demokracja żeby każdy mógł mieć wybór. Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam WuWu

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: WuWu »

Skorek pisze:
23 mar 2018, 7:11
Przepraszam, może zbyt dosadnie się wyraziłem, że to bzdury, ale wg mne to nie warto w tym przypadku przepłacać 20 krotnie. Ale po to jest jeszcze demokracja żeby każdy mógł mieć wybór. Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam WuWu
Spox tak jak już dopisałem na górze sens tekstu był WEŹ ZA DARMO PRZY ZAKUPIE AUTA. Salon ma wszystko drożej - te same rzeczy można kupić taniej, ale jak z każdą rzeczą jak używasz często to musisz kupić lepszej jakości inaczej będziesz kupował kilka razy to samo.
Skorek - Pozdrawiam :)

horac
Posty: 2
Rejestracja: 10 cze 2018, 12:48
Samochód: Kodiaq Scout 2.0 TDI 190KM

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: horac »

Hak taki jak fabryczny mozna domontowac za oplata okolo 8k PLN, na pewno do 150KM Diesla w zwyz, nie wiem jak slabsze silniki, bo chodzi o chlodnice. Nie instalujcie hakow nieoryginalnych bo bedziecie plakac, w momencie gdy wrzucicie wsteczny a czujnik bedzie wyl bo wykryje hak jako zagrozenie. W dodatku elektronika i trakcja sie przestawia na przyczepe w oryginalnym haku.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: bubuś »

horac pisze:
10 cze 2018, 13:46
Hak taki jak fabryczny mozna domontowac za oplata okolo 8k PLN, na pewno do 150KM Diesla w zwyz, nie wiem jak slabsze silniki, bo chodzi o chlodnice. Nie instalujcie hakow nieoryginalnych bo bedziecie plakac, w momencie gdy wrzucicie wsteczny a czujnik bedzie wyl bo wykryje hak jako zagrozenie. W dodatku elektronika i trakcja sie przestawia na przyczepe w oryginalnym haku.
Hak może być nieoryginalny. Musi być przede wszystkim dedykowana wiązka przewodów z modułem. Wówczas po podpięciu przyczepy dezaktywuje czujniki cofania i światła przeciwmgielne oraz cofania, bo one zapalają się w przyczepie.
Możesz napisać w kilku słowach, jak objawia się (jet sygnalizowane) przestawienie elektroniki i trakcji po podpięciu przyczepy na oryginalnym programie (silnika i skrzyni DSG) i na czym polega ta zmiana?
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

CiOlEk
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2018, 15:44
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TSI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: CiOlEk »

Inaczej działa ESP, ACC itp.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: bubuś »

CiOlEk pisze:
25 cze 2018, 6:30
Inaczej działa ESP, ACC itp.
Że aż tak, to się mogę domyślać.
Chodziło mi o szczegóły, stąd zapytanie do @horac, który wspomniał o innym działaniu auta po podpięciu przyczepy (tylko nie wspomniał czy podpinał przyczepę, czy tylko gdzieś coś czytał).
Nadal nie wiem, jak się zmienia i jak jest ta zmiana sygnalizowana w przypadku wspomnianej przez Ciebie kontroli trakcji (ESP) i asystenta aktywnego tempomatu (ACC) podczas holowania przyczepy (w ASO też nie bardzo się orientują w szczegółach).
Pozostaje czekać na swojego Kodiaqa i po podpięciu przyczepy empiryczne przekonanie się co i jak.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: michalmiko »

Jak to u Was było z rejestracją i fabrycznym hakiem? Dowiedziałem się dzisiaj od sprzedawcy, że muszę zrobić przegląd na stacji diagnostycznej i wbić hak do "twardego" dowodu. Czyli wszystko tak samo, jakbym miał hak dorabiany :shock:. Przeglądałem homologacje od samochodu i tam nic nie jest napisane o haku.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: bubuś »

michalmiko pisze:
13 lip 2018, 15:38
(...). Dowiedziałem się dzisiaj od sprzedawcy, że muszę zrobić przegląd na stacji diagnostycznej i wbić hak do "twardego" dowodu. Czyli wszystko tak samo, jakbym miał hak dorabiany :shock:. Przeglądałem homologacje od samochodu i tam nic nie jest napisane o haku.
Może to i dziwne jest, ale jest tak, jak oznajmił sprzedawca.
Z automobilem trzeba śmignąć na stację diagnostyczną po kwitek, że hak jest zamontowany zgodnie ze sztuką. Następnie WK po okazaniu zaświadczenia wpisze hak do twardego dowodu rejestracyjnego i do książki pojazdu.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: michalmiko »

Śmieszne to trochę, bo to tak wygląda jakbym musiał jechać autem na pierwszy przegląd na stację diagnostyczną :D Przecież samochód przeszedł w fabryce wszelkie testy, ma homologację i fabrycznie zamontowany hak. Co innego, gdyby to był hak domontowany u dealera, to co innego, wtedy znam całą procedurę :)
W takim razie nie potrzebuję żadnych dokumentów, a tylko podjechać samochodem na stację diagnostyczną i tam wszystko mi wydadzą do WK, czyli tak jak napisałeś?

ODPOWIEDZ