Hak do Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: bubuś »

Istotą haka montowanego fabrycznie jest szereg korzyści, w tym przede wszystkim:
-większa od standardowo montowanej chłodnica płynu chłodzącego,
-nie mam pewności czy przypadkiem nie montują dodatkowej chłodnicy oleju skrzyni DSG,
-zarządzanie elektryką przyczepy. W momencie stwierdzenia przez komputer podłączenia przyczepy, wyłączane sa w aucie tylne kierunkowskazy, światła cofania oraz czujniki cofania. Ponadto na wyświetlaczu deski rozdzielczej pojawi sie komunikat, w momencie niezadziałania kierunkowskazów w przyczepie,
-skrzynia DSG w momencie podpięcia przyczepy działa na innym programie, dedykowanym w związku z wleczeniem przyczepy (wyżej kręci na danym przełożeniu, często blokuje możliwość wrzucenia wysokiego biegu, np. 7 lub 6 czy nawet 5).


Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Sponsor

Re: Hak do Kodiaqa

Sponsor


Neron7
Posty: 109
Rejestracja: 23 mar 2017, 10:39
Samochód: Kodiaq 2.0TSI Style DSG

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Neron7 »

Ale jeśli zleci się to w serwisie mając pakiet przygotowania pod hak (a taki kupiłem)to problemu nie ma...

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: michalmiko »

O co chodzi z fabrycznym hakiem z adapterem? Czy to jest adapter gniazda na 13 pinów? Jeżeli nie zamierzam jeździć z przyczepą campingową, to wystarczy jak zamówię zwykły hak bez adaptera (tańszy) ? :)

kapete
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2017, 23:55
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI Lava Blue

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: kapete »

Adapter z 13 PIN na 7 PIN bo instalacja jest w Kodaq na 13 PIN

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Rafał »

i w dodatku w skodzie za adapter (redukcję z niemieckiego 13 pinowego standardu, na 7 pinowy powszechnie stosowany w pl) zapłacisz 200 pln, a normalnie np w obi kupisz to samo na 15 pln

kapete
Posty: 61
Rejestracja: 30 gru 2017, 23:55
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI Lava Blue

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: kapete »

Rafał zgadza się - cena z kosmosu :)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: michalmiko »

No to rewelacja :D Myślałem, że tam jest jakieś inne gniazdko zamontowane, czy coś mechanicznego :) Dzięki za poradę, bo faktycznie jak za to, to cena nieporozumienie :)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: WuWu »

Zależy od salonu. Ja kupiłem hak bez adapteru a adapter oryginalny skody z 13 na 7 dostałem gratis. Nie wiem jaki jest w obi ale jest o wiele lepiej wykonany od tanich z all.....

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Skorek »

WuWu pisze:
22 mar 2018, 0:14
Zależy od salonu. Ja kupiłem hak bez adapteru a adapter oryginalny skody z 13 na 7 dostałem gratis. Nie wiem jaki jest w obi ale jest o wiele lepiej wykonany od tanich z all.....
No i po co pisać takie bzdury... „lepiej wykonany” co wsuwki ma ze złota, czy może plastik bardziej szlachetny... śmigam od roku z adapterem za kilka zł. bardzo często wożąc na haku bagażnik rowerowy i jego „wykonanie” w żaden sposób nie wpływa na jakość użytkowania. Jedynym „minusem” jest to że oszczędziłem 2 stówki. Cena oryginału to kosmos jak słusznie ktoś tu zauważył. Podobnie rzecz się ma z innymi oryginalnymi częściami dedykowanymi do Skody gdzie przepłaca się kilkukrotnie

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Vibor »

taki urok zakupu oryginalnych akcesoriów ;) , zawsze zostaje Ali.... :)

ODPOWIEDZ