Hak do Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: rafalhtc »

W sprawie haka polecam firmę Taurus. Mają łącznie w Polsce kilka oddziałów. Oferuja haki renomowanych producentów jak Westfalia, Auto-Hak w opcji stały, wypinany horyzontalny i wypinany wertykalny. Do tego wiązki itp.
A co do wiązki to raczej odradzam zabawę w wiązki uniwersalne. Do każdego auta tym bardziej nowego lepiej wziąć dedykowaną, przy której i montaż odbędzie się bez cięcia kabli i lutowania jakiś dodatkowych. Do tego przy dedykowanej mamy pewność, że komputer nie pokaże błędów itp. Warto też od razu wziąć 13pinową.
A sam montaż to raczej też polecam w ASO lub jak producent da zgodę to w serwisie, który tylko w tym się specjalizuje. Taki też ma w razie czego wspomniana firma Taurus.
Przy haku w Suzuki miałem zgodę producenta na montaż i w serwisie niezależnym i ASO. Teraz z Hyundaiu producenta nie pytałem bo zlecilem od razu przed odbiorem auta montaż u Dealera ale części tzn hak wertykal plus wiązke dedykowaną kupiłem sam i im dostarczyłem do montażu.
Wyszło mnie to taniej bo ASO sobie liczyło za dużą marżę na części. Łącznie 1600zł netto za całość zapłaciłem więc super:)
Gniazda po wypięciu kuli nie widac nawet na mm. Całość schowana za zderzakiem. Nie wiem jak w Kodiaqu ale u mnie w Tucsonie nie trzeba było podcinać zderzaka.
Aha- w Suzuki miałem Westfalie a teraz Autohaka i oba montuje się w jakieś 5s.



Sponsor

Re: Hak do Kodiaqa

Sponsor


krzysiek
Posty: 179
Rejestracja: 08 mar 2017, 8:39
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI Style 190 KM + troche bajerów

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: krzysiek »

Westfalie mam w sportage i spisuje sie super, wpinana w pionie, po zdjeciu haka nic nie widac trzeba sie dobrze wpatrzec zeby zobaczyc drobne podciecie zderzaka, gniazdo chowane za zderzak :)

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: miro.t »

Czy ktoś już odbierał auto z fabrycznym hakiem?
Myślałem, że skoro fabrycznie montowany to będzie w homologacji auta, a okazało się że muszę sam go zalegalizować na stacji diagnostycznej.
Trochę to dziwne.

Mefju
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2017, 8:08
Lokalizacja: Skierniewice
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi 140 KW

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Mefju »

U mnie dealer zalatwil sprawę, zrobil przeglad dodatkowy na hak i przeslal dokumenty do leasingu. Odbierajac twardy dowod hak powinien byc wbity juz.

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: miro.t »

Ok. Dzięki za info. Pomijając już samą wizytę na stacji diagnostycznej, to znów leasingowi trzeba będzie zapłacić za dodatkową operację.

agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: agnes »

Dzięki miro za zwrócenie uwagi, nawet nie wiedziałam. Nikt nie raczył poinformować.
Swoją drogą, to trochę dziwne, auto produkcyjnie wyposażone w hak - pierwsza diagnostyka powinna to obejmować, a nie takie dodatkowe zamieszanie...

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: miro.t »

Mój opiekun z leasingu też był zdziwiony, jednak po rozmowach z kolegami, napisał mi, że skoda tak ma. U innych producentów aut jeszcze mu się to nie zdarzyło.
Wg mnie każdy dealer powinien robić tak jak zrobił ten od Mefju.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2017, 10:28 przez miro.t, łącznie zmieniany 2 razy.

agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: agnes »

miro.t pisze:
07 cze 2017, 10:01
Mój opiekun z leasingu też był zdziwiony, jednak po rozmowach z kolegami, napisał mi, że skoda tak ma. U innych producentów aut jeszcze mu się to nie zdarzyło.
Wg mnie każdy dealer powinien robić tak jak zrobili Mefju.
Ustaliłam, że zaświadczenie od diagnosty - 20 zł., przekazuję do leasingu i dowód docelowy będzie już z wpisem.
Raz jeszcze dzięki.

krzysiek
Posty: 179
Rejestracja: 08 mar 2017, 8:39
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI Style 190 KM + troche bajerów

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: krzysiek »

Niezla paranoja z tym hakiem. Az zaöytam u siebie w piatek przy odbiorze czy tu cos wiecej trzeba robic.

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: miro.t »

Mnie diagnosta powiedział 35zł, ale nie chodzi o te pieniądze, tylko o sam fakt, że mam auto jakby nie do końca zgodne z przepisami.
Ciekawe co by mi policja zrobiła, gdybym jechał z bagażnikiem rowerowym.

ODPOWIEDZ