Hak do Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Rafał »

wpis o bagażniku tak na prawdę oznacza wydanie 3-ciej tablicy rejestracyjnej.
w innych krajach jest to fajnie rozwiązane, bo 3-cia tablica ma inny kolor tła (np czerwony) i wtedy od razu wiadomo, że na aucie jest zamontowane coś dodatkowego



Sponsor

Re: Hak do Kodiaqa

Sponsor


Thor
Posty: 26
Rejestracja: 21 mar 2017, 21:14
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Thor »


Rafał pisze:wpis o bagażniku tak na prawdę oznacza wydanie 3-ciej tablicy rejestracyjnej.
Aha, na to bym nie wpadł Obrazek
Ale u nas wszystko musi być inne
Obrazek

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Dual »

Mam może głupie pytanie Skorek.
Jesli masz w dowodzie wbity hak i bagażnik, czy to znaczy że na badanie w stacji diagnostycznej musisz przyjechać autem z bagażnikiem, aby sprawdzili czy wszystko działa jak powinno?
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: rafalhtc »

Dual na badanie czasem diagnosta chce aby podjechać z hakiem( choć jego opinia to zwykle sprawdzenie tabliczki znamionowej) ale już w przypadku wyrabiania 3ej tablicy np dla bagażnika to w ogóle nie jedzie się do SKP i tylko załatwia wniosek o tablice w WK. Po tygodniu odbierasz z reguły blachę i tyle.
A co do wypowiedzi kolegi Skorka to jeśli niektórzy pomimo haka fabrycznego nie mają tego odnotowane w homologacji to muszą jechać do diagnosty i zapłacić 35zł a następnie dopiero do WK po wpis. Bez tego się nie obejdzie.

Awatar użytkownika
milesia
Posty: 184
Rejestracja: 05 lut 2017, 0:39
Lokalizacja: miasto z lnu słynące
Samochód: KODIAQ Style 1,4 TSI 150kM

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: milesia »

rafalhtc pisze:
07 cze 2017, 21:31

A co do wypowiedzi kolegi Skorka to jeśli niektórzy pomimo haka fabrycznego nie mają tego odnotowane w homologacji to muszą jechać do diagnosty i zapłacić 35zł a następnie dopiero do WK po wpis. Bez tego się nie obejdzie.
Potwierdzam - to niezbędne działanie, też byłam zdziwiona, że hak oryginalny z fabryki, auto nowiutkie i mimo wszystko trzeba jechać na stację diagnostyczną, zapłacić, żeby w WK wpisali w dowodzie hak.
Do miłego
Milesia :P

dag
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2017, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq 1,4 TSI 110 kW DSG Style

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: dag »

Ja wczoraj zawiozlem dowod i karte pojazdu do siedziby leasingu, a dzisiaj odebrałem z wpisanym hakiem. 35 zł opłaty zafundował salon ( mieli gest) :)

kkriss
Posty: 70
Rejestracja: 15 mar 2017, 7:52
Samochód: Kodiaq 2.o tsi

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: kkriss »

Poważnie mówicie?

Awatar użytkownika
milesia
Posty: 184
Rejestracja: 05 lut 2017, 0:39
Lokalizacja: miasto z lnu słynące
Samochód: KODIAQ Style 1,4 TSI 150kM

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: milesia »

dag pisze:
14 cze 2017, 20:26
Ja wczoraj zawiozlem dowod i karte pojazdu do siedziby leasingu, a dzisiaj odebrałem z wpisanym hakiem. 35 zł opłaty zafundował salon ( mieli gest) :)
To fakt mieli gest, chyba, że opłaty dokonał leasingodawca a potem sobie to refakturuje
Do mnie zadzwonił Pan z leasingu, że do sztywnego dowodu trzeba wbić hak a zatem najpierw muszę jechać na stację diagnostyczną :o pokazać auto, hak i poprosić o papier, ten dokument przesłałam do leasingu i dostałam sztywny dowód. Być może to dlatego, że fakt posiadania haka w aucie umknął przedstawicielowi leasingu. Tak czy inaczej hak musi być wpisany w dowód.
Do miłego
Milesia :P

Mefju
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2017, 8:08
Lokalizacja: Skierniewice
Samochód: Kodiaq 2.0 tdi 140 KW

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Mefju »

Dla mnie hak fabryczny Kodiaqa jest mega! Wiadomo, że lepiej by było, gdyby to dealer ogarniał wpis do DR a jak czytam nie jest to standardem, za to sam haczyk bardzo mi sie podoba...
Chowanie, rozpoznawanie przez auto podpięcia czy zmiana trybu jazdy z Eco na Drive na podstawie podłączonego haka działa świetnie. Ja do tej pory miałem zawsze haki akcesoryjne i swoją funkcjonalnością nie podchodziły nawet do tej seryjnej. Dla mnie godne polecenia.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: WuWu »

milesia pisze:
14 cze 2017, 23:04
dag pisze:
14 cze 2017, 20:26
Ja wczoraj zawiozlem dowod i karte pojazdu do siedziby leasingu, a dzisiaj odebrałem z wpisanym hakiem. 35 zł opłaty zafundował salon ( mieli gest) :)
To fakt mieli gest, chyba, że opłaty dokonał leasingodawca a potem sobie to refakturuje
Do mnie zadzwonił Pan z leasingu, że do sztywnego dowodu trzeba wbić hak a zatem najpierw muszę jechać na stację diagnostyczną :o pokazać auto, hak i poprosić o papier, ten dokument przesłałam do leasingu i dostałam sztywny dowód. Być może to dlatego, że fakt posiadania haka w aucie umknął przedstawicielowi leasingu. Tak czy inaczej hak musi być wpisany w dowód.
Czytam co piszecie i się okazuje że u mnie salon wszystko załatwił za mnie bez słowa i mi to po prostu dał z dokumentami. Nawet nie wspomniał o jakiejkolwiek opłacie. Muszę im podziękować ;).

ODPOWIEDZ