Hak do Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Skorek »

Pisałem o haku w innych postach już wcześniej. Mnie to nic nie kosztowało pomimo tego, że auta mam w leasingu. Przy okazji odbioru twardego dowodu dealer zabrał ze sobą kartę pojazdu i wszystko zostało wsteplowane. Żadne wizyty w stacjach diagnostycznych nie są wymagane, a jedynie dostarczenie papierów do wydziału komunikacji gdzie w homologacji jest hak



Sponsor

Re: Hak do Kodiaqa

Sponsor


agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: agnes »

Skorek pisze:
07 cze 2017, 10:35
Pisałem o haku w innych postach już wcześniej. Mnie to nic nie kosztowało pomimo tego, że auta mam w leasingu. Przy okazji odbioru twardego dowodu dealer zabrał ze sobą kartę pojazdu i wszystko zostało wsteplowane. Żadne wizyty w stacjach diagnostycznych nie są wymagane, a jedynie dostarczenie papierów do wydziału komunikacji gdzie w homologacji jest hak
Skorek, co masz na myśli - pisząc "karta pojazdu".
Mi powiedzieli, że nie ma już papierowych, wszystko jest w systemie elektronicznie.
O jakich papierach piszesz?
Znowu jakieś przekłamania?

Czy możesz napisać, jakie dokumenty dostałeś z samochodem?

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Skorek »

Agnes :) troszkę się pogubiłaś... nie ma książek serwisowych bo te są elektroniczne. Kartę pojazdu posiada każde auto, motocykl. To taka czerwona książeczka, którą musisz mieć, a w której to zapisywane są urzędowo zmiany dotyczące pojazdu jak np nowy właściciel, wydanie trzeciej tablicy rejestracyjnej

agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: agnes »

Skorek pisze:
07 cze 2017, 11:18
Agnes :) troszkę się pogubiłaś... nie ma książek serwisowych bo te są elektroniczne. Kartę pojazdu posiada każde auto, motocykl. To taka czerwona książeczka, którą musisz mieć, a w której to zapisywane są urzędowo zmiany dotyczące pojazdu jak np nowy właściciel, wydanie trzeciej tablicy rejestracyjnej
Ta karta jest teraz w wydziale komunikacji czy w banku?

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Skorek »

Ja kartę otrzymałem razem z pojazdem. Kiedyś VW Leasing przetrzymywał je u siebie do końca trwania leasingu, teraz dostałem ja do łapki przy odbiorze auta

agnes
Posty: 266
Rejestracja: 29 sty 2017, 22:17
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: agnes »

Skorek pisze:
07 cze 2017, 11:39
Ja kartę otrzymałem razem z pojazdem. Kiedyś VW Leasing przetrzymywał je u siebie do końca trwania leasingu, teraz dostałem ja do łapki przy odbiorze auta
Dzięki :)

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: miro.t »

Skorek masz leasing? Tak pytam bo napisałeś że dealer rejestrował Twoje auto. U mnie robi to leasing bo jest właścicielem auta.

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Skorek »

Tak mam leasing, ale wszystkie formalności załatwiałem w salonie. Oni jeździli wymieniać dowody i to im zgłaszałem, że należy wstęplować hak i też przez nich załatwiałem 3 tablicę rejestracyjną. Wszystko to jest odnotowane w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Nigdy w związku z hakiem nie biegałem z dokumentami po stacjach diagnostycznych, ani po urzędach. Jeżeli jest zamontowany fabryczny hak, a taki u mnie był jest to w homologacji pojazdu i bezpłatnie taką adnotacje wpisuje wydział komunikacji
Obrazek

Obrazek

upload image

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: miro.t »

No pewnie dlatego tak miałeś, że wziąłeś VW leasing i wszystko miałeś na miejscu. Ja mam inny leasing i to przez nich wszystko załatwiam.
Niestety Skoda nie ma fabrycznie wbitego haka do homologacji auta, dziwne to jest, ale tak jest.

Thor
Posty: 26
Rejestracja: 21 mar 2017, 21:14
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Hak do Kodiaqa

Post autor: Thor »

Skorek pisze:
upload image
Hak w dowodzie rejestracyjnym rozumiem, ale jaki bagażnik jest wbity w dowód?

ODPOWIEDZ