Głośna praca DSG na luzie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Głośna praca DSG na luzie

Post autor: JACEK484 »

Czy wasze skrzynie DSG też są słyszalne na postoju kiedy silnik pracuje?
Silnik kiedy pracuje jest tak cichy że go nie słychać, natomiast słychać skrzynię jej pracę, wszystko ustaje kiedy zaczynam powolutku ruszać.



Sponsor

Głośna praca DSG na luzie

Sponsor


Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Głośna praca DSG na luzie

Post autor: TOMEQ »

Jakiego typu są to dźwięki, jakieś stuki czy szumy? Ja u siebie słyszę jakieś szumy czy nawet tarcie, które ustaje po przejechaniu krótkiego dystansu. Sam się zastanawiam co to, ale nie przyszło mi do głowy że to może być skrzynia, chociaż będę musiał to sprawdzić, bo w ogóle ten dźwięk nie jest słyszalny zaraz po odpaleniu silnika tylko dopiero po pewnym momencie, może wtedy kiedy skrzynie przełączy się z P na D, ciężko teraz mi się wypowiedzieć na ten temat bo rzadko jeżdżę tym autem i słyszę to z zewnątrz jak żona wyjeżdża i nie jestem w stanie stwierdzić czy ten dźwięk pojawia się w momencie przełączenia skrzyni.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Głośna praca DSG na luzie

Post autor: JACEK484 »

Po wizycie w serwisie, Pan serwisant stwierdził że faktycznie słychać szum pracującej skrzyni na postoju i włączonym "D".
Skrzynia się układa, dociera i nie ma obaw do niepokoju. W każdym Kodiaqu ją słychać. Swoją drogą z każdym kilometrem słychać ją coraz mniej a jest ich aż 1020km. Jedyne co zalecił przemiły serwisant to wymiana oleju w silniku w przedziale 2000 - 3000km.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Głośna praca DSG na luzie

Post autor: pstad »

Nie wiem czy to faktycznie tak jest ze skrzynia ale prawda jest ze auto sie "uklada"
Mimo powszechnej opinie ze auta nowe sa juz dotarte ,praktyka jest by do ok 2-3 tys nie przekraczac 75% wartosci maksymalnych (obciazenie silnika itd) stad tez zalecenia by po pierwszych 2-3 tys wymieniac tez olej ktory napewno bedzie zabrudzony (o filtrze nie wapominajac ) a i mozesz poczuc zapachy lekkiej przypalenizny wiec wydaje mi sie ze poczekaj do tej pierwszej wymiany oleju i bedziesz "czul" czy bylo to " docieranie" jak nie zejdzie to reklamuj.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Głośna praca DSG na luzie

Post autor: Mans »

Kiedyś w teście Skody Superb też zwrócono uwagę na dziwne dzwięki słyszalne z zewnątrz :?
Marek podejrzewał, że to zawieszenie...



...a okazało się, że to jednak skrzynie DSG tak chroboczą :shock:




Awatar użytkownika
Albert25cm
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2022, 14:46
Samochód: skoda scout 2.0

Re: Głośna praca DSG na luzie

Post autor: Albert25cm »

Miałem wymienianą skrzynię biegów w ramach gwarancji. Ale teraz działa dobrze, ale przy ruszaniu jest lekkie drganie.

ODPOWIEDZ