Oryginalne belki dachowe Skoda

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Oryginalne belki dachowe Skoda

Post autor: WuWu »

Jak wszystko się mieści i montujecie rowery itp między relingami to po co Wam te skrzydła poza obrys dachu?. Czasem coś montujecie już poza relingami na tym odstającym skrzydle?.
Ja jak kupowałem wg modelu do kodiaqa, to po przymierzeniu wybrałem mniejsze niż dedykowane aby tak nie odstawały bo wydaje mi się ładniej.



Sponsor

Re: Oryginalne belki dachowe Skoda

Sponsor


Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Oryginalne belki dachowe Skoda

Post autor: Dominik »

WuWu pisze:
21 sty 2023, 23:48
Jak wszystko się mieści i montujecie rowery itp między relingami to po co Wam te skrzydła poza obrys dachu?. Czasem coś montujecie już poza relingami na tym odstającym skrzydle?.
Ja jak kupowałem wg modelu do kodiaqa, to po przymierzeniu wybrałem mniejsze niż dedykowane aby tak nie odstawały bo wydaje mi się ładniej.
Np. Dlatego ze jak widzisz u mnie rowery sa roznej wielkosci. Za chwile rowery dzieci urosna i bede musial je rozsunac zeby nic nie przekrecac (np.kierownic). Poza tym jak dla mnie to w niczym nie przeszkadza

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Oryginalne belki dachowe Skoda

Post autor: WuWu »

Dominik pisze:
22 sty 2023, 10:08
WuWu pisze:
21 sty 2023, 23:48
Jak wszystko się mieści i montujecie rowery itp między relingami to po co Wam te skrzydła poza obrys dachu?. Czasem coś montujecie już poza relingami na tym odstającym skrzydle?.
Ja jak kupowałem wg modelu do kodiaqa, to po przymierzeniu wybrałem mniejsze niż dedykowane aby tak nie odstawały bo wydaje mi się ładniej.
Np. Dlatego ze jak widzisz u mnie rowery sa roznej wielkosci. Za chwile rowery dzieci urosna i bede musial je rozsunac zeby nic nie przekrecac (np.kierownic). Poza tym jak dla mnie to w niczym nie przeszkadza
Nie pisałem że przeszkadza, tylko że wygląda jak wygląda a ja rowery wożę na haku więc nie mam takich doświadczeń. Pytam bo jeszcze nie widziałem nikogo kto miałby jakiś ładunek poza relingami a niektórzy mają właśnie takie skrzydła i co lepsze Thule standardowo właśnie takie proponuje do tego auta.

elektrod
Posty: 69
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:53
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Oryginalne belki dachowe Skoda

Post autor: elektrod »

Obecnie w Karoqu posiadam Thule wingbar edge i takie zostawię do kodiaqa jak się go doczekam. 3 rowery woziłem, ale 4 już nie wejdzie. W kodiaqu będzie hak i tam będą rowery bo wrzucanie ich na dach będzie już uciążliwe. Są dosyć blisko dachu, są ciche i jeżdżą cały czas na dachu bo często boxa wrzucam.
Obrazek

kucykspeedway
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2022, 22:33
Samochód: Kodiaq Sportline

Re: Oryginalne belki dachowe Skoda

Post autor: kucykspeedway »

Dominik pisze:Hej,

Tak. Montuje bez problemu 4 rowery. Na przemian - raz przodem raz tylem. Bez żadnego przekrecania kierownicy itd. Jesli chodzi o halas to jest ok. I takie belki dobral mi gosciu w sklepie gdzie kupowalem

Obrazek

Obrazek
Dzięki bardzo za info.
Zanim odpisałeś, kupiłem w piątek belki 127.
Dedykowane są rzeczywiście 118, jednak nie mam haka i podobno nie mogę go zamontować.
Jak się to potwierdzi to będę musiał rowery wozić na dachu - 3 duże i 1 średni.

Teraz zapiąłem boxa XXL i jest ok.

Jakie masz uchwyty na rowery ?

‐-----------------------------------------
Edit

Niestety dzisiaj wracałem z Warszawy z boxem pierwszy raz na tych belkach i masakra.
Świszczy dla mnie mocno.
Wszystkie uszczelki są na miejscu. Sprawdziłem.
Box mocno hałasuje na dziurach. Wiem, że jest pusty, ale tego samego boxa miałem w octavii i takich pogłosów nie było Obrazek


Wysłane z mojego SM-N981B przy użyciu Tapatalka


---------------------------------------
Pozdrawiam
KuCyK

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Oryginalne belki dachowe Skoda

Post autor: Dominik »

kucykspeedway pisze:
23 sty 2023, 19:28
Dominik pisze:Hej,

Tak. Montuje bez problemu 4 rowery. Na przemian - raz przodem raz tylem. Bez żadnego przekrecania kierownicy itd. Jesli chodzi o halas to jest ok. I takie belki dobral mi gosciu w sklepie gdzie kupowalem

Obrazek

Obrazek
Dzięki bardzo za info.
Zanim odpisałeś, kupiłem w piątek belki 127.
Dedykowane są rzeczywiście 118, jednak nie mam haka i podobno nie mogę go zamontować.
Jak się to potwierdzi to będę musiał rowery wozić na dachu - 3 duże i 1 średni.

Teraz zapiąłem boxa XXL i jest ok.

Jakie masz uchwyty na rowery ?

‐-----------------------------------------
Edit

Niestety dzisiaj wracałem z Warszawy z boxem pierwszy raz na tych belkach i masakra.
Świszczy dla mnie mocno.
Wszystkie uszczelki są na miejscu. Sprawdziłem.
Box mocno hałasuje na dziurach. Wiem, że jest pusty, ale tego samego boxa miałem w octavii i takich pogłosów nie było Obrazek


Wysłane z mojego SM-N981B przy użyciu Tapatalka

Uchwyty mam te podstawowe Thule, 532 czy jakos tak. Swietnie sie sprawdzaja, latwy montaz - ma je juz pare lat. Poprzednio na mondeo jezdzily i nie ma z nimi zadnego problemu. No i wszystko razem z balkami jednym kluczem zamykam :D

kucykspeedway
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2022, 22:33
Samochód: Kodiaq Sportline

Re: Oryginalne belki dachowe Skoda

Post autor: kucykspeedway »

Boxa na dachu mam Thule tego XXL.
Na każdej dziurze słyszę go jak jego boki obijają się o siebie :( qrde dałbym sobie rękę uciąć, że jak 2 lata temu miałem go zamontowanego na Octavii Combi to nie było tego słychać. Box jest ten sam. Nie wiem o co chodzi. Belki mam Thule Wing bar, na pewno lepsze jak w Octavii.

Miał ktoś taka sytuację ?

Wysłane z mojego SM-N981B przy użyciu Tapatalka

---------------------------------------
Pozdrawiam
KuCyK

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Oryginalne belki dachowe Skoda

Post autor: WuWu »

Może jest źle zamknięty albo jakoś "krzywo" zamontowany że nie leży dokładnie i są jakieś naprężenia. Przecież w boxie Thule jest zamykanie 3-punktowe. Jak się dobrze zamknie to się nic nie rusza. Też mam dużego boxa thule ponad 500littow i wingbary. Wszystko ładnie siedzi i nic się nie rusza nawet na dołkach.

kucykspeedway
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2022, 22:33
Samochód: Kodiaq Sportline

Re: Oryginalne belki dachowe Skoda

Post autor: kucykspeedway »

Źle się wyraziłem. Wszystko mocno siedzi. Wygląda dobrze. Tylko na każdej dziurze słyszę jak scianki boxa uderzają o siebie. Te stuki słychać w samochodzie.
Belki też lekko świszczą.
Gumy mam wszędzie włożone i dobrze docięte.
Tego samego boxa także miałem na Octavii i tak nie było takich problemów. Belki mocniej hałasowały, ale nie świszczaly.ObrazekObrazekObrazek


Poprzednio na Octavii miałem tego boxa bardziej do przodu wysuniętego. Jutro go przestawię i zobaczę czy będzie lepiej.


Wysłane z mojego SM-N981B przy użyciu Tapatalka


Obrazek
---------------------------------------
Pozdrawiam
KuCyK

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Oryginalne belki dachowe Skoda

Post autor: WuWu »

Ja mam dokładnie ten sam box i cisza przez 5 lat. Zamontowany jest też raczej bliżej końca więc przekładanie go do przodu raczej nic nie poprawi. Ja mam chyba jeszcze bardziej z tyłu niż Ty. Zaciski napewno bardziej z tyłu. Może też poluzowanie zacisków i ułożenie boxa na nowo na skrzydłach wyeliminuje ewentualne naprężenia, brak równomiernego przylegania (?) Sprawdzić nie zaszkodzi.

Obrazek

patrząc z boku, tak żeby nie przeszkadzał przy otwieraniu bagażnika

Obrazek

jedynie to ja mam mniejsze skrzydła ale to nie powinno mieć w tym wypadku znaczenia.
Obrazek

Poruszaj na postoju tą pokrywą boxa. Może zlokalizujesz gdzie stuka.

ODPOWIEDZ