Montaż LPG

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Adamgd1
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2020, 20:31
Samochód: Kodiaq2019 2,0 benzyna 4X4

Montaż LPG

Post autor: Adamgd1 »

Witam,
Czy ktoś na forum zdecydował się na montaż LPG do swojego Miśka?
Odebrałem auto kilka dni temu i od początku kiedy zdecydowałem się na zakup miałem zamiar montować instalację LPG.
Do tej pory użytkowałem auta które miały montowane LPG w ASO i nie miałem z tym problemu.
Jeżeli ktoś montował to po jakim przebiegu najlepiej to zrobić?



Sponsor

Montaż LPG

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Montaż LPG

Post autor: bubuś »

Misiek ma bezpośredni wtrysk benzyny do cylindrów. Są instalacje LPG dedykowane do tego typu motorów, ale musisz mieć świadomość, że są relatywnie drogie i muszą być zamontowane przez naprawdę bardzo, ale to bardzo dobrego montażystę (bo łatwo spitulić robotę).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Montaż LPG

Post autor: root »

Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Adamgd1
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2020, 20:31
Samochód: Kodiaq2019 2,0 benzyna 4X4

Re: Montaż LPG

Post autor: Adamgd1 »

Dzięki,
Mam IX35 również na bezpośrednim, i wszystko ładnie chodzi od roku.
Właśnie na YouTube znalazłem filmik firmy która montuje instalacje - cena około 5000 zł. Więc OK. Podczas zakupu auta pracownicy Plichty powiedzieli że mogę zamontować LPG i nie stracę gwarancji póki się coś nie sypnie i oni nie stwierdzą że to wina LPG.
Może ktoś opisze jakieś doświadczenie z montażem i użytkowaniem?

Adamgd1
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2020, 20:31
Samochód: Kodiaq2019 2,0 benzyna 4X4

Re: Montaż LPG

Post autor: Adamgd1 »

Bardzo dziękuję. Również znalazłem ten wpis.

Adamgd1
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2020, 20:31
Samochód: Kodiaq2019 2,0 benzyna 4X4

Re: Montaż LPG

Post autor: Adamgd1 »

Cześć

Gaz... niestety do mojego modelu Kod silnika: DKZ108162 nie ma jeszcze dedykowanej instalacji.
Pytałem w 6 warsztatach, pisałem nawet do warsztatu z Warszawy - filmik na Youtube. Napisali mi:

Szanowny Panie, do tego modelu z bezpośrednim wtryskiem na chwilę obecną nie ma możliwości montażu LPG - musimy poczekać na dedykowaną, sprawdzoną i niezawodną instalację gazową do tego silnika. Pozdrawiam Pana serdecznie

Zapytałem zatem, co z modelem na youtube, poniżej odpowiedź:

LPG w tych modelach nie sprawdza się, a prezentowane systemy nie gwarantują w 100% bezproblemowej pracy tego silnika na gazie. Co więcej w przypadku tego modelu podejmujemy się montażu LPG jedynie w przypadku Klientów z Warszawy i okolic, gdyż są to bardzo wymagające modele z bezpośrednim wtryskiem i po montażu LPG wymagają dodatkowych regulacji (wykonywanych bezpłatnie na gwarancji) lecz każdorazowo wiąże się to z koniecznością przyjazdu do siedziby Firmy. Zalecam wybór auta z pośrednim wtryskiem paliwa - gdyż takie modele na gazie sprawdzają się bezproblemowo.

Odpowiedź bardzo wyczerpująca i szczera, zresztą każdy zakład mówił podobnie. Trzeba poczekać.
No to czekam....

pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Montaż LPG

Post autor: pwroblew »

podoba mi się to ostatnie zdanie "...Zalecam wybór auta z pośrednim wtryskiem paliwa - gdyż takie modele na gazie sprawdzają się bezproblemowo."
Rozumiem, że sugerują aby kupić sobie coś innego niż Kodiaq lub z innym silnikiem :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Montaż LPG

Post autor: root »

Ktoś do Ateki montował, polecam poczytać ten wątek: https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... =10&t=1102
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Marcin
Posty: 150
Rejestracja: 19 maja 2017, 23:52
Lokalizacja: Kraków
Samochód: WRX STI 04'; Corolla TS 02', Scala 19'

Re: Montaż LPG

Post autor: Marcin »

pwroblew pisze:
13 lip 2020, 21:06
podoba mi się to ostatnie zdanie "...Zalecam wybór auta z pośrednim wtryskiem paliwa - gdyż takie modele na gazie sprawdzają się bezproblemowo."
Rozumiem, że sugerują aby kupić sobie coś innego niż Kodiaq lub z innym silnikiem :)
Raczej sugerują kupić 6 letniego Opla Astrę, bo to tam ostatnio widziałem pośredni wtrysk w turbo benzynie ;)
Planujesz zakup samochodu?
Zapraszam poza forum 606987746
https://skodakrakow.otomoto.pl/
Dużo dostępnych!
Podkreślam!Każdy z moich postów to wyłącznie moja opinia. Nie jest to oficjalne stanowisko Skody ani salonu w którym pracuję.

pwroblew
Posty: 65
Rejestracja: 21 cze 2020, 23:43
Samochód: Skoda Kodia1 2.0 TSI

Re: Montaż LPG

Post autor: pwroblew »

i jak w temacie? udało się komuś zainstalować LPG do 2.0 TSI?

ODPOWIEDZ