DSG 7 biegowa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Grzegorz Glowacki
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2019, 19:24
Samochód: Kodiaq NS 2.0 TSI DSG 7

DSG 7 biegowa

Post autor: Grzegorz Glowacki »

Czesc wszystkim forumowiczom

Zarejestrowalem sie na tym forum bo chcialbym opisac przypadek jaki spotkal mnie 12 grudnia tego roku.

Posiadam Skode Kodiaq NS 2.0 TSI DSG 7 biegowa zakupiona nowa w u dealera w Gdansku.
Obecny przebieg na 12 grudnia to 38200 km, malo poniewaz nie uzytkujemy duzo auta.

Jadac 30 km/h poczulem leciutkie szarpniecie samochodem i w tym samym momencie wyskoczyl komunikat na komputerze ze skrzynia biegow jest w trybie awaryjnym i nie ma biegu wstecznego :shock:
Oczywiscie zjechalem o ostatnich silach na pobocze, zgasilem silnik i uruchomilem jeszcze raz z nadzieja ze sie tylko komputer zawiesil lub cos podobnego.
No niestety zadzwonilem do serwisu skody Plichta w Gdansku z zapytaniem co robic, poradzili mi dojechac jak naszybciej do nich i zostawic auto a oni zdiagnozuja usterke i naprawia.
Jazda byla mozliwa tylko do 40 km/h w tym trybie, wiecej nie chcialem jechac.

W serwisie po diagnozie stwierdzili ze mechatronika w skrzyni biegow jest zepsuta i koszt to 7 tysiecy z czego 70% pokryje producent.
4 dni pozniej otrzymalem jeszcze raz telefon z serwisu z informacja ze cala skrzynia z mechatronika musi byc wymieniona a koszt to okolo 35 tysiecy, a serwis jeszcze nie wie czy producent pokryje koszta!!!
Samochod skonczyl 2 letnia gwarancje 12-07-2019, tak wiec awaria zdazyla mi sie 5 miesiecy po utracie gwarancji!!!
Czy jest jakas opcja aby producent usunal usterke na wlasny koszt????!!!


Prosze o jakas porade co robic?



Sponsor

DSG 7 biegowa

Sponsor


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: stingerA6 »

Jest szansa do dobrą wolę producenta
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Wilu
Posty: 50
Rejestracja: 06 sie 2019, 17:48
Lokalizacja: Tychy
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: Wilu »

uff jak dobrze, że wykupiłem dodatkowy pakiet pogwarancyjny. 35 tys. to można paść z wrażenia jak się usłyszy taką kwotę. wiele taniej wyjdzie pewnie szukać z jakiegoś rozbitka i dać na wymianę do jakiegoś warsztatu specjalizującego się w naprawie skrzyń automatycznych.

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: TOMEQ »

Wilu pisze:
29 gru 2019, 23:29
uff jak dobrze, że wykupiłem dodatkowy pakiet pogwarancyjny.
Masz na myśli pakiet przeglądów czy przedłużenie gwarancji? Jeśli przedłużenie gwarancji to ile za to płaciłeś?
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: stingerA6 »

Przedłużona gwarancja:
2 lata/60 tys km - 1400 zł
2 lata/120 tys km - 2700 zł

W tym wypadku (auto serwisowanie w ASO) producent może wykazać "dobrą wolę" i partycypować w kosztach naprawy (tylko nie wiadomo czy w 100 %).
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: Malenstwo8 »

Mój znajomy miał identyczną sytuację w BMW. Pięć miesięcy po gwarancji strzelił mu rozrząd (łańcuch). Auto serwisowane w autoryzowanym serwisie. Serwis BMW stwierdził, że tylko wymiana silnika. Koszt bagatela 70 tys. Miał nad Tobą tą przewagę, że BMW twierdzi, że łańcuch jest niewymienny. To posłużyło jako argument. Niestety nie pimogło. Sprawę załatwiła interwencja w centrali niemieckiej BMW.
Wymienili silnik. DSG niestety nie jest wieczne i to tylko dobra wola producenta. Na serwis nie licz, bo oni z własnej kieszeni nie zapłacą. Pozostaje grzecznie i kulturalnie negocjować wymianę. Spróbuj napisać do Skoda Polska, lub nawet wyżej do centrali, oczywiście w porozumieniu z serwisem. W Twojej sytuacji, to prośba, nie roszczenie. Powodzenia.

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: RobKos »

Grubo, trochę za szybko poszła ta skrzynia

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: Malenstwo8 »

RobKos pisze:
30 gru 2019, 9:35
Grubo, trochę za szybko poszła ta skrzynia
Też się zdziwiłem. Ukryta wada fabryczna. Jedna na ileś. Pech. Dopiero ktoś pisał, że w jakimś Kodiaqu 227 tys. nalatane i nic.

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: polrob »

Zgadza się musisz próbować w ramach gestu dobrej woli producenta. Wiem, że coś takiego przechodzi, ale auto musi być serwisowane w ASO i potrzebna pomoc ASO, żeby odpowiednio to poparli. W ramach takiej naprawy można uzyskać np nową cześć, a robocizna już do pokrycia przez klienta. Próbuj nie masz już nic do stracenia.
Z drugiej strony kupując auto za ponad 100tys, warto wziąć 4 letnią gwarancję, w moim przypadku to podstawa jak najdłuższa gwarancja w nowym aucie.

Popol24
Posty: 49
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:31
Lokalizacja: Mława
Samochód: Kodiaq Sportline, Fabia3 DSG,Hyundai Tucson N-line

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: Popol24 »

Malenstwo8 pisze:
30 gru 2019, 8:45
Mój znajomy miał identyczną sytuację w BMW. Pięć miesięcy po gwarancji strzelił mu rozrząd (łańcuch). Auto serwisowane w autoryzowanym serwisie. Serwis BMW stwierdził, że tylko wymiana silnika. Koszt bagatela 70 tys. Miał nad Tobą tą przewagę, że BMW twierdzi, że łańcuch jest niewymienny. To posłużyło jako argument. Niestety nie pimogło. Sprawę załatwiła interwencja w centrali niemieckiej BMW.
Wymienili silnik. DSG niestety nie jest wieczne i to tylko dobra wola producenta. Na serwis nie licz, bo oni z własnej kieszeni nie zapłacą. Pozostaje grzecznie i kulturalnie negocjować wymianę. Spróbuj napisać do Skoda Polska, lub nawet wyżej do centrali, oczywiście w porozumieniu z serwisem. W Twojej sytuacji, to prośba, nie roszczenie. Powodzenia.
Znam podobna sytuacje z Wawy ale zona znajomego jest prawnikiem i temat udało im się podobnie załatwić.

Jeżeli nie pomogą oficjalne prośby i groźby, to zawsze możesz pobawic się w wystawianie opinii na oficjalnych forach producenta (społecznościowych). To mocno pomaga w podjęciu odpowiedniej decyzji ;)
DSG 4 Life

ODPOWIEDZ