DSG 7 biegowa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: pstad »

Ja mam z 2017i tylko na ECO wbija jalowy.Na normal i sport nie i w tych trybach zbija biegi i hamuje silnikiem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: DSG 7 biegowa

Sponsor


Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: borek »

Ok, sprawdziłem teraz dokładnie. Na ECO po puszczeniu gazu wbija jakby luz, ale na standardowym trybie lub sport trzyma na biegu, na sporcie szczególnie to czuć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: MałGorzata »

borek: jeździsz jeszcze Mazdą? :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: pstad »

Prawde mowiac to nie kumam tego ze niby ECO ktore powinno dawac najwieksza oszczednosc wbija na bieg jalowy ,rozsprzegla skrzynie "zatrzymujac ja" czyli nic sie nie kreci i nie smaruje a przy tym i tak silnik pobiera paliwo ok 0.7 ltr/h , gdzie przy zjechaniu biegu hamune silnikiem a paliwo jest odcinane no 0ltr/h a skrzynia sie kreci i smaruje.Czy cos moze zle rozumuje???

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: borek »

MałGorzata pisze:borek: jeździsz jeszcze Mazdą? :)
Jeżdżę jeżdżę, a do sprzedania mam Qashqaia 2014 jakby kto szukał ObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: simowdas »

Jak rozłączy skrzynie to pracuje tak jak nas postoju i zużywa paliwo. Rozłączenie skrzyni powoduje iż oporu są mniejsze i jesteś w stanie dalej dojechać. Przykład (dane zmyślone):
-rozporządzenia się do 60 i "wrzucasz eko" dystans 1km do zatrzymania
- znowu 60 i "hamujesz silnikiem i dystans do zatrzymania 500m

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: jeżu »

simowdas pisze:
04 lut 2020, 6:01
Jak rozłączy skrzynie to pracuje tak jak nas postoju i zużywa paliwo. Rozłączenie skrzyni powoduje iż oporu są mniejsze i jesteś w stanie dalej dojechać. Przykład (dane zmyślone):
-rozporządzenia się do 60 i "wrzucasz eko" dystans 1km do zatrzymania
- znowu 60 i "hamujesz silnikiem i dystans do zatrzymania 500m

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
Teoretycznie to tego może się tyczyć ta ekonomia, natomiast jest bardzo mało sytuacji gdzie możemy faktycznie dojechać "na luzie" nie wyhamowując potem, więc w moim przekonaniu jest to mniej ekonomiczne. Lubiłem i lubie w tym całym ekodrajwingu hamowanie silnikiem. i może dla tego w poprzednich autach klocki hamulcowe wytrzymały mi kolejno 160kkm i 120kkm W kodiaku wrzuca mi luz, mam co prawda łopatki i moge to wyłączyć łopatką "-" ale wolałbym, żeby nie wrzucał samoistnie na luz. Czasami też pomaga muśnięcie hamulca ale też nie zawsze. Nie rozgryzłem kiedy wrzuci a kiedy nie... Musze chyba instrukcje przewertować od deski do deski :)

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: Tomala72 »

W Audi Q5 z silnikiem 40 tdi i skrzynią DSG 7 biegów (to samo rozwiązanie co w Kodiaqu) żeglowanie jest w każdym trybie. Obojętnie czy przestawisz dynamic, efficiency, comfort czy auto. Jedyna różnica to częstsze załączanie w trybie efficiency czyli skodowskie eco.

seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: seba »

Dzisiaj sprawdziłem i faktycznie jak odpuszczę w trybie ECO i NORMAL gaz, to zaczyna żeglować. Wystarczy wtedy lekko dotknąć hamulec i zapina bieg i hamuje skrzynią, ale bardzo delikatnie (wg. mnie trzyma za wysoki bieg). W Fordzie działało to zupełnie inaczej i nie było żeglowania w ogóle.

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG 7 biegowa

Post autor: Malenstwo8 »

seba pisze:
05 lut 2020, 8:14
Dzisiaj sprawdziłem i faktycznie jak odpuszczę w trybie ECO i NORMAL gaz, to zaczyna żeglować. Wystarczy wtedy lekko dotknąć hamulec i zapina bieg i hamuje skrzynią, ale bardzo delikatnie (wg. mnie trzyma za wysoki bieg). W Fordzie działało to zupełnie inaczej i nie było żeglowania w ogóle.
W trybie NORMAL, nie ma żeglowania, ja przynajmniej nie mam.

ODPOWIEDZ