Kodiaq a przyczepa ?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
darekgd
Posty: 82
Rejestracja: 06 lis 2018, 12:45
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: Skoda fabia1, w drodze Kodiaq 2.0tsi

Re: Kodiaq a przyczepa ?

Post autor: darekgd »

Brak zdjec


Kodiaq 2.0 tsi Laurin&Klement is coming

Sponsor

Re: Kodiaq a przyczepa ?

Sponsor


Awatar użytkownika
Szwejq2
Posty: 56
Rejestracja: 22 paź 2019, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq a przyczepa ?

Post autor: Szwejq2 »

A co powiecie na taki zestawikObrazek

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq a przyczepa ?

Post autor: MałGorzata »

Touareg?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
Szwejq2
Posty: 56
Rejestracja: 22 paź 2019, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq a przyczepa ?

Post autor: Szwejq2 »

JEEP GRAND CHEROKEE 5.7

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Kodiaq a przyczepa ?

Post autor: seba »

darekgd pisze:
30 gru 2019, 17:16
Brak zdjec

Już są zdjęcia, chyba, że tylko ja je widzę ??

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Kodiaq a przyczepa ?

Post autor: golob »

seba pisze:
30 gru 2019, 21:24
darekgd pisze:
30 gru 2019, 17:16
Brak zdjec

Już są zdjęcia, chyba, że tylko ja je widzę ??
jest OK, widać, Duster jak sobie dawał rade?

seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Kodiaq a przyczepa ?

Post autor: seba »

Duster to nasze drugie auto - żona nim jeździ do pracy. Wokół komina mogę nim przyczepę ciągnąć i na przeglądy (ale o tym poniżej). Niestety trasa jakakolwiek lub mała górka to tragedia. Duster jest po prostu za lekki i za słaby. Oczywiście jest prawie w zgodzie z przepisami - ma w papierach DMC przyczepy 1.5 tony, ale nie spełnia już warunku 1.33 -> wtedy może ciągnąć jedynie przyczepę 1350 kg. Niestety benzynowy silnik w Dusterze nie grzeszy ani mocą ani ilością Nm, więc pod górę zwłaszcza jest TRAGEDIA.

Taka ciekawostka. Na przeglądy z przyczepą musiałem jeździć Dacią, bo ... Ford + przyczepa miał taką długość, że jak koła od przyczepy wpadły w rolki na stacji diagnostycznej, to przednie koła Forda dotykały najazdów do stanowiska badania amortyzatorów i wpadaliśmy przez to w pułapkę :) Do przodu koła się ślizgały i nie mogły wjechać na rampę jednocześnie wyrywając przyczepę z rolek, do tyłu nie dawał rady wypchnąć przyczepy z rolek :) Dwa razy się taka historia zdarzyła (pewnie na innej stacji było by OK). Ale Dacia że jest krótsza i ma 4x4, to pomimo, ze słabsza, to wyrywała przyczepę bez problemów.
Szwejq2 pisze:
30 gru 2019, 19:27
A co powiecie na taki zestawik
Bał bym się tym jeździć. Przyczepa ma pewnie DMC w okolicach 3,0 - 3.2 tony (tak strzelam). Jeep ma DMC około 2950 kg i pomimo, że w papierach ma 3.5 tony na haku, to jazda takim zestawem była by dalece niebezpieczna. Kto nie zaliczył wężykowania na drodze oraz potrzeby nagłego hamowania takim zestawem, to zapewne pojedzie. Ja niestety obydwie awaryjne sytuacje mam już za sobą i wiem, co to oznacza i jaki człowiek staje się wtedy bezsilny. Niestety przyczepa jak wpadnie w wężykowanie, potrafi auto zmieść z drogi, pomimo, że papierowo było OK.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Kodiaq a przyczepa ?

Post autor: borek »

Koledzy co do Viatolla, bo mam od dziś - przyklejamy na prawo koło lusterka na tej wykropkowane powierzchni ? Szybę mam podgrzewana antyrefleksyjną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Kodiaq a przyczepa ?

Post autor: seba »

Ja mam tak przyklejonego i działa :) Jak daleko masz do pierwszej bramownicy ? Bo ja zakładam na szybę włączam i jadę -> u siebie w 2 głównych kierunkach mam bramownice, więc sprawdzam czy działa. Nie jadę w ciemno :)

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Kodiaq a przyczepa ?

Post autor: bubuś »

borek pisze:
22 kwie 2020, 22:52
Koledzy co do Viatolla, bo mam od dziś - przyklejamy na prawo koło lusterka na tej wykropkowane powierzchni ? Szybę mam podgrzewana antyrefleksyjną.
Ja mam tego złodzieja pod lusterkiem, odpowiednio wysoko, tak że z siedzenia niemal nie widzę pudełka.
Zamawiałem furmankę bez szyby podgrzewanej i antysłonecznej, bo podobno są metalizowane. A takie szyby - z tego co wyczytałem z żalących się użytkowników aut z podgrzewanymi/antyrefleksyjnymi szybami przednimi - ponoć kiepsko, albo w ogóle nie łapią fali radiowej emitowanej przez bramownicę.

Najprościej, to zamocować Viazłodzieja na szybę i śmignąć na trasę z bramownicą i sprawdzić, czy działa. Inaczej się nie upewnisz (istnieje nawet szansa, że wydadzą niesprawnego Boxa).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ODPOWIEDZ