Koło zapasowe w kodiaqu

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Shazan
Posty: 153
Rejestracja: 20 cze 2019, 19:53
Samochód: Kodiaq RS RM2020 raceblue :)

Koło zapasowe w kodiaqu

Post autor: Shazan »

Nie znalazłem nigdzie tego tematu wiec piszę.

Mam pytanie czy Skoda na ten moment nie udostępnia w ogóle takiej możliwości aby wybrać sobie rodzaj koła zapasowego oraz zestaw naprawczy przy zakupie samochodu.? Ja kupowałem Kodiaqa (RS) i nigdzie nie sprawdzałem dostępności i cen również w konfiguratorze.
Czy zawsze akumulator w kodiaq jest z tylu? Powiem że strasznie zmniejsza to bagażnik...
Czy dodanie zestawu canton A bardziej nisko tonowego głośnika w bagażniku wyklucza koło i wymusza wzięcie zestawu naprawczego ?



Sponsor

Koło zapasowe w kodiaqu

Sponsor


swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Koło zapasowe w kodiaqu

Post autor: swider »

Ja też mam RS i nie ma możliwości domówienia koła zapasowego czy dojazdowego, rozkminialem ten temat w trakcie zamawiania i nie chodzi tu o canton tylko właśnie m.in o ten akumulator i o to że w RS są tarcze hamulcowe 17 cali, więc dojazdowka musiała by mieć min 18 a tam nie ma miejsca gdzie to upchnąć, w wersjach LiK, style czy Ambition dojazdowe koło jest w standardzie z kolei w sportlainie też nie można odmówić nie wiem dlaczego, choć tam są normalne hamulce.

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Koło zapasowe w kodiaqu

Post autor: stingerA6 »

W Sportline jest dojazdówka
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Koło zapasowe w kodiaqu

Post autor: swider »

A to sorki z tym kodiaqiem sportline, zerknalem na konfigurator i tam niezauwazylem koła dojazdowego ani w opcji dołożenia go.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Koło zapasowe w kodiaqu

Post autor: michalmiko »

W Style jest i Canton i koło dojazdowe (subwoofer jest w nie włożony).

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Koło zapasowe w kodiaqu

Post autor: TOMEQ »

Shazan pisze:
20 gru 2019, 23:24
Mam pytanie czy Skoda na ten moment nie udostępnia w ogóle takiej możliwości aby wybrać sobie rodzaj koła zapasowego oraz zestaw naprawczy przy zakupie samochodu.? Ja kupowałem Kodiaqa (RS) i nigdzie nie sprawdzałem dostępności i cen również w konfiguratorze.
Podobno w Polsce tylko tak jest, że w standardzie jest dojazdówka oprócz RSa w innych krajach jest zestaw naprawczy. Przez to też u nas jest niedostępna podwójna podłoga bagażnika bo dojazdowe koła zapasowe już tak dźwiga dolny poziom podłogi że różnica obu poziomów jest niewielka, chociaż tego akurat nie rozumiem bo dzięki podwójnej podłodze możliwe byłoby wyrównanie poziomu na całej długości po złożeniu oparć tylnej kanapy.
Shazan pisze:
20 gru 2019, 23:24
Czy zawsze akumulator w kodiaq jest z tylu? Powiem że strasznie zmniejsza to bagażnik...
Akumulator z tyłu jest tylko przy mocniejszych silnikach 230/240KM, bo pod maską wtedy brakuje już dla niego miejsca, tak samo jest w Tiguanie.
Shazan pisze:
20 gru 2019, 23:24
Czy dodanie zestawu canton A bardziej nisko tonowego głośnika w bagażniku wyklucza koło i wymusza wzięcie zestawu naprawczego ?
W niektórych modelach np. Seata zamawiając system nagłośnienia klasy premium z głośnikiem niskotonowym wymagane jest dobranie koła zapasowego/dojazdowego, bo w nim jest montowany subwoofer.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

BURY72
Posty: 12
Rejestracja: 06 lip 2023, 19:25
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TDI SPORTLINE 4+4 150KM

Re: Koło zapasowe w kodiaqu

Post autor: BURY72 »

stingerA6 pisze:
21 gru 2019, 7:36
W Sportline jest dojazdówka
Witam. Jaki rozmiar jest tej dojazdowki , mozesz napisac ?

RoznieBywa
Posty: 94
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Koło zapasowe w kodiaqu

Post autor: RoznieBywa »

TOMEQ pisze:
21 gru 2019, 13:15
Przez to też u nas jest niedostępna podwójna podłoga bagażnika bo dojazdowe koła zapasowe już tak dźwiga dolny poziom podłogi że różnica obu poziomów jest niewielka, chociaż tego akurat nie rozumiem bo dzięki podwójnej podłodze możliwe byłoby wyrównanie poziomu na całej długości po złożeniu oparć tylnej kanapy.
(...)
W niektórych modelach np. Seata zamawiając system nagłośnienia klasy premium z głośnikiem niskotonowym wymagane jest dobranie koła zapasowego/dojazdowego, bo w nim jest montowany subwoofer.
Podwójna podłoga jest dostępna dla wszystkich wersji wyposażenia, a w RS jest nawet w standardzie. Był czas gdy wypadła z cenników, ale było to przez braki w produkcji. Oczywiście z tą niewielką różnica poziomów pełna zgoda i dlatego rzadko ludzie to biorą. Co do Seata/VW - nie sprawdzałem wszystkich modeli ale w Tarraco i Tiguanie Allspace katalogowo jest specjalna wytłoczka styropianowa na subwoofer jeśli ktoś nie chce zapasowego koła.

Bili
Posty: 245
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Koło zapasowe w kodiaqu

Post autor: Bili »

BURY72 pisze:
06 lip 2023, 19:32
stingerA6 pisze:
21 gru 2019, 7:36
W Sportline jest dojazdówka
Witam. Jaki rozmiar jest tej dojazdowki , mozesz napisac ?
Ja mam T145/85R18

BURY72
Posty: 12
Rejestracja: 06 lip 2023, 19:25
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TDI SPORTLINE 4+4 150KM

Re: Koło zapasowe w kodiaqu

Post autor: BURY72 »

Bili pisze:
07 lip 2023, 7:37
BURY72 pisze:
06 lip 2023, 19:32
stingerA6 pisze:
21 gru 2019, 7:36
W Sportline jest dojazdówka
Witam. Jaki rozmiar jest tej dojazdowki , mozesz napisac ?
Ja mam T145/85R18
Dzieki za info, a orginalne fele masz rozmiar 20 cali w swooim kodiaqu?

ODPOWIEDZ