przegląd przy 90.000 konieczny ?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

przegląd przy 90.000 konieczny ?

Post autor: krotz »

Cześć,

Zbliżają się powoli 3 lata odkąd mam Kodiaqa w leasingu. Zbliża się także trzeci przegląd. Auto już nie jest na gwarancji. Kodiaqa zamierzam wykupić z leasingu i zostawić go dla siebie. Czy zatem ten przegląd przy 90.000 (płatny w moim przypadku) jest obowiązkowy skoro auto nie ma już gwarancji a będę je wykupywał? Ceny przeglądów w ASO są kosmiczne.



Sponsor

przegląd przy 90.000 konieczny ?

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: przegląd przy 90.000 konieczny ?

Post autor: MałGorzata »

Możesz zrobić przegląd poza ASO
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: przegląd przy 90.000 konieczny ?

Post autor: krotz »

Ale to musi być jakiś autoryzowany serwis czy dowolny ? Czy wogole nie muszę teraz ale np. za 2-3 miesiace ?

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: przegląd przy 90.000 konieczny ?

Post autor: MałGorzata »

Dowolny, już od wielu wielu lat jest taka możliwość. Jednakl po gwarancji to już nie ma znaczenia.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: przegląd przy 90.000 konieczny ?

Post autor: kedzier »

Jeśli nie masz restrykcji w umowie leasingu. Wczytaj się dokładnie czy przypadkiem do ostatniego dnia umowy nie musi być ASO....
PS. to ile sobie życzą za taki przegląd

piecho007
Posty: 26
Rejestracja: 29 lis 2019, 10:50
Samochód: Kodiaq 1,5 ACT DSG 2019

Re: przegląd przy 90.000 konieczny ?

Post autor: piecho007 »

@kedzier: dokładnie tak - w umowie leasingowej to może być, a nawet więcej. Przykładowo zgodnie z literalnym brzmieniem umowy leasingu VW leasing w okresie leasingu można tylko w ASO :) Czyli oczywiście gwarancji Pan nie straci jak Pan zrobi gdzie indziej, ale umowę leasingu wypowiedzieć Panu możemy. W gruncie rzeczy to chyba podpada pod przepisy o konkurencji ale ... w sumie czemu mam udzielać skodzie darmowych porad prawnych? :)

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: przegląd przy 90.000 konieczny ?

Post autor: kedzier »

Pamiętajmy, że umowa leasingu to umowa cywilna. A firma nie jest konsumentem. Do końca umowy pojazd jest własnością "leasingu".

piecho007
Posty: 26
Rejestracja: 29 lis 2019, 10:50
Samochód: Kodiaq 1,5 ACT DSG 2019

Re: przegląd przy 90.000 konieczny ?

Post autor: piecho007 »

@kedzier: to komentarz do mnie? Nie napisałem o przepisach o ochronie konsumentów tylko o prawie konkurencji. Dwie różne rzeczy. Zresztą u podstaw dyrektyw GVO legły właśnie przyczyny z zakresu konkurencji, a dopiero w dalszej kolejności ochrony konsumentów. Dawny art. 81 TWO / aktualny art. 101 TFUE. Tutaj mamy narzucanie przez podmiot z grupy sprzedawcy - leasingodawcę - obowiązku posługiwania się wyłącznie ASO. W warstwie faktycznej to prowadzi do wykluczenia skutku przewidzianego przepisami dyrektywy i w efekcie ogranicza dostęp podmiotów świadczących usługi po-sprzedażowe niezrzeszonych w sieci ASO do rynku. A to przeczy celowi dla którego zostały ustalone rzeczone przepisy. Gdyby coś takiego narzucał niezależny leasing, to może i ok. Ale jak to narzuca leasing który jest powiązany ze sprzedającym - to już wątpliwe. Czy w warstwie prawnej można by te zapisy umowy leasingu zakwestionować - nie wiem, potrzeba by bardzo długiej analizy. Ale to jest nieładna zagrywka ze strony VW (co nie znaczy, że zamierzam jeździć poza ASO, bo po co, ale niektórzy być może by chcieli :))

ODPOWIEDZ