instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
piecho007
Posty: 26
Rejestracja: 29 lis 2019, 10:50
Samochód: Kodiaq 1,5 ACT DSG 2019

instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Post autor: piecho007 »

Szanowni,

Tydzień temu odebrałem Kodiaqa 1,5 DSG i dopiero teraz otworzyłem instrukcję.

I tutaj zdziwienie - w tej instrukcji wersja 1,5 w zasadzie nie istnieje :lol: Jest wszędzie adnotacja "w chwili redakcji tej instrukcji dane były niedostępne". Na stronie Skody jest ta sama instrukcja.

Drugie zdziwienie - brak informacji kiedy są przeglądy (jaki czas / jaki przebieg) i jakie czynności przy każdym przeglądzie. Potrzebuję tego, żeby zwiększyć interwał wymiany oleju silnika / DSG bo w te "long life" trudno mi uwierzyć. Czy dysponujecie czymś takim?

Swoją drogą, odnośnie przeglądów - sprzedawca ze Skody zadał mi "bajerkę" że interwały w nowych samochodach nie są stałe a tylko maksymalne, więc "samochód może zdecydować" że przegląd powinien być wcześniej bo "taki mam styl jazdy". Czyli np. że pierwszy przegląd o który będzie wołał nie będzie po 30.000 jak teraz mi wyświetla tylko po 10.000, nawet bez przekroczenia czasookresu :) Czy to jest prawda? Jeśli tak to na czym polega ta magia i czy ktoś już miał z tym doświadczenia? Jak przy takim "zaawansowanym" systemie wyliczyć total cost of ownership? :D



Sponsor

instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Post autor: Malenstwo8 »

Mam diesela, więc na pierwszą cześć Twojego pytania nie odpowiem, natomiast, co do decyzji podejmowanej przez auto, kiedy ma być przegląd, jak najbardziej prawda, aczkolwiek, żeby Cie zawołał na serwis po 10 kkm, to byś musiał latać chyba jak Kubica :)

Wilu
Posty: 50
Rejestracja: 06 sie 2019, 17:48
Lokalizacja: Tychy
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG

Re: instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Post autor: Wilu »

ja tam przed odbiorem kazałem przestawić komputer by wołał mnie na przegląd co 15tys. lub co rok, w zależności co nastąpi pierwsze (czyli stara dobra i sprawdzona szkoła). mam też wykupiony pakiet przeglądów za 299zł i dodatkowe ubezpieczenie. wychodzi na to że co drugi przegląd będzie z tego pakietu a wymiany oleju między nimi będę płacił sam.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Post autor: Malenstwo8 »

Wilu pisze:
29 lis 2019, 12:44
ja tam przed odbiorem kazałem przestawić komputer by wołał mnie na przegląd co 15tys. lub co rok, w zależności co nastąpi pierwsze (czyli stara dobra i sprawdzona szkoła). mam też wykupiony pakiet przeglądów za 299zł i dodatkowe ubezpieczenie. wychodzi na to że co drugi przegląd będzie z tego pakietu a wymiany oleju między nimi będę płacił sam.
Też na początku wymieniłem olej po 15 kkm, ale potem mi przeszło. Producent tak ustalił, komp tak woła, jak ma wołać i jest ok. W innych autach tez byłem nadgorliwy i różnicy żadnej nigdy nie widziałem. Wiecznie tym autem jeździć nie będę, a serwisuje zgodnie z zaleceniami producenta, więc niczego nie zaniedbuje, ani nie olewam. Mam przedłużoną gwarancję i jeżdżę. Nadgorliwie to mogę dbać o rodzinę, albo ulubionego kota Florka :) To tylko auto, jedno z kilku jakie mam i ma jeździć :)
Jutro dobieram Kamiqa i na pewno nie wymienię mu oleju wcześniej niż zaleca producent (najwyżej doleję, jeżeli będzie taka potrzeba). Dodatkowe wymiany uważam za zawracanie sobie głowy i tak już napchanej różnymi sprawami :)
Po to nowe auta są "inteligentne" i pamiętają za mnie, żebym wreszcie nie musiał o tym pamiętać i zaprzątać sobie głowy, jak kiedyś w "maluchu" :)
Ja wiem, temat rzeka itd, ale jakoś żyję z moim podejściem i dobrze mi z tym :)
BTW - nie wiedziałem, że można przeprogramować kompa w serwisie, żeby pokazywał inne interwały. Dla mnie to tak trochę jakby próbować poprawiać świat po Bogu - przepraszam za porównanie. Jeżeli wymyślił, że pomarańcza jest pomarańczowa, to nie będę pracował nad tym, żeby była fioletowa. Widocznie widział lepiej co robi ;) Nie staram się tez być mądrzejszy od producenta auta, lekarza, piekarza i gościa, który układał mi "podłogówkę" w domu. Jak tak ma być, to tak ma być, byle działało i...działa.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Post autor: root »

piecho007 pisze:
29 lis 2019, 11:17
Swoją drogą, odnośnie przeglądów - sprzedawca ze Skody zadał mi "bajerkę" że interwały w nowych samochodach nie są stałe a tylko maksymalne, więc "samochód może zdecydować" że przegląd powinien być wcześniej bo "taki mam styl jazdy". Czyli np. że pierwszy przegląd o który będzie wołał nie będzie po 30.000 jak teraz mi wyświetla tylko po 10.000, nawet bez przekroczenia czasookresu :) Czy to jest prawda? Jeśli tak to na czym polega ta magia i czy ktoś już miał z tym doświadczenia?
To nie bajera, tak to działa. Masz dwa rodzaje czynności serwisowych:
– kompletny przegląd
– serwis olejowy

One są traktowane oddzielnie i masz oddzielne liczniki dla nich. Wydaje mi się, że licznik dla przeglądów jest stały (chyba rok albo 30kkm, ale nie mam pewności), natomiast ten olejowy jest na pewno zmienny i wyliczany przez samochód dynamicznie.
Jego wartość zależy głównie od tego gdzie jeździsz (trasy/miasto) i jaki masz styl. Ja jeżdżę głównie po mieście i komputer mi każe wymieniać olej co ok. 21-22 kkm. Ale w te wakacje zrobiłem ok. 5000 km w ciągu 2 tygodni (głównie autostradami) i licznik do przeglądu zmniejszył się chyba o 200 km…

Wejdź sobie w CAR→Ustawienia→Przegląd i tam masz podgląd na żywo. W przypadku nowego auta pewnie będziesz miał serwis olejowy za 30 kkm.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Post autor: root »

piecho007 pisze:
29 lis 2019, 11:17
Jak przy takim "zaawansowanym" systemie wyliczyć total cost of ownership? :D
Wykupić sobie pakiet przeglądów i na 4 lata masz łatwą kalkulację :D
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

piecho007
Posty: 26
Rejestracja: 29 lis 2019, 10:50
Samochód: Kodiaq 1,5 ACT DSG 2019

Re: instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Post autor: piecho007 »

Panowie i Panie,

Dziękuję za gremialny odzew ale ... potrzebuję instrukcji która dotyczy 1,5 DSG 4x2 oraz harmonogramu przeglądów :) Ktoś to ma?

Co do pozostałych kwestii - może mają rację ci co mówią, żeby częściej wymieniać, a może mają rację ci co mówią że nie ma sensu. Cholera wie (pewnie tylko inżynierowie VW mogą się w miarę wiarygodnie co do tego wypowiedzieć), ja wolę wymieniać częściej - koszt niewielki a spokój duszy bezcenny.

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Post autor: simowdas »

Co do długości przeglądu to rozmawiałem z serwisem i mówili że to nie jest żadną magia i super czujniki, a samochód oblicza to po ilości odpalen. Czyli jeżdżąc po mieście z włączonym start stop powinniśmy szybciej być wzywani na wymianę oleju

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Post autor: JED »

Bzdura.
A jak będziesz odpalał raz na tydzień i latał 200 km/h po autostradzie z przerwą na wymianę kierowców, to wówczas co?
Wydłuży interwał?
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: instrukcja / harmonogram przeglądów 1,5

Post autor: simowdas »

Odejmie faktycznie przejechane 200

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ