Bagażnik na hak - 4 rowery?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
dag
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2017, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq 1,4 TSI 110 kW DSG Style

Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: dag »

Witajcie,
Ma ktoś sprawdzony, godny polecenia model bagażnika na 4 rowery (hak)?
Co z tablicą rejestracyjną w przypadku użycia takiego bagażnika?



Sponsor

Bagażnik na hak - 4 rowery?

Sponsor


Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Rafał »

ja używam takiego ze sklepu jula. jest solidnie wykonany, odchylany, ma zabezpieczenie zamkiem każdego roweru z osobna i samego bagażnika, ma wtyk 13pin tak jak jest w skodzie. jest bliźniaczym rozwiązaniem włoskich modeli za 2tyś a kosztuje połowę (jak trafisz na promocję to 799). http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/ ... wy-609208/
trzecia tablica kosztuje chyba 50 zł i zamawiasz ją składając w urzędzie komunikacji wniosek o rejestrację - warunek, auto musi mieć hak

dag
Posty: 105
Rejestracja: 24 lut 2017, 21:23
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq 1,4 TSI 110 kW DSG Style

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: dag »

Rafał pisze:
04 maja 2017, 22:21
ja używam takiego ze sklepu jula. jest solidnie wykonany, odchylany, ma zabezpieczenie zamkiem każdego roweru z osobna i samego bagażnika, ma wtyk 13pin tak jak jest w skodzie. jest bliźniaczym rozwiązaniem włoskich modeli za 2tyś a kosztuje połowę (jak trafisz na promocję to 799). http://www.jula.pl/catalog/motoryzacja/ ... wy-609208/
trzecia tablica kosztuje chyba 50 zł i zamawiasz ją składając w urzędzie komunikacji wniosek o rejestrację - warunek, auto musi mieć hak
Dzięki wielkie Rafał!
Bardzo przyzwoita cena!
Czekam na Kodiaqa z hakiem i gniazdem - ma być ok 20 tygodnia. Mocowanie na samej kuli wystarczy, czy może górą się jeszcze go jakoś podpina?

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Rafał »

tylko na kuli haka. na początku bałem się że odpadnie, ale taki jest urok tych bagażników, że w trakcie jazdy lubią się pobujać ;)
polecam obejrzenie innych bagażników i wtedy porównanie do tego z juli - nie będziesz miał wątpliwości
w sumie tylko dla tego bagażnika zamówiłem hak

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Skorek »

Dag, musisz pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwsza to taka, ze jeżeli zamówiłeś hak bez adaptera tylko ze standardowym gniazdem, to będziesz potrzebował przejściówki z 13 pin na 7 pin. Bez problemu kupisz taki na allegro za grosze, a nie tak ja oferuje serwis za 200 zł.

http://allegro.pl/adapter-redukcja-prze ... 65468.html

Po drugie od zeszłego roku do bagażników rowerowych można bez problemu w Wydziale Komunikacji domówić 3 tablicę , montowaną do bagażnika rowerowego. Koszt takiej tablicy to 70 zł i jeździsz spokojnie zgodnie z przepisami. I jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, o której zapominają dealerzy. Jeżeli jest to fabrycznie montowany hak to należy udać się do wydziału komunikacji z homologacją gdzie zapisane jest, że auto posiada takowy fabryczny hak. Jest to niezbędne aby do dowodu rejestracyjnego wstemplowana została informacja o posiadaniu haka. Taka sama informacja dotycząca wydania trzeciej tablicy rejestracyjnej musi być wstemplowana w dowód rejestracyjny

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Rafał »

nie do końca, przy nowym aucie masz FV i homologację/specyfikację - to wystarczy do zarejestrowania i dostania 3-ciej tablicy.
nie musi dokupować przejściówki bo zarówno większość platform/bagażników ma wtyk 13 pin pasujący do gniazda (13 pin) montowanego w skodzie

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Skorek »

Rafał pisze:
04 maja 2017, 23:28
nie do końca, przy nowym aucie masz FV i homologację/specyfikację - to wystarczy do zarejestrowania i dostania 3-ciej tablicy.
nie musi dokupować przejściówki bo zarówno większość platform/bagażników ma wtyk 13 pin pasujący do gniazda (13 pin) montowanego w skodzie
Niestety, ale nie zgodzę się z Tobą, sprawdziłem dwa najpopularniejsze bagażniki rowerowe dostępne w znanym portalu aukcyjnym i mają wtyki 7 pinowe


Obrazek

image uploader

Obrazek

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Rafał »

:)
ja mam, korzystam i polecam ten który kupiłem w jula i o nim piszę ;)

kkriss
Posty: 70
Rejestracja: 15 mar 2017, 7:52
Samochód: Kodiaq 2.o tsi

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: kkriss »

A wiesz może jak wygląda sprawa z kartą JulaClub? Rejestruję się, dostaje kartę i już jestem uprawniony do zakupu tego bagażnika w cenie 699?

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Rafał »

tak

ODPOWIEDZ