Bagażnik na hak - 4 rowery?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: WuWu »

tak czytam i przypomina mi się zapytanie w radio ESKA: "co Wam się nigdy nie znudzi". i jeden gość zadzwonił i powiedział: "żona sąsiada"
a ja tak pod prąd ze względu na to że żadna żona mi nie pomaga ;) powiem miałem już taki bagażnik kilka lat do którego nie miałem żadnych większych zastrzeżeń ale z uwagi na to że jeżdżę dość często na krótkich trasach i męczyło mnie to zapinanie i odpinanie rowerów kupiłem thule które zapina się w 5 minut - jakoś tak łatwiej.



Sponsor

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Sponsor


rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: rafalhtc »

Thule super ma rozwiązania i patenty tylko ta cena:o
Ale za markę się płaci i to alurat wiadomo nie od dziś:)


Wysłane z Tapatalk


Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Dual »

To faktycznie na tej Juli sie tak ciezko montuje te rowery? Moze lepiej oddac bo jeszcze nie odpakowałem i kupic Thule?
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: rafalhtc »

Dual wcale nie jest trudno. Przekonasz się jak z 2-3 razy założysz i znajdziesz sobie najlepszy sposób.
Bagażnik/uchwyt po prostu jest na 4 rowery więc jest nieco większy niż te tzw. poręczne które są na 2 lub góra 3.
Można go zamontować samemu nawet na hak w ok. minutę. A same rowery montuje się już na platformie tak jak praktycznie w każdym innym. Opaski na koła plus uchwyty/pałąki na rame.
Próżno szukać podobnej stabilnej i dobrze wykonanej konstrukcji w cenie jak ten z Juli. Podobne kosztują najmniej jeszcze raz tyle.
Polecam i dziękuję Rafałowi,
który w tym poście zapoczątkował wątek produktu z Juli bo dzięki niemu wielu forumowiczów kupiło i jest zadowolonych- w tym i ja:)

Wysłane z Tapatalk


Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Dual »

W takim razie ja również dziękuję ;)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Rafał »

od tego mamy forum, niech Wam służą.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: WuWu »

Ja akurat thule mam na 4 rowery.
Nie zamierzam nikogo przekonywać, to jest już mój trzeci bagażnik na hak i jak to z każdym zakupem auta, roweru czy bagażnika wybiera się coraz lepszy z różnymi udogodnieniami.

Z tym bagażnikiem przejechałem w tym miesiącu 2000 km po różnych drogach z różnymi prędkościami ;) i wszystko OK.

Nie będzie żadną chyba reklamą jak podam że to Thule VeloCompact 926 + adapter na 4 rower. Realny koszt to około 1750 + 500

Zalety wg mnie:
Łatwy montaż i regulacja bagażnika przed zamknięciem uchwytu mocującego dzięki stabilności mocowania do haka holowniczego
Możliwość zwiększenia ładowności do czterech rowerów przez dodanie adaptera (ja na razie mam 4-ty rower mały ale testowałem z dużym i jest ok)
Łatwiejsze mocowanie rowerów dzięki odłączanym ramionom.
Możliwość mocowania rowerów o dużym rozstawie osi dzięki łatwo rozsuwanym uchwytom kół
Mechanizm odchylania sterowany pedałem ułatwia dostęp do bagażnika.
Łatwe mocowanie kół dzięki długim paskom zabezpieczającym z wygodnymi klamrami
Łatwe składanie i przechowywanie — pasuje do większości bagażników samochodowych.
Zamek zabezpiecza bagażnik umocowany na haku holowniczym oraz rowery w bagażniku ( Każdy rower jest zamknięty - zamki w komplecie).
Zmontowany fabrycznie, niepotrzebne narzędzia
Spełnia wymagania testu City Crash.
Oczywiście wtyk na wtyczkę 13pin bez adaptera i wszystkie światła.
Gwarancja 2+3 lata łącznie do 5 lat (opis na thule)
Mieści się do bagażnika Kodiaq-a bez składania siedzeń (gdy na parkingu nie chcemy zostawiać bagażnika na wierzchu np. na 2-3dni)


itp... itd ... resztę można zobaczyć na thule i youtube (ciekawe są testy bagażników) ;)



Obrazek
Obrazek

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Dual »

rafalhtc pisze:
12 maja 2017, 21:30
Ogromnie Ci dziękuję Rafał :D

Naciskałem wcześniej ten pałąk ale faktycznie za lekko bo po tym jak mi odpisałeś zrobiłem to jak należy i bagażnik się opuścił. Wcześniej bałem się że coś złamie jak czułem opór:p
Podniesienie uchwytu z powrotem powoduje jednak ruszanie się trochę mocowania na kuli haka więc żona była niezbędna aby je przytrzymać. Jak tak ma być to ok, jak nie to daj znać bo może też coś robię źle.
Ćwiczę narazie na sucho bez rowerów.
Ostatnia rzecz- czy jak bagażnik nałoże na kule to czy normalne jest, że delikatnie ale jednak można nim poruszać w lewo lub prawo?
Czy jednak tak długo regulować ten nacisk w mocowaniu bagażnika(który można w środku odkręcić i dopasować do kuli) aż nie będzie się wcale ruszać bagażnik na boki?
Sam się co prawda nie rusza ale delikatnie jak to przekręce to i owszem.
Raz jak mocno odkręciłem ten nacisk przez co bardzo mocno doszło do kuli( bo aż dźwignia ciężko szła aby ją zamknąć) to bagażnik był zbyt przechylony na auto, a rozumiem że musi być w miarę na prosto i równo nad podłożem.

P.S. Muszę coś chyba też wymyślić na kule haka bo nieźle ją maltretuje to mocowanie bagażnika.
W przyczepkach jest w środku dodatkowa guma która chroni kule jak się nakłada na nią mocowanie. A w tym bagażniku metal w środku równo jedzie po kuli:/ Nowy hak a już obdarty choć jeszcze nie jechał tylko suche próby.
Rafał pisze:
12 maja 2017, 21:42
masz za słabo/luźno wyregulowane (ta śruba w bagażniku stykająca się z kulą), zamykane na haku musi być bardzo ciasne, zaciskanie wajchą musi iść bardzo ciężko. bagażnik nie ma prawa ruszać się na kuli!!, musi być nieruchomy!! jak będziesz miał ciasno, to kula nie będzie się rysować. musi być stal do stali, żadnej gumy pomiędzy!! sam bagażnik powinien być w poziomie (równolegle do podłoża).
Ja wczoraj złozyłem i założyłem bagażnik z Juli, ale faktycznie chodzi na boki, a wyregulowałem docisk kuli tak abym mógł dźwignię docisnąć do poziomu i zamknąć kluczykiem. Jeszcze ćwierć obrotu docisku i dźwigni nie mogą zamknąć, bo aż trzeszczy jakby te dwie śrubki dźwigni lub rurka miały pęknąć. Czy docisnąć na siłę? Boję się że złamię dźwignię.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: rafalhtc »

Powinieneś wyregulować więc poprzez większe odkręcenie śruby. Wtedy przy dociskaniu dźwigni będziesz czuć duży opór ale tak ma być.
Mi gość z serwisu to zakładał bo też się bałem, że za ciężko idzie.
On zrobił to tak, że przy zakładaniu na hak, platforma jest nieco przechylona na auto(nie równolegle do ziemi) i po docisku tak zostaje. Trzyma jak wściekły a przy opuszczeniu aby dostać się do bagażnika, platforma nie dotyka ziemi

Wysłane z Tapatalk



Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Dual »

OK, rafalhtc udało się tak wyregulować i ustawić docisk - zamontowane na sztywno.
Ale teraz nie mogę kluczykiem zablokować dźwigni, niby dochodzi ale sie nie blokuje.
Jak zdejme bagażnik to w pozycji poziomej dźwigni blokuje sie bez problemu.
Wyglada jakby pod naprężeniem die coś w zamku blokowało.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

ODPOWIEDZ