Bagażnik na hak - 4 rowery?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: WuWu »

Dziwne są te bagażniki. U mnie Thule nie potrzebuje zdartego lakieru żeby się sztywno trzymać na kuli. I siedzi poziomo (zdjęcia dwie strony wcześniej na 11). Wcześniej w poprzednim aucie miałem jakiś chyba włoski z nazwy i też siedział poziomo. Zdzieranie papierem ściernym lakieru żeby siedział mocno? To chyba zacisk jest do dooooopy. Może jeszcze klejem posmarować ech 😂.



Sponsor

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Sponsor


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: michalmiko »

WuWu, bo Thule to jest klasa. Miałem już różne "przeboje" z różnorakimi belkami dachowymi, bagażnikami rowerowymi na dach itp. Powiedziałem sobie, że już nigdy nie kupię budżetowych wynalazków, tylko Thule, bo oni jak coś zrobią, to to działa tak jak ma działać.
No i tak kupiłem Bagażnik z Juli :D :D :D
Dlaczego kupiłem ten bagażnik, a nie Thule? Głównie za sprawą pozytywnych opinii w tym wątku (przeczytałem cały wątek od pierwszej strony) i oczywiście ceny, która jest rewelacyjna. Znając życie użyję ten bagażnik kilka razy w roku, a sam w sobie jest dość solidnie wykonany i to mi wystarczy. Za tę cenę jest to dobry stosunek ceny do jakości. Jak tylko nie odpadnie, to jest to dobry zakup :)
Śmieszy mnie jedna sprawa, a mianowicie do każdego roweru jest zamykana na kluczyk gałka ściągająca. do każdej takiej gałki po dwa kluczyki, które przy każdej są identyczne, co daje mi pęk ośmiu identycznych kluczy, ale w sumie to i dobrze :D

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: rafalhtc »

Wydaje mi się, że możesz trochę poluzować to przechył się zmniejszy a i tak powinien siedzieć mocno.
U mnie w Tucsonie wygląda to tak.
Co do śladów na kuli. Nie przesadzajmy, że będą przeszkadzać przy zapięciu przyczepy- ja zapinam i żyje i kula i przyczepa i platforma.
Co do Thule to opcja na 4 rowery to ok. 2500zl i więcej więc wole wydać 700zl bo ta platforma z Juli też doskonale spełnia wymagania i swoją rolę. Obrazek

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: golob »

A ja zapytam czy ktoś wozi rowery na dachu klasycznie w Kodiaqu?

Mam bagażnik na hak i go używam, ale mam też przyczepę kempingową, w przyczepie też mam bagażnik na rowery, ale czasem wygodnie mieć rowery przy aucie (więc tylko opcja na dach mi pasuje), bo po odpięciu przyczepy można gdzieś z rowerami podjechać autem.

Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: DymJr »

Z dachem jest taki problem, ze musiałbyś wozić jakąś dwustopniową drabinkę, do montażu czy demontażu roweru. chyba że masz 2m wzrostu ;)

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: golob »

Jest wysoko to prawda, ale widze że się da :)

https://www.parkers.co.uk/car-group-tes ... ike-racks/

NemekzisRomi
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2019, 14:50
Samochód: Skoda kodiaq sport line 2019 2.0 Tdi 190ps

Witam platforma na dach czy na hak?

Post autor: NemekzisRomi »

Mam pytanko czy ktoś z was w Kodiaq ma platformę na dachu i jak to wygląda i funkcjonalność . A jak ma się funkcjonalność platformy na rowery na haku?

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: thortorun »

Cześć ekipa,

Prawdopodobnie nie zmieszczę się z hakiem w konfiguracji auta służbowego i szukam alternatywnych rozwiązań.

Czy ktoś testował bagażnik na klapę? Nie koniecznie taka jak w linku, chodzi ogólnie o ten typ i opinię na ten temat.

https://www.thule.com/pl-pl/pl/bike-rac ... bike-racks


https://www.decathlon.pl/baganik-samoch ... lsrc=aw.ds
Krzyżak z Torunia

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: golob »

thortorun pisze:
19 cze 2019, 19:05


Czy ktoś testował bagażnik na klapę?
No upierdliwe to jest i mało wygodne, klapy nie możesz otworzyć bez zdjęcia rowerów, choć byś się starał to się coś poobciera i porysuje. Kombinuj aby hak się zmieścił, albo jak już nie to rowery na dach i tyle.

thortorun
Posty: 74
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:09
Samochód: Škoda

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: thortorun »

Aktualnie bagażnik z Jula w promocji:

https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja ... wy-609208/
Krzyżak z Torunia

ODPOWIEDZ