Bagażnik na hak - 4 rowery?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: root »

Dla niezdecydowanych polecam pierwszych kilka stron tego wątku, tam są zachwyty nad tym bagażnikiem (i mowa o cenie 799 w promocji, a teraz jest 699).


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Malenstwo8 »

Odświeżam temat, jak spisują się Wam bagażniki z Juli? Mnie interesuje dachowy. Ktoś używa?

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: MichalZ »

Kolezanka, ktora pracuje w BOK w Jula mowila, ze maja mnostwo rekalmacji na "ichne" bagazniki rowerowe i nie warto ich kupowac ;)
Lepiej chyba poszukac uzywanych Thule lub Barracuda ;)

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: golob »

MichalZ pisze:
03 sie 2020, 9:03
Kolezanka, ktora pracuje w BOK w Jula mowila, ze maja mnostwo rekalmacji na "ichne" bagazniki rowerowe i nie warto ich kupowac ;)
Lepiej chyba poszukac uzywanych Thule lub Barracuda ;)
To by się zgadzało. Brat kupił ostatnio, po pierwszym wyjeździe poszedł na zwrot, jakieś paski popękały. Wygląda na to że coś z jakością się stało, bo znam też osoby które kilka lat używają i sobie chwalą, ale teraz jak widać jest lipa. Lepiej jednak dołożyć i kupić coś porządnego, tym bardziej że to zakup na lata i zupełnie nie przywiązany do danego samochodu, więc zawsze będzie przydatny do każdego auta.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Malenstwo8 »

Czyli szukać czegoś innego. A powiedzcie mi jak to jest z uniwersalnością. Chcę bagażnik, który będzie przekładany przynajmniej do 3 aut. Jak patrze w necie, to trzeba podać do jakiego auta (model, rocznik itd). Są jakieś uniwersalne bagażniki? Poza tym za jakiś czas będę zmieniał Kodiaqa i nie mam ochoty znowu kupować bagażnika.

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: golob »

Malenstwo8 pisze:
03 sie 2020, 14:41
Czyli szukać czegoś innego. A powiedzcie mi jak to jest z uniwersalnością. Chcę bagażnik, który będzie przekładany przynajmniej do 3 aut. Jak patrze w necie, to trzeba podać do jakiego auta (model, rocznik itd). Są jakieś uniwersalne bagażniki? Poza tym za jakiś czas będę zmieniał Kodiaqa i nie mam ochoty znowu kupować bagażnika.
Generalnie niby bagażniki są uniwersalne, ale zdarza się że odchylanie danej platformy w danym modelu samochodu potrafi kolidować z klapą bagażnika. Także nie ma takiej 100% uniwersalności ale mimo wszystko jest duża. Przykładowo ja mam platformę z Decathlonu (bardzo fajna i solidna ale nie ma jej juz w sprzedazy w ogóle od kilku lat) i jeździła już na około 6 modelach aut i nigdy nie było problemu. Dobrze jest podjechac do sklepu typowo z bagażnikami dachowymi oni mają platformy do przymierzenia na aucie.

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: Malenstwo8 »

golob pisze:
04 sie 2020, 9:50
Malenstwo8 pisze:
03 sie 2020, 14:41
Czyli szukać czegoś innego. A powiedzcie mi jak to jest z uniwersalnością. Chcę bagażnik, który będzie przekładany przynajmniej do 3 aut. Jak patrze w necie, to trzeba podać do jakiego auta (model, rocznik itd). Są jakieś uniwersalne bagażniki? Poza tym za jakiś czas będę zmieniał Kodiaqa i nie mam ochoty znowu kupować bagażnika.
Generalnie niby bagażniki są uniwersalne, ale zdarza się że odchylanie danej platformy w danym modelu samochodu potrafi kolidować z klapą bagażnika. Także nie ma takiej 100% uniwersalności ale mimo wszystko jest duża. Przykładowo ja mam platformę z Decathlonu (bardzo fajna i solidna ale nie ma jej juz w sprzedazy w ogóle od kilku lat) i jeździła już na około 6 modelach aut i nigdy nie było problemu. Dobrze jest podjechac do sklepu typowo z bagażnikami dachowymi oni mają platformy do przymierzenia na aucie.
Kumam. Ok. Dzięki.

Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: jeżu »

Mam thule na 2 rowery i spisuje się rewelacyjnie ;)
Obrazek

Obrazek

MichalZ
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2020, 8:27
Samochód: Skoda Kodiaq 1,5 TSI DSG Style

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: MichalZ »

Kolejny pasujacy do Kodiaqa - Inter Pack Quattro, przymiarka na moj bardzo duzy rower - daje rade sie spokojnie odchylic i bez problemu otwiera sie klapa :)

Obrazek

Obrazek

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Bagażnik na hak - 4 rowery?

Post autor: root »

Odkopię trochę temat…

Planuję kupić bagażnik Thule EasyFold XT na 3 rowery. Czy na takim bagażniku można przewozić również rowery dziecięce? Da się to bez problemu zapiąć?

Chodzi mi o rower w stylu (16"):
Obrazek
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ