Skoda Kodiaq vs. Ford Edge vs. SsangYong Rexton

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Skoda Kodiaq vs. Ford Edge vs. SsangYong Rexton

Post autor: Rafał »

Tomala72 pisze:
26 kwie 2017, 21:35
...
PS.
Kolega ostatnio mówił, że jak dobrze zagadasz to na Forda Edge dają po 30 tyś. rabatu. Może ktoś się skusi.
szkoda, że nie wziąłem pod uwagę, że ford może dać takie rabaty!! na pewno poważnie pochyliłbym się nad edge'm



Sponsor

Skoda Kodiaq vs. Ford Edge vs. SsangYong Rexton

Sponsor


lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: lighting »

To zależy kto czego szuka. Jak się szuka auta do 200 tys. złotych, na 7 osób z przyzwoitym bagażnikiem i wysokim prześwitem, to Kodiaq nie ma konkurencji.
Ford Edge istnieje w wersji 7 osobowej (przedłużonej) jedynie na rynek chiński.
DO developer

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: kamilR »

Rabat 30 tys. Ok ale ja odniosę sie do swojej konfiguracji Kodiaqa, by kupic Edga w podobnej konfiguracji- M.in. skora, ledy, panorama, grzanie siedzeń, isofix na przednim fotelu(to w Fordzie chyba nie jest dostepne:) plus reszta opcji z wersji Style(np. climatronic 3-strefy- chyba niedostepne w Edgu)- to w Fordzie koszt wersji titanium od 184tys. Tapicerka skorzana +11,5tys, navi 1,3tys. ledy 6,3tys. + 900zl za spryskiwacze, panorama 4,4tys., aktywny tempomat 1tys. To daje prawie 210 tysięcy, z upustem 30k to wciąż 180tys.
Kodiaq po rabacie 133tys. Dodać wystarczy funkcjonalność/przestronność/ ogromny bagażnik i mamy samochód dla rodziny w zasadzie idealny za baardzo przyzwoita cene. Tak jak juz pisałem Kodiaq broni sie sam i dlatego schodzi jak świeże bułki w piekarnii z rana;) i w zasadzie odstawia konkurentów daleko w tyle.

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: Jarek104 »

ale tam dają rabat..

Czesto dla klienta nie jest ważne co kupuje, ważne żeby dostał rabat.

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: rafalhtc »

Ale będzie też grono osób dla których Edge będzie lepszym synonimem SUV-a bo jest jakby nie było młodszym i mniejszym bratem dosyć sporego rodzeństwa wielkich SUV-ów i PICK-UP-ów.
Nie patrzcie tylko na wielkość Kodiaqa i wyposażenie zestawiając to z innymi.

A teraz już całkiem wbije klina niektórym i pewnie oberwie mi się, ale napiszę.
Dla tych którzy jeszcze nic nie zamówili, a myślą o wydaniu ok 140-160tys na bardzo dobrego i dużego SUV-a i to na ramię z prawdziwym napędem 4x4 to polecam rozważyć nową generację Ssangyonga Rextona.
4850 dług i ponad 1900szer. Oczywiście opcja 7osób i wyposażenie i wykończenie ma być na miarę klasy wyższej. Poprzedni już robił wrażenie i zdobył uznanie Klientów, a ten co teraz wejdzie wygląda bardzo dobrze i na zdjęciach i na papierze. SS głównie zajmuje się takimi autami a wcześniej produkowali dla wojska więc doświadczenie mają dobre i opinie tych którzy kupują auto a nie markę.
Ale poszalałem co:p

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: lighting »

rafalhtc pisze:
27 kwie 2017, 8:32

Dla tych którzy jeszcze nic nie zamówili, a myślą o wydaniu ok 140-160tys na bardzo dobrego i dużego SUV-a i to na ramię z prawdziwym napędem 4x4 to polecam rozważyć nową generację Ssangyonga Rextona.
Ale mnie zaskoczyłeś. Myślałem, że to chińska marka i omijałem szeroki łukiem, a tymczasem to koreańskie auto. W przeciwieństwie do poprzedników, wersja z 2017 sensownie wygląda. Mam nadzieje, że będą mieli jednak lepsze silniki niż Kia, którymi jeżdżę od 2008 roku.
Ten Rexton ma 252 mm prześwitu :shock: faktycznie, ciekawa alternatywa.
DO developer

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: root »

Żeby nie robić offtopu, to napiszcie chociaż ile to cudo kosztuje i ile dają rabatu ;)
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: lighting »

root pisze:
27 kwie 2017, 9:18
Żeby nie robić offtopu, to napiszcie chociaż ile to cudo kosztuje i ile dają rabatu ;)
Poprzednia generacja startowała od 118 tys. Dla nowej jeszcze nie ma cen.
DO developer

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: kamilR »

Dodam tylko ze SS montuje silniki wprost z mercedesa.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: lighting »

kamilR pisze:
27 kwie 2017, 10:28
Dodam tylko ze SS montuje silniki wprost z mercedesa.
No , tak od 39 roku ;)

A tak na serio, wymieniani są jako konkurencja do Santa Fe i Sorento. Bez cenników, to jednak nic nie wiadomo.
DO developer

ODPOWIEDZ