Skoda Kodiaq vs. Ford Edge vs. SsangYong Rexton

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: rafalhtc »

Jak dobrze kojarzę to o ile kiedyś montowali silnika od Merca to teraz chwalą się, że ich auta są w całości złożone w Korei.
Do nowego Rextona mają trafić na początek 2 silniki. Doładowana benzyna 2.0 i diesel 2.2 więc nie najmniejsze. Pewnie na inne rynki będą mocniejsze ale u nas to i tak w dobie Eko. silniki całkiem całkiem.
Rextona poprzedniego w bardzo dobrej opcji oglądałem raz za niecałe 130tyś.
Nowa generacja pewnie otworzy cennik na ok. 120tyś ale już na starcie powinno dać rabaty ok. 10% na wyższe wersje jak to było przy ostatnich modelach aby zachęcić Klientów. W SS nie ma za dużo dodatków do dobrania- u nich lepszym rozwiązaniem i tańszym jest kolejna wersja wyżej jak w Suzuki, Hyundai. W wyższej wersji często dają właśnie rabat do ceny wersji niższej.
Wymiary to już raczej nie tylko konkurencja dla Sorento i Santa Fe bo prawie 5m dług i prawie 2m szer plasować powinno Rextona wyżej.
Pikowana skóra i fornirowane drewno też nie ma dziwić w tym aucie. I do tego właściwości terenowe które są atutem obecnego pewnie i będą nowego. No i rama:)
Ja byłem w szoku jak zasiadłem do aktualnego modelu- jaki to kolos, a nowy to mnie już całkiem zachwyca w opisach.



Sponsor

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Sponsor


rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: rafalhtc »

W sumie to mogłem to napisać w osobnym temacie bo ten dotyczy rabatów na Kodiaqa więc jak admin uzna, że warto przenieść to może warto to zrobić aby nie mącić Wam tu w głowach:p

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: miro.t »

kamilR pisze:
27 kwie 2017, 1:14
Rabat 30 tys. Ok ale ja odniosę sie do swojej konfiguracji Kodiaqa, by kupic Edga w podobnej konfiguracji- M.in. skora, ledy, panorama, grzanie siedzeń, isofix na przednim fotelu(to w Fordzie chyba nie jest dostepne:) plus reszta opcji z wersji Style(np. climatronic 3-strefy- chyba niedostepne w Edgu)- to w Fordzie koszt wersji titanium od 184tys. Tapicerka skorzana +11,5tys, navi 1,3tys. ledy 6,3tys. + 900zl za spryskiwacze, panorama 4,4tys., aktywny tempomat 1tys. To daje prawie 210 tysięcy, z upustem 30k to wciąż 180tys.
Kodiaq po rabacie 133tys. Dodać wystarczy funkcjonalność/przestronność/ ogromny bagażnik i mamy samochód dla rodziny w zasadzie idealny za baardzo przyzwoita cene. Tak jak juz pisałem Kodiaq broni sie sam i dlatego schodzi jak świeże bułki w piekarnii z rana;) i w zasadzie odstawia konkurentów daleko w tyle.
Bez urazy, ale zrobiłeś porównanie jak Panowie z TVN Turbo.
Nie porównuj Kodiaqa 1,4 TSI do Edga 2,0 TDCI.
Porównując diesla do diesla, to z rabatem 30 tyś na Edga, kwoty do zapłacenia za auta z podobnym wyposażeniem są bardzo zbliżone. Tyle, że mnie osobiście Edge wydawał się ciaśniejszy wewnątrz, a wymiary zewnętrzne są zbliżone.

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: kamilR »

@miro.t
A dlaczego mam nie porównywać? Co to ten 2,0 tdci to jakiś arcydzieło? wg. mnie myślę ze śmiało można porównywać, motoryzacja idzie do przodu- a osiągi katalogowe tego 2.0 tdci nie powalają(jak na 2.ZERO TE DE CE I 210 kunia:)- jak dodasz do tego awaryjność diesla- filtry dpf, wtryski i inne bzdety to zobaczysz że diesel w zasadzie przestaje mieć sens- a i cena za tego Edga jest z kosmosu wzięta.

Obrazek

image upload

Dodać wystarczy, że silniki forda dosyć mocno nie trzymają serii...hehe podczas gdy silniki VAGa mają lepsze wyniki na hamowni niż producent podaje. Wystarczy trochę pogooglować i poczytać.

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: miro.t »

Chodzi o zasadzę porównywania. Jeśli ma być choć trochę rzetelna (nie tendencyjna dla jednej z marek) to porównujmy auta o podobnych silnikach. Nie chodzi o to czy któryś rodzaj silnika jest lepszy czy gorszy, tylko o cenę auta z takim silnikiem.
Jeżdżę dieslami od kilkunastu lat i na serio nie wiem o jakiej awaryjności piszesz. Jak już nie raz było pisane, do miasta i na małe przebiegi benzyna, dla dużych przebiegów bardziej diesel.

frutis13
Posty: 108
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Samochód: KODIAQ 2.0 TDI 140kW Style

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: frutis13 »

Jak czytam wypowiedzi o awaryjności silników diesla to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Do Kodiaka przesiadam się z Audi którym zrobiłem 240000 bez awarii silnika i wiem, że ktoś kto go kupi zrobi nim jeszcze następne 250000... Filtry będzie jednak musiał wymieniać, nie to co w benzynie. :D :lol:

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: Rabaty przy kupnie Kodiaqa

Post autor: rafalhtc »

Kamil popieram kolegę i też uważam, że trochę złe porównanie zrobiłeś. Osobiście nie jeżdżę dieslami ale mam świadomość, że te 1.4 do 2.0 to nijak można zestawiać obok siebie i tym bardziej jeśli mielibyśmy mówić przy tym o cenie bo różnica w niej musi być.
Ja u siebie w Tucsonie mam 1.6 wolnossącą benzynę i też bym jej nie porównał do np. 2.0 w wspomnianym Rextonie. A na niego sobie ostrze zęby:)

ODPOWIEDZ