Prawe lusterko nie wraca na miejsce

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Prawe lusterko nie wraca na miejsce

Post autor: D10ni »

bubuś pisze:
02 lip 2019, 19:04
@D10ni wspomina o możliwości aktualizacji jakiegoś sterownika. Jak to jest z tą cudowną elektroniką w Kodiaqu?
Ta elektronika jest bardzo dobra moim zdaniem, ale to jak w każdym skomplikowanym sofcie trafiają się błędy. I jak widać Skoda słucha i błędy poprawia. Dla mnie nie jest to problemem. Za to mam za złe że trzymają się bardzo mocno przepisów i np u mnie driving mode po każdym wyłączeniu silnika resetuje się do trybu normal i po uruchomieniu muszę klikać trzy razy aby mieć individual. Oczywiście Skoda tłumaczy to wymaganiami homologacyjnymi. No i trochę nielogicznych moim zdaniem rozwiązań, w rodzaju prawego lusterka które się podnosi do normalnego położenia nie po wyłączeniu biegu wstecznego a po osiągnięciu jakiejś tam prędkości. I podświetlenie nóg działające przez cały czas a nie tylko po zatrzymaniu, przy wysiadaniu i wsiadaniu.

BTW, jednak nie do końca naprawili to podnoszenie lusterka :-) Znalazłem corner case - przy profilach (użytkownikach) - jeden user parkuje tyłem, po zaparkowaniu wyłącza samochód. Wsiada drugi user ze swoim kluczykiem, ustawienia się zmieniają na jego. Rusza samochodem i mimo osiągnięcia odpowiedniej prędkości lusterko się nie podnosi. Dopiero wywołanie pamięci (przycisk w fotelu) powoduje poprawne ustawienie lusterka.


Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sponsor

Re: Prawe lusterko nie wraca na miejsce

Sponsor


JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Prawe lusterko nie wraca na miejsce

Post autor: JED »

Czyli jednak nie poprawili. Fak.

A jakie to sa wymagania homologacyjne, dotyczace profili jazdy?
Bo to kolejny debilizm (kazdorazowe wywolywanie trybu indywidualnego), jak dla mnie.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Prawe lusterko nie wraca na miejsce

Post autor: D10ni »

JED pisze:
02 lip 2019, 21:55
Czyli jednak nie poprawili. Fak.
Tak bym tego nie ujął. Ogarnęli pewnie 99% przypadków, bo przy indywidualnej jeździe działa jak trzeba. Sytuacja kiedy masz dwóch kierowców, personalizację i na dodatek parkowanie tyłem nie jest zbyt częsta. I moim zdaniem lepiej że wypuścili tą poprawkę jak tylko to ogarnęli, niż mieliby drugie tyle czasu bawić się w załatanie tego jednoprocentowego przypadku.
A jakie to sa wymagania homologacyjne, dotyczace profili jazdy?
Bo to kolejny debilizm (kazdorazowe wywolywanie trybu indywidualnego), jak dla mnie.
Nie wiem jakie to są wymagania być może chodziło o WLTP, czytałem na forum superba cytat z korespondencji ze Skodą. Jestem w stanie sobie wyobrazić że jakiś gorliwy urzędnik który zobaczył że są rożne profile skutkujące np zwiększoną emisją spalin (tryb sport na ten przykład) żąda osobnej homologacji do każdego profilu. A mając kilka tysięcy samochodów na płycie lotniskowej każdy producent by powiedział "pieprzyć profile, niech się resetuje i każde uruchomienie samochodu będzie na takich samych parametrach".
Czekam z niecierpliwością aż koledzy grzebacze ujawnią jak przywrócić ten ficzer. Ponoć już można to przywrócić przez VCDS (taki lepszy OBDEleven) ale goście wolą póki co zarabiać na tym i nie puszczają pary z ust jak.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Prawe lusterko nie wraca na miejsce

Post autor: JED »

Zazdroszcze ludziom takim, jak Ty, ktorzy nie maja takich "problemow", jak ja.

Dla mnie, to ma dzialac (!) niezaleznie od ilosci kierowcow - w koncu po cos jest ta personalizacja, prawda?
A akurat jestem w tym 1%.

Byc moze z profilami jest tak, jak piszesz, ale ZNOW - co mnie obchodzi pare tysiecy aut na plycie (ktore zazwyczaj nie sa autami w pelni seryjnymi) - mam opcje personalizacji, wiec TYM BARDZIEJ powinien uruchamiac sie tryb Individual (!) lub powinna byc mozliwosc prostego ustawienia w menu:
"po wlaczeniu zaplonu ustaw tryb:
- indywidualny
- sportowy
- etc
- ostatni zapamietany"

Mam nadzieje, ze da sie tenn ficzer uruchomic (przywrocic? to juz bylo?) przez kodowanie, chociaz, jako ciekawostke powiem, ze w BMW, gdzie ludzie potrafia kodowac cuda, jednej rzeczy nie potrafi zrobic nikt - zeby po wlaczeniu zaplonu dzialal AUTO-HOLD.
Niepojete dlaczego to nie jest mozliwe.
I tutaj dziekuje Skodzie, ze to jest. :)
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Prawe lusterko nie wraca na miejsce

Post autor: D10ni »

JED pisze:
03 lip 2019, 8:47
[...]
I tutaj dziekuje Skodzie, ze to jest. :)
I to jest właśnie pozytywne myślenie :-) Tak trzymaj!
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Prawe lusterko nie wraca na miejsce

Post autor: JED »

Nie, ja po prostu taki jestem - krytykuje i nie akceptuje niedorobek i bylejakosci oraz chwale to, co powinno byc pochwalone i docenione.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Prawe lusterko nie wraca na miejsce

Post autor: JED »

Wygląda na to, że wizyta w ASO rozwiązała problem.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

ODPOWIEDZ