Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Post autor: JED »

Jestem ciekawy, czy ktoś z Was zauważył, że system potrafi zmienić wyświetlane ograniczenie wg własnego uznania?

Odbywa się to tak:
jedziemy drogą, która zgodnie z kategorią powinna być 90 km/h. Ale nigdzie nie jest, bo wszędzie stoją znaki 40, 50 lub 70.
System prawidłowo odczytuje dany znak, ale jeśli mijamy choćby polną drogę, to system odczytuje to jako skrzyżowanie (?), które w teorii anuluje owo ograniczenie.

Innymi słowy, jeśli ktoś będzie polegał na wskazaniu systemu (a np. ja po to za niego zapłaciłem), to może się niemile rozczarować i np. stracić prawko. :/


Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Sponsor

Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Post autor: WuWu »

Tak, prawie dwa lata temu PRZED zakupem sprawdzałem to rozpoznawanie znaków jeżdżąc autem demo i NIE KUPIŁEM właśnie dallego że niejednokrotnie wprowadził mnie w błąd. Nie po miał być ten system, żebym go pilnował czy dobrze pokazuje :).

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Post autor: JED »

Eh, a ja, głupi, kupiłem. :(

Sugerujesz więc, że to przypadłość Skody?
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Post autor: michalmiko »

Wydaje mi się, że rozpoznawanie znaków drogowych posiłkuje się też danymi z nawigacji.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Post autor: JED »

Tym gorzej dla Skody. :)
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Post autor: bubuś »

michalmiko pisze:
24 cze 2019, 2:35
Wydaje mi się, że rozpoznawanie znaków drogowych posiłkuje się też danymi z nawigacji.
Może tak, a może i nie.
Zamawiając ten dodatek sądziłem, że czyta większość znaków, a przynajmniej zakazu i nakazu (bo w nawale znaków jakimi upstrzone są nasze drogi można coś łatwo przeoczyć).
Tymczasem u mnie czyta tylko znaki dot. ograniczenia prędkości. Zauważyłem, że po minięciu znaku, najpóźniej po jakichś 50-70 m. wyświetla się znak, jaki minąłem (także, gdy nawigacja nie jest uruchomiona). Więc nie wiem do końca, czy czya te znaki, czy sczytuje z nawigacji, także nieaktywnej.
Najbardziej mnie wkurza, że u mnie zapisane są w pamięci dwa ograniczenia prędkości: 30 i 50 km/h. Szlag mnie trafia, gdy jadę np. 45 km/h, a tu ukazuje się komunikat o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości 30 km/h (już nawet gdzieś tam zaznaczyłem, że ma komunikować przy przekroczeniu o 20 km/h, ale auto lekce sobie waży moją intencję). Pytałem w serwisie, jak to wyświetlanie znaku z 30 zlikwidować i oznajmili, że nie da się.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Post autor: JED »

9 kurde, ja nie mam żadnych komunikatów.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Post autor: stingerA6 »

Ja zamawiam rozpoznawanie znaków z zupełnie innej przyczyny. Daje wówczas spore możliwości dokonfiguracyjne
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Post autor: MałGorzata »

Komunikaty o przekroczeniu predkości można skonfigurować w opcjach: wzrok i słuch :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Rozpoznawanie znaków - błędy w systemie

Post autor: root »

JED pisze:
23 cze 2019, 14:20
Jestem ciekawy, czy ktoś z Was zauważył, że system potrafi zmienić wyświetlane ograniczenie wg własnego uznania?
Ja mam tylko czasem taki problem, że wyświetla mi ograniczenie 100 km/h na drodze w mieście, dopóki nie zobaczy jakiegokolwiek znaku (może dlatego, że droga jest 2-3 pasmowa). I z tego co wiem, to jest standardowy problem w VAG-ach.
JED pisze:
23 cze 2019, 14:20
jedziemy drogą, która zgodnie z kategorią powinna być 90 km/h. Ale nigdzie nie jest, bo wszędzie stoją znaki 40, 50 lub 70.
System prawidłowo odczytuje dany znak, ale jeśli mijamy choćby polną drogę, to system odczytuje to jako skrzyżowanie (?), które w teorii anuluje owo ograniczenie.

Innymi słowy, jeśli ktoś będzie polegał na wskazaniu systemu (a np. ja po to za niego zapłaciłem), to może się niemile rozczarować i np. stracić prawko. :/
To chyba oczywiste, że to kierowca odpowiada za swoją jazdę, systemy są tylko po to, żeby pomóc. Natomiast skoro mówisz, że droga jest do 90 km/h, tzn. że to jest teren niezabudowany, a w takim nie tracisz prawa jazdy po przekroczeniu o 50 km/h ;)
michalmiko pisze:
24 cze 2019, 2:35
Wydaje mi się, że rozpoznawanie znaków drogowych posiłkuje się też danymi z nawigacji.
Oczywiście, że tak i to jest akurat bardzo mądre. Bo jak mijasz skrzyżowanie, to zakaz jest automatycznie odwoływany, a skąd samochód ma o tym wiedzieć? Inaczej by było jak w Toyocie, gdy rozpoznany znak wyświetlany jest do momentu znalezienia kolejnego znaku albo wykonania ostrego skrętu. Czyli widzisz znak 30 km/h, który jest odwołany za chwilę skrzyżowaniem, a samochód pokazuje ci go jeszcze przez wiele kilometrów :D
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ