Wymiana oleju a przegląd

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
ncb
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2019, 21:38
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM DSG 4x4 2019

Wymiana oleju a przegląd

Post autor: ncb »

Zastanawia mnie jak wygląda kwestia przeglądu serwisowego i wymiany oleju. Nie wiem czy u mnie się to zdarzy, ale w Skoda connect na telefonie mam:

- przegląd serwisowy: 28900 km
- wymiana oleju: 25800 km

Ilość dni też inna w obu przypadkach. Dodam że mam wrażenie że cały czas wymiana oleju coraz bardziej rozmija się z przeglądem (może z racji jazdy głównie po mieście?)

Dodatkowo zamierzam zrobić co najmniej jedną wymianę oleju niedługo. Czy to znaczy, że wymiany oleju mogą wypadać w zupełnie innym okresie niż przegląd serwisowy? Mam wykupiony pakiet przeglądów za 299 zł i gwarancję na 4 lata, ale pytanie czy to w takim razie obejmuje też wymiany oleju, skoro przynajmniej z aplikacji wynika że wymiany oleju i przeglądy to oddzielne byty ?



Sponsor

Wymiana oleju a przegląd

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Wymiana oleju a przegląd

Post autor: Malenstwo8 »

Tak. Wymiana oleju jest niezależna od serwisu. To dwie różne rzeczy. Serwis masz ustalony na date/przebieg. Olej także, z tym, że komputer mierzy na bieżąco jego zużycie i w 75% te terminy się nie pokryją (wystarczy dużo jeździć po mieście na krótkich odcinkach). Wymiany serwisowe są sztywne (filtry, płyny itd.) Ja robię tak - wymiana oleju zawsze co 15 kkm, serwis według wskazań kompa. Co drugi serwis olejowy pokrywa się z terminarzem, bo wymiana oleju (o ile będzie on jeszcze w silniku) co 30 kkm lub dwa lata mnie nie przekonuje. U mnie akurat serwisy idą w parze, bo sporo jeżdżę tras.

Awatar użytkownika
ncb
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2019, 21:38
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM DSG 4x4 2019

Re: Wymiana oleju a przegląd

Post autor: ncb »

Ok, jestem mocno zaskoczony tym, bo w poprzednim aucie to było zawsze razem :)

To w takim razie skoro przegląd będzie u mnie raczej po 2 latach, zrobię może dodatkową wymianę oleju po 17 tys. km (to rozumiem ze swojej kieszeni), to przy tym przeglądzie po 2 latach olej też zmienią, czy może jak ta wymiana oleju wypadnie wcześniej / później (wg apki) to wtedy i tak będę sobie to musiał sam sfinansować i dodatkowo załatwiać?

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Wymiana oleju a przegląd

Post autor: Malenstwo8 »

ncb pisze:
11 cze 2019, 12:37
Ok, jestem mocno zaskoczony tym, bo w poprzednim aucie to było zawsze razem :)

Producenci już od tego odchodzą. W dzisiejszych autach jest to już norma.
Wymiana według apki idzie niezależnie, czyli jak wypada to wymiana gratis (w cenie pakietu serwisowego).
Za wszystkie wymiany extra (twoje widzi mi się ) płacisz TY :)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Wymiana oleju a przegląd

Post autor: D10ni »

A ile masz "najechane"? W wątkach o docieraniu dyskutowaliśmy wymianę oleju zaraz po dotarciu. Ponoć warto. Oczywiście na własny koszt.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
ncb
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2019, 21:38
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM DSG 4x4 2019

Re: Wymiana oleju a przegląd

Post autor: ncb »

Na razie dopiero ponad tysiąc, planuję wymienić niedługo przed dłuższą trasą.

ODPOWIEDZ