2.0 TSI

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: 2.0 TSI

Post autor: krotz »

Wierz mi, mam jeszcze Fieste 1.25 82KM i pomimo szczerych chęci niewiele mogę zrobić nie zarzynając silnika.. ;/



Sponsor

Re: 2.0 TSI

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: 2.0 TSI

Post autor: root »

Miałem Fabię 1.2 68 KM i na większości świateł byłem pierwszy :) Może to kwestia miejsca, ale dobija mnie jak ludzie ruszają spod świateł, gdyby każdy trochę szybciej zareagował, to w każdym cyklu przejechałoby o 2-3 samochody więcej. Zresztą Zachar kiedyś robił taki eksperyment:

Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: 2.0 TSI

Post autor: Dual »

No cóż pocieszam się tym, że z wiekiem i szczególnie powiększaniem się rodziny, maleje apetyt na silne emocje a rośnie na bezpieczeństwo i święty spokój.
Wtedy szczególnie zaczyna się rozumieć ograniczenia prędkości i zatrzymywanie przed pasami, kiedy widzi się spacerujące dzieciaki chodnikiem, które próbują przejść bezpiecznie na drugą stronę.
Tak naprawdę wtedy to przyspieszenie nie ma takiego znaczenia...;-)
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: 2.0 TSI

Post autor: dawajrapa »

Przyspieszenie moze nie ma znaczenia przy starcie spod swiatel, ale juz w trakcie podrozy z A do B po wspanialych drogach w naszym pieknym kraju nabiera juz wiekszego znaczenia... chyba, ze ktos lubi ciagnac sie za ciezarowka etc. Wiec pewien poziom mocy w stosunku do gabarytow i masy auta to tez kwestia bezpieczenstwa. Zapasu mocy nigdy za wiele a zdrowy rozsadek swoja droga. Moja zona jezdzi na codzien z 2ka dzieci w stosunkowo lekkim kombi dlubnietym na ponad 200KM i momentem 350Nm (1.8T benz). Jakis czas temu przejechala sie moim 1.6 thp (155km, duuzo mniejszy moment) i uslyszalem tylko- "przeciez to nie jedzie" .... czlowiek szybko przyzyczaja sie do dobrego. A downsizing w ostatnich latach idzie moim zdaniem za szeroko, az strach sie bac jaki silnik bedzie mial kodiaq w podatawce w 2020 i pozniej..

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: 2.0 TSI

Post autor: Dual »

Zachar ma oczywiście rację, nieraz to widzimy na krzyżówkach, łącznie z piszącym smsa kierowcą na swiatłach, dzięki któremu zamiast 6-7 aut przejeżdza ten przed nim i już nikt za nim.
Także pewnie przyspieszenie nie ma tu takiego znaczenia jak sprawne ruszenie na zielonym.
Az się prosi aby ogólnie wprowadzić sekundniki odliczające czas do zmiany jak np. we Wrocławiu. To bardzo usprawnia ruch i zwiększa bezpieczeństwo.
Apropos 2.0 TSI:

Napewno to znacie ale załączyłem dla tych którzy nie widzieli.
Ciekawe czy to był tryb "SPORT"?
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: 2.0 TSI

Post autor: Dual »

No tak S4 chyba oznacza w bieg Sprotowy 4ty ... ;-)
Starość nie radość
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Rafał
Posty: 523
Rejestracja: 17 lut 2017, 10:53
Lokalizacja: Solec Kujawski, kuj-pom
Samochód: 2.0 tsi lava blue

Re: 2.0 TSI

Post autor: Rafał »

Dual pisze:
23 kwie 2017, 16:05
No cóż pocieszam się tym, że z wiekiem i szczególnie powiększaniem się rodziny, maleje apetyt na silne emocje a rośnie na bezpieczeństwo i święty spokój.
Wtedy szczególnie zaczyna się rozumieć ograniczenia prędkości i zatrzymywanie przed pasami, kiedy widzi się spacerujące dzieciaki chodnikiem, które próbują przejść bezpiecznie na drugą stronę.
Tak naprawdę wtedy to przyspieszenie nie ma takiego znaczenia...;-)
zgadzam się z Tobą w 100%.

dwa bieguny - najlepiej żeby auto miało 300km, 500nm a z drugiej strony paliło tak do 5l/100 przy ciągłym deptaniu w podłogę. suv to auto rodzinne i tyle.

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: 2.0 TSI

Post autor: Mans »

Молодец czyli adrenalina po rosyjsku :lol: :lol: :lol:

Ostatnio zmieniony 25 sty 2018, 20:52 przez Mans, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: 2.0 TSI

Post autor: MałGorzata »

Молодец bez pasów
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: 2.0 TSI

Post autor: Mans »

Polski test Skoda Kodiaq 2.0 TSI ;)


ODPOWIEDZ