Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: root »

Dziwna sprawa. Na P nie powinno nic krzyczeć. Ja już się nauczyłem włączać P zanim nawet na chwilę otworzę drzwi :)


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

Wiecie co, ja nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że kiedyś u mnie pikało, nawet jak zapłon był w pozycji samych wskaźników. Może w ASO mi coś przypadkowo wyłączyli, bo z tego co widzę, że w OBDeleven można to wyłączyć (nie mam OBDeleven, ale mam aplikację :)).
Może to też zależy od aktywacji autoholda?
Sąsiad ma Q5 (starsze od Miśka) i kiedyś jak wysiadł i zostawił otwarte drzwi, to mu pikało takim samym dźwiękiem jak w Skodzie.
Dźwięk braku kluczyka jest zupełnie inny, bardziej piszczący i kończy się na kilku sygnałach ;)

blackgron
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2019, 10:06
Samochód: Superb III 2.0 TDI 190 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: blackgron »

michalmiko pisze:
15 paź 2019, 10:21
Wiecie co, ja nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że kiedyś u mnie pikało, nawet jak zapłon był w pozycji samych wskaźników. Może w ASO mi coś przypadkowo wyłączyli, bo z tego co widzę, że w OBDeleven można to wyłączyć (nie mam OBDeleven, ale mam aplikację :)).
Może to też zależy od aktywacji autoholda?
Sąsiad ma Q5 (starsze od Miśka) i kiedyś jak wysiadł i zostawił otwarte drzwi, to mu pikało takim samym dźwiękiem jak w Skodzie.
Dźwięk braku kluczyka jest zupełnie inny, bardziej piszczący i kończy się na kilku sygnałach ;)
Testowałem przed chwilą różne opcje z wyłączeniem autoholda, z wlączeniem, z wyłączonym start/stopem i wyłączonym. Jedyne co zauważyłem, to to że jak powiedzmy włączę start/stop albo wyłączę, to przez tą krótką chwile kiedy pojawia mi się o tym info w wirtualnym kokpicie, wtedy otwieram drzwi i nie piszczy od razu tylko najpierw musi skończyć wyświetlać komunikat o wyłączonym start/stop a potem zaczyna drzeć się "Uwaga: silnik pracuje" także muszę przez te 3 sekundy uciekać z samochodu.

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Malenstwo8 »

blackgron pisze:
15 paź 2019, 9:26
Malenstwo8 pisze:
15 paź 2019, 9:15
blackgron pisze:
15 paź 2019, 9:01


To ja nic z tego nie rozumiem. Ja niezależnie w jakiej pozycji mam ustawioną dźwignie to pika chociaż gdyby to chodziło o samą pozycje D czy R to rozumiem, ale przy P kiedy wiadomo, że auto nie odjedzie dźwięk powiadomienia jest naprawdę irytujący. Może wina jest po stronie jakiegoś nowego oprogramowania. Mam już auto RM2020.
Może być, a może pika jak wysiadasz, bo wtedy daje znak, że kluczyk jest poza autem, jeżeli masz go w kieszeni i jest oznaczenie takie pomarańczowe na maxi docie.
Z kluczykiem to swoją drogą pojawi się info jak wysiąde i odejde od samochodu, ale to powiadomienie o pracującycm silniku pojawia się i wrzeszczy na mnie jak normalnie jestem jeszcze w aucie, wydziera się jak tylko drzwi otworze.
:roll: :?:

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: root »

Chyba przy włączonym zapłonie również piszczy, nie?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

blackgron
Posty: 28
Rejestracja: 19 mar 2019, 10:06
Samochód: Superb III 2.0 TDI 190 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: blackgron »

root pisze:
15 paź 2019, 13:00
Chyba przy włączonym zapłonie również piszczy, nie?
Nie miałem o tym pojęcia ale tak, przy włączonym zapłonie też piszczy. Czy naprawdę muszę wyłączać auto aby z niego wyjść bez budzenia dziecka? :( :o

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

Kurczę dziwna sprawa 😂
Teraz testowałem i u mnie jest tak.
Skrzynia cały czas na P.
Gdy przy otwartych drzwiach włączę stacyjkę bez zapłonu, nic nie pika. Wystarczy, że zamknę i ponownie otworzę drzwi, pika.
Gdy przy zamkniętych drzwiach włączę stacyjkę bez zapłonu i otworzę drzwi, pika.
Gdy przy zamkniętych drzwiach włączę zapłon i otworzę drzwi nic nie pika.
Gdzie tu logika 😂

P.s. oczywiście mówię cały czas o systemie kessy :)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: root »

W jaki sposób „włączasz stacyjkę”, jeśli masz Kessy?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: dratuszny »

Jak chyba w każdym samochodzie z takim systemem, naciskasz "przycisk start" bez hamulca:)

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: JED »

Idiotyzm (Skodowy) polega na tym, że jeśli akurat rozmawiasz przez telefon via BT, to otwarcie drzwi skutkuje natychmiastowym rozłączeniem z BT.
Nie jestem w stanie tego pojąć (oraz zmienić przyzwyczajeń z bmw).
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

ODPOWIEDZ