Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

seba pisze:Czy u Was też tak łatwo zabrudza się radar od ACC? Wczoraj trochę śniegu i już awaria ACC, dziś deszcz ze śniegiem i ACC trąbi, że nic nie widzi :(
W poprzednim aucie musiał bym chyba zasłonić grila deską, żeby powiedział, że nic nie widzi :(
Milem podobnie, pierwsza jazda w góry świeżo po odebraniu auta, zaczęło trochę sypać i już błąd, trochę się wkurzyłem bo wiadomo nie fajnie widzieć błąd na blacie w nowym aucie. Akurat po chwili miałem tankowanie, po ponownym odpaleniu auta już było ok.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: pstad »

No wlasnie podpinajac sie pod temat radaru/kamer.
Ja przeczyscilem przednia czesc z radarem i kamery wycieraczka w plynie i natluscilem plakiem ,by woda nie pozostaeala a splywala.
Troche dluzej wytrzymuje bez czyszczenia,ale.na radar mogliby dodac dysze spriskiwacza.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

pstad pisze:No wlasnie podpinajac sie pod temat radaru/kamer.
Ja przeczyscilem przednia czesc z radarem i kamery wycieraczka w plynie i natluscilem plakiem ,by woda nie pozostaeala a splywala.
Troche dluzej wytrzymuje bez czyszczenia,ale.na radar mogliby dodac dysze spriskiwacza.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Radar jest na środku grilla nad kamerą ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: pstad »

Tak ale chyba bardziej prawego boku auta.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: TOMEQ »

TOMEQ pisze:
04 lut 2020, 17:33
Jak już wyświetli ci się informacja o wymianie oleju to daj znać jaki pokaże ci pozostały zasięg.
U mnie początkowo przy jeździe w większości po mieście wyglądało to tak że pierwszą wymianę miałbym mieć przy 17 400 km
Obrazek
A obecnie po jeździe trochę po mieście odcinki do 5km, ale przeważnie odcinki około 15km i parę tras po paredziesiąt km wskazuje że pierwsza wymiana miała by być przy 21 000km
Obrazek
Po przejechaniu 12km w odcinkach 2-3km zasięg do wymiany oleju spadł o 400km
Obrazek
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Peterka »

TOMEQ pisze:Jak już wyświetli ci się informacja o wymianie oleju to daj znać jaki pokaże ci pozostały zasięg.
U mnie początkowo przy jeździe w większości po mieście wyglądało to tak że pierwszą wymianę miałbym mieć przy 17 400 km
Obrazek
A obecnie po jeździe trochę po mieście odcinki do 5km, ale przeważnie odcinki około 15km i parę tras po paredziesiąt km wskazuje że pierwsza wymiana miała by być przy 21 000km
Obrazek
U mnie po 1200 km pojawiły się takie wartości Obrazek

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: TOMEQ »

Czyli chyba jeździsz dłuższe trasy, bo pokazuje ci maksymalny zasięg do wymiany czyli 30 000 km.
Mój misiek aktualnie jeździ bardzo krótkie trasy 2-5km i zasięg cały czas spada i prawdopodobnie pierwsza wymiana na koszt skody będzie koło 20 000 km ale przy 3000 km planuje zrobić to na własny koszt.

Obrazek
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

Koledzy, a czy podpinając przyczepę pod Kodiaqa jak świecą światła dzienne to w przyczepie z tylu świecą normalnie pozycyjne czy w tym momencie w ogóle i dopiero zapalają się jak auto włączy mijania ? A może świecą same obrysówki z dziennymi? Wydaje mi się ze gdzieś w trasie widziałem takie rozwiązanie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: seba »

Nie odpowiem Ci jeszcze jak jest w Misku, ale w Galxym było tak, że przy jeździe na dziennych nic się w przyczepie nie świeciło, dopiero jak włączyło się mijania. Ale ... w Galaxym nie miałem oryginalnych dziennych tylko dokładane.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Peterka »

Normalnie jest tak ze jak swiecabdzienne to tylko przednie. Obojętne czy masz podłączona przyczepe. Ja tydzień temu robiłem sprawdzenie fabrycznego haka aby mieć dokument do wydziału komunikacji i diagnosta po podłączeniu się dongniazda haja od razu kazał włączyć światła mijania.

@ TOMEQ ja teraz jeżdżę krótkie odcinki. Pensjonat wyciąg pensjonat ok 8- 10 km w jednavsyrone, ale zrobiłem długi odcinek gadać z PL do AT.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

ODPOWIEDZ