Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: wujeq »

michalmiko pisze:
28 lut 2020, 11:48
Z jaką prędkością dojeżdżałeś do kartonu? System awaryjnego hamowania przy cofaniu działa od 1,5-5km/h. Jak się będziesz bardzo wolno toczył, to nie zadziała, przynajmniej tak to było na moich testach. W opcjach asystentów pod przyciskiem na kierownicy masz zaznaczone, że jest aktywne?
mówisz rozumiem o hamowaniu przy manewrowaniu (tak to się u mnie nazywa w opcjach) - myślę że to było raczej toczenie się więc dlatego nie zadziałałoby - ok ale w takim razie czemu czujniki nie piszczały (sonar włączony)? W opcjach jest włączony FA.
Jeszcze sprawa manoeuvre co to ? i czy wszystkie wersje to mają?



Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: wujeq »

Nasunęło się parę krótkich pytań więc do rzeczy:)

1. Auto zakupione z placu więc ma to co było zamówione przez salon lub Klienta który zrezygnował:)
Pierwsza rzecz który mnie zdezorientowała to pytanie w salonie o rozkodowanie VIN-u i odpowiedź nie wiemy bo to tylko fabryka wie... bez jaj :) część rozkodowałem ale co oznacza może ktoś podpowiedzieć ? albo wspólnymi siłami? (3 pierwsze producent potem silnik wyposażenie skrzynia... 10 rocznik, 11 fabryka i cyfry kolejne fabryki).

2. Z takich spraw które sobie sprawdziłem autko wyprodukowane w maju - serwis przedsprzedażny we wrześniu - dziwi mnie ta różnica czasowa by tak długo auto jechało z fabryki. Czy to może mieć związek z tym WLTP przetrzymali? czy orientujecie się kiedy wykonuje się ten serwis przedsprzedażny? i jak to się ma do zawitania autka do salonu dilera?

3. Jestem już po zakupie ale czy orientujecie czy można jeszcze dokupić przedłużoną gwarancję ? wykupiłem tylko przeglądy :( wiem źle zrobiłem ...

4. i sprawa poruszana w temacie nr na forum autobaza - krótko: sprawdzacie? ma to sens? czy informacje raczej nie pokrywają się z prawdą?

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: polrob »

Jeśli chodzi o serwis przed sprzedażą (tzw zerówka) najczęściej jest robiona jak jest już klient na auto, także może sporo stać na placu bez tego serwisu.
Gwarancji fabrycznej po wyjechaniu z salonu już się nie da przedłużyć, istnieje jakieś ubezpieczenie które pokrywa koszty napraw.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

Dziwna sprawa, że czujniki nie zapiszczały, bo powinny pikać proporcjonalnie do zbliżającej się przeszkody, chyba, że karton postawiłeś jakoś pomiędzy czujnikami? FA to co innego, on jest z przodu pod grillem, czujniki parkowania są niżej.

Odnośnie Autobazy, z tego co sprawdzałem ostatnio, to prezentowane wyniki są średnio zadowalające. Znaczy - jak kupowałem samochód w 2018 roku wyniki były ok, ale teraz np. pokazuje, że nie było incydentów, a wiem, że były... Możliwe, że weszły jakieś nowe przepisy i nie mogą przekazywać takich informacji, nie wiem :?

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Malenstwo8 »

@Wujeq
1. Serio Ci tak powiedzieli?
Naprawdę zaczynam wierzyć, że ten Twój salon jest jakiś nie tego.
2. Mogło tak długo jechać, ewentualnie stać na placu nie zarejestrowane.
3. Po zakupie już nie można.
4. Nie wypowiadam się, bo nie mam pojęcia 🙂

Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Kordi »

witam
wkurza mnie na moim AMUNDSENIE , że praktycznie cały czas wyświetla na ciemno ...
Obrazek
mi chodzi o to , wzorem VC , że przy dużym zachmurzeniu bądź wieczorem VC też daje na ciemno , ale w słoneczne dni VC świeci na jasno , a w radiu mi jakoś nie chce ??? choć mapę dał na jasno hmm
Obrazek

czy w widoku radia i innego menu zawsze tło daje na ciemno ?
KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

Chodzi o ciemne tło na kafelkach radia, czy że jest za słabo podświetlone?
Przy oświetleniu ambiente, wraz z kolorem na drzwiach zmienia się również kolor tła w radiu, natomiast odnośnie słabego podświetlenia, to spróbuj w ustawieniach dać jaśniej.

seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: seba »

Szybkie pytanie: w jakim trybie jeździć z przyczepą na haku? ECO / NORMAL / SPORT ? A może Indyvidual, ale co wtedy i jak ustawić ?

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

seba pisze:Szybkie pytanie: w jakim trybie jeździć z przyczepą na haku? ECO / NORMAL / SPORT ? A może Indyvidual, ale co wtedy i jak ustawić ?
Na moje to sport ale mówię o skrzyni, lepiej dla silnika żeby trzymał wyższe obroty niż za szybko zmieniał biegi, ponadto nie ma wtedy tego dryfowania na luzie po puszczeniu gazu. Co do trybu jazdy Sport, czy sztywność amorów będzie miała jakieś znaczenie na wygodę jazdy z przyczepa nie wiem. Ja specjalnie pod przyczepę dobrałem sobie kierownice w manetkami do zmiany biegów, ponoć w górach bardzo się przydają bo lepiej wtedy na manualu jechać bo skrzynia potrafi się pogubić, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzać Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: kedzier »

Z doświadczenia mojego wynika, że z przyczepą najlepiej jeździ się na normal (+redukcja łopatkami).
Eco to nieporozumienie niedźwiedź aż drży. Sport znów w drugą stronę szarpie jak szalony. Mój jest my 2018 więc nie ma żeglowania w normalu w połączeniu z redukcja łopatkami jest to optymalny wybór. W przypadku podłączenia przyczepy i tak ten normal jest inny niz normal bez przyczepy - zobaczyłem to dopiero jadąc z rowerami na haku 😜

ODPOWIEDZ