Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: JACEK484 »

Czy próbował ktoś po okresie gwarancyjnym wymieniać reflektory przednie które zaczęły robić się tęczowe ?
Chodzi mi o wymianę w serwisie na koszt Skody.
W/g mnie jest to wada fabryczna i powinna podlegać jakiejś akcji serwisowej.



Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


sp00n
Posty: 10
Rejestracja: 09 gru 2021, 21:44
Samochód: kodiaq

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: sp00n »

BigDaddy pisze:
23 gru 2022, 22:00
Nie da się. W ogóle kurwica mnie bierze bo w tym systemie jest pełna amerykanka z dialerami - jak idzie przez dialer skody to odbierasz i kończysz prawym kółkiem, jak startuję poprzez Phone to chyba nie zakończę kółkiem, jak idzie przez AA to ani nie rozpocznę rozmowy ani nie zakończę kółkiem.
Na przycisku o którym piszesz jest jeszcze asystent google od AA, nie tylko skodowska Laura.

Na plus, że z kierownicy (z bólem) da się zainicjować i skończyć połączenie, chociaż ja i tak chyba z 90% rozmów inicjuję przez asystenta google.
dzięki. Generalnie jak jeździłem octavia poprzedniej generacji, to wydawało mi się, że ta kierownica lepiej była przemyślana. Na jazdach próbnych nie zwróciłem na to uwagi, ale to, że nie ma fizycznego przycisku odbierania i kończenia rozmowy to jest w mojej opinii dramat. Powinna być możliwość konfiguracji np. tego asystenta Laura/AA.
OK, jak masz AA (ja mam i używam) to faktycznie można kończyć czerwoną słuchawką na panelu, ale to rozproasza, nie da się tego trafić z automatu, jak fizyczny przycisk.
Tak samo brak fizycznego pokrętła dzwięku albo na panelu albo koło skrzyni biegów.
Im dłużej jeżdzę tym autem, tym większy bierze mnie podziw, jak mając takie możlliwości można tak to sp.....ić.

jak zrobić, żeby auto startowało ustawione w tryb indiwidual? czy ktoś odpinął ten kabelek start-stop od akumulatora? czy da się to zrobić tak jak w octavi poprzedniej gen?

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: WaC »

Czy w silniku 2.0 TSI najnowszej generacji jest czujnik degradacji oleju? Peugeoty posiadają takowe.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

elmiko
Posty: 408
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: elmiko »

2.0 TDI 147kW DTUA - jakie są interwały przeglądów okresowych i olejowych? Instrukcja mówi, że auto samo powie. Moje auto chyba kłamie :D Podrzuci ktoś swoje dane z auta lub apki Skody? A jeszcze lepiej z ODB11/VCDS - wiem, że są dwie wartości - min i max jeżeli chodzi o czas i przebieg.

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Xeor^ »

elmiko pisze:
12 maja 2023, 9:58
2.0 TDI 147kW DTUA - jakie są interwały przeglądów okresowych i olejowych? Instrukcja mówi, że auto samo powie. Moje auto chyba kłamie :D Podrzuci ktoś swoje dane z auta lub apki Skody? A jeszcze lepiej z ODB11/VCDS - wiem, że są dwie wartości - min i max jeżeli chodzi o czas i przebieg.
Wejdź w aplikacji i tam jest informacja o następnym przeglądzie, olejowy jest 2 lata lub 30tys kilometrów, ja wymieniałem przy 3tys, a niedługo wymienię przy 18 tys. Do 1.5 TSI ktoś na forum dostał takie informacje:
piecho007 pisze:
02 gru 2019, 21:11
Takie info z serwisu:
Pierwszy przegląd z wymianą oleju producent przewiduje po 2 latach lub 30 tys. km. Każdy kolejny przegląd wykonujemy po roku lub 30 tys. km. Wymiana oleju silnikowego następuje zawsze co 2 lata lub 30 tys. km. Dodatkowe czynności poza wymianą oleju wykonujemy kolejno:
Filtr kabinowy raz na 2 lata lub 60 tys. km,
Świece zapłonowe co 4 lata lub co 60 tys. km,
Wymiana filtra powietrza – co 4 lata lub 90 tys. km,
Wymiana oleju w skrzyni DSG – co 120 tys. km bez względu na czas.
Wymiana oleju silnikowego może pojawiać się wcześniej niż co 2 lata lub 30 tys. kilometrów w zależności od stylu jazdy (ale nie mniej niż rok lub 15 tys. km od poprzedniej wymiany).

Bili
Posty: 228
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Bili »

Mam pytanie czy da się gdzieś sprawdzić postęp aktualizacji w menu?

Bili
Posty: 228
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Bili »

Ma może ktoś zdjęcie kodiaq'a w kolorze szary grafitowy z felgą 19" TRIGLAV czarny metallic, szczotkowana i srebnej szczotkowanej?

ODPOWIEDZ