Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Malenstwo8 »

gwigwi pisze:
30 cze 2022, 16:09
NIestety. U mnie mimo alarmu nie ma żadnego dźwięku przy zamykaniu. No kurcze przecież takie zachowanie samochodu jest bez sensu. Bo z tego keylessa robi mi się i tak konieczność obejścia samochodu dookoła, żeby sprawdzić czy są drzwi zamkniete.
No przecież jak złożą się lusterka, to auto zamknięte. Trzy lata tak używałem i było ok.



Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: WuWu »

Malenstwo8 pisze:
01 lip 2022, 8:32
gwigwi pisze:
30 cze 2022, 16:09
NIestety. U mnie mimo alarmu nie ma żadnego dźwięku przy zamykaniu. No kurcze przecież takie zachowanie samochodu jest bez sensu. Bo z tego keylessa robi mi się i tak konieczność obejścia samochodu dookoła, żeby sprawdzić czy są drzwi zamkniete.
No przecież jak złożą się lusterka, to auto zamknięte. Trzy lata tak używałem i było ok.
Tak, jak złożą się lusterka, to auto jest zamknięte - oprócz tych drzwi które nie są fizycznie zamknięte.
A miałeś sygnał dźwiękowy jeśli któreś z drzwi były otwarte? Ja w swoim mam sygnał a Kolega pisze że nie ma i w tym jest "problem".

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Malenstwo8 »

WuWu pisze:
01 lip 2022, 10:03
Malenstwo8 pisze:
01 lip 2022, 8:32
gwigwi pisze:
30 cze 2022, 16:09
NIestety. U mnie mimo alarmu nie ma żadnego dźwięku przy zamykaniu. No kurcze przecież takie zachowanie samochodu jest bez sensu. Bo z tego keylessa robi mi się i tak konieczność obejścia samochodu dookoła, żeby sprawdzić czy są drzwi zamkniete.
No przecież jak złożą się lusterka, to auto zamknięte. Trzy lata tak używałem i było ok.
Tak, jak złożą się lusterka, to auto jest zamknięte - oprócz tych drzwi które nie są fizycznie zamknięte.
A miałeś sygnał dźwiękowy jeśli któreś z drzwi były otwarte? Ja w swoim mam sygnał a Kolega pisze że nie ma i w tym jest "problem".
Nie miałem. U mnie było tak, że jak któreś były niedomknięte, to mrugały szybko kierunki przy zamykaniu. Dźwięku nigdy nie miałem.

Bili
Posty: 241
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Bili »

Mam dwa szybkie pytanka.
1. Czy należy patrzeć na cenę z cennika czy na tą z konfiguratora.
Pytam ponieważ widze inną cenę w konfiguratorze i inną w cenniku, przynajmniej tak jest dla L&K Diesel 200KM
2. Czy skoda udziela obecnie jakiś rabatów na zakup nowego auta?

gwigwi
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2021, 9:33
Samochód: c4 grand picasso 1,2 130km

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: gwigwi »

Ok, podjechałem do ASO i mam odpowiedź. Zamykając samochód mrugnie kierunkami. Jeżeli jedne drzwi będą otwarte i zamkniemy samochód lusterka się złożą ale nie będzie mrugniecia kierunkami.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: WuWu »

Hmm ..... dobrze że mam wersję z sygnałem dźwiękowym. Niemrugające kierunki to bym tak samo widział jak niezamknięte drzwi ;).

bl13
Posty: 41
Rejestracja: 09 wrz 2021, 8:23
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0tsi 4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: bl13 »

WuWu pisze:
28 cze 2022, 7:01
bl13 pisze:
27 cze 2022, 20:34
bubuś pisze:
25 cze 2022, 16:44

Po pierwsze, jakiej marki jest Twoja przyczepa? Bo jak pisałem, są marki, które nie mają podłączenia do zasilania lodówki 12V.
O ile dobrze pamiętam, gdzieś czytałem, że na gniazdo przyczepy w Kodiaqu podawany jest prąd, którego maksymalny pobór w czasie jazdy może wynieść bodaj do 350W (dla zasilania lodówki, oświetlenia zewnętrznego)..
Weinsberg 550 z lodowka dometic 170w
Czekając na info od naszego Kolegi, dwa proste pytania które powinny pomóc w rozwiązaniu gdzie leży problem.
Czy lodówka działała z innym autem ?
Czy w lodówce masz przełącznik działania na akumulatorze ?

Jeżeli lodówka działała z innym autem to i powinna z kodim, ponieważ mam tej samej mocy lodówkę i działa.

Jeżeli lodówka ma przełącznik na zasilanie z akumulatora to też chyba powinni to uwzględnić w wiązce elektrycznej.

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę żeby przyczepy z lodówka mogły nie mieć zasilania po kablu, żeby działać w trakcie jazdy, ale człowiek uczy się całe życie. Na szczęście kupiłem taka która ma, tak samo jak na szczęście przyczepa ma mover co już kilka razy ułatwiło mi manewrowanie na dość ciasnym polu kempingowym.
Dzisiaj auto dostalo 8h opieki elektryka w ASO. Wniosek z calej kontroli wiazki: wszystko podlaczone zgodnie ze schematami Skody, tester wykazal rowniez ze wszystko jest ok. No to jade do centrum karawaningu, ktore jest po drugiej stronie ulicy, prosze ladnie obsluge abysmy szybko podlaczyli jakiegos Dethleffsa i... lodowka nie startuje :/ (model Thetford moc 210). Wracam do ASO i rozkladaja rece: maja wyslac opis sytuacji oraz zapytanie do Skoda Polska i odezwac sie wkrotce.

Widze ze Ty masz Kodiaq przed FL, a ja po FL MY22. Moze cos pokombinowali ze sterownikiem, ktory odcina zasilanie jak widzi za duzy pobor mocy - ale to tylko moja teoria calkowicie nie poparta konkretnymi argumentami. Czy ktos z Was w Warszawie lub okolicach ma przyczepe z lodowka <100W aby sprawdzic czy zadziala ?

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: bubuś »

bl13 pisze:
20 lip 2022, 20:00
WuWu pisze:
28 cze 2022, 7:01
bl13 pisze:
27 cze 2022, 20:34


Weinsberg 550 z lodowka dometic 170w
Czekając na info od naszego Kolegi, dwa proste pytania które powinny pomóc w rozwiązaniu gdzie leży problem.
Czy lodówka działała z innym autem ?
Czy w lodówce masz przełącznik działania na akumulatorze ?

Jeżeli lodówka działała z innym autem to i powinna z kodim, ponieważ mam tej samej mocy lodówkę i działa.

Jeżeli lodówka ma przełącznik na zasilanie z akumulatora to też chyba powinni to uwzględnić w wiązce elektrycznej.

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę żeby przyczepy z lodówka mogły nie mieć zasilania po kablu, żeby działać w trakcie jazdy, ale człowiek uczy się całe życie. Na szczęście kupiłem taka która ma, tak samo jak na szczęście przyczepa ma mover co już kilka razy ułatwiło mi manewrowanie na dość ciasnym polu kempingowym.
Dzisiaj auto dostalo 8h opieki elektryka w ASO. Wniosek z calej kontroli wiazki: wszystko podlaczone zgodnie ze schematami Skody, tester wykazal rowniez ze wszystko jest ok. No to jade do centrum karawaningu, ktore jest po drugiej stronie ulicy, prosze ladnie obsluge abysmy szybko podlaczyli jakiegos Dethleffsa i... lodowka nie startuje :/ (model Thetford moc 210). Wracam do ASO i rozkladaja rece: maja wyslac opis sytuacji oraz zapytanie do Skoda Polska i odezwac sie wkrotce.

Widze ze Ty masz Kodiaq przed FL, a ja po FL MY22. Moze cos pokombinowali ze sterownikiem, ktory odcina zasilanie jak widzi za duzy pobor mocy - ale to tylko moja teoria calkowicie nie poparta konkretnymi argumentami. Czy ktos z Was w Warszawie lub okolicach ma przyczepe z lodowka <100W aby sprawdzic czy zadziala ?
Wobec takiego obrotu sprawy musi paść pytanie, nie zadane wcześniej. Czy przyczepę użytkujesz od nowości (czyli zakupiona w salonie przez Ciebie), czy też jesteś jej kolejnym użytkownikiem.
Bo: w pierwszym przypadku przyczepa nie ma podpiętych do lodówki przewodów do zasilania 12V lub jest jakaś awaria w energobloku przyczepy, zaś w drugim przypadku wysokie jest prawdopodobieństwo, że poprzedni użytkownik rzeźbił w instalacji elektrycznej przyczepy, szczególnie we wtyczce, gdyż miał jakąś samoróbke instalacji elektrycznej w aucie w związku z domontowaniem haka i rezygnacją z oryginalnej wiązki.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

bl13
Posty: 41
Rejestracja: 09 wrz 2021, 8:23
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0tsi 4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: bl13 »

Na Boze Cialo mialem przyczepe z wypozyczalni (Weinsberg) a wczoraj podjechalem do centrum campingowego i podlaczalismy nowke przyczepe Dethleffsa Beduina.

Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Hygge »

Mam pytanie dotyczące lusterka prawego - w wersji przed FL zarówno prawe jak i lewe lustro były fotochromatyczne, po FL tylko lustro od kierowcy się ściemnia - czy ktoś się orientuje, czy jest to kwestia tylko i wyłącznie samego wkładu, czy też ktoś postanowił optymalizować wiązki i brakuje tam np. kabla?

Czy wystarczy wymienić wkład od strony pasażera, żeby mieć oba lusterka fotochromatyczne?

ODPOWIEDZ