Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: stingerA6 »

Co do Light Assista - to da się dokodować aby pamiętał ostatnie ustawienia.
Ja u siebie to wrzuciłam OBDEleven.


"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


Antonio3er
Posty: 23
Rejestracja: 13 gru 2019, 12:51
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Antonio3er »

Czy da się zakodować, żeby samochód uruchamiał się w trybie Comfort, a nie standardowo Normal? Ewentualnie, żeby uruchamiał się w ostatnio zapamiętanym trybie.

m4olo
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2020, 8:10
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: m4olo »

@StingerA6 - nie wiesz moze jakie jest do tego kodowanie w VCDS? Gdzie to znależć w ODBEleven ? Chwilowo nie mam dostępu do ODBEleven ale mozliwe ze bede mial w najbliższych dniach

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: stingerA6 »

W OBDEleven Pro jest w gotowych aplikacjach.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

m4olo
Posty: 12
Rejestracja: 10 mar 2020, 8:10
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: m4olo »

@stingerA6 - a mogłbym prosić o info jak ta opcja się nazywa - mam juz ODBEleven Pro , ale nie moge po nazwach tego zlokalizować w adaptacjach

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: stingerA6 »

Obrazek
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: D10ni »

Jeśli masz pro, to możesz sam zrobić bez punktów.

Kod: Zaznacz cały

Steuergerät: 09 Elektronische Zentralelektrik
Zugriffsberechtigung: 31347
Anpassung
Name: Fernlicht_assistent
Werte:
Fernlichtassistent Reset
Alter Wert: aktiv
["aktiv" = Fernlichtassistent wird bei "Zündung aus" deaktiviert]
Neuer Wert: nicht aktiv
BTW, włączone tak długo, jak masz przełącznik świateł włączony na Auto. Jak tylko zmienisz, trzeba będzie znowu włączyć dźwignią.
Antonio3er pisze:
10 mar 2020, 10:31
Czy da się zakodować, żeby samochód uruchamiał się w trybie Comfort, a nie standardowo Normal? Ewentualnie, żeby uruchamiał się w ostatnio zapamiętanym trybie.
W MY18 chyba jeszcze tak działało, prawdopodobnie przez WLTP zostało to zablokowane i nie widziałem nigdzie kodowania do tego.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

Mam pytanko, czy u Was ceny paliw w zakładce Skoda Connect w menu radia nijak mają się do cen rzeczywistych na danej stacji benzynowej? Dodatkowo nadmienię, że sprawdzałem wczoraj i dziś - ceny bez zmian :D

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: bubuś »

michalmiko pisze:
19 mar 2020, 23:11
Mam pytanko, czy u Was ceny paliw w zakładce Skoda Connect w menu radia nijak mają się do cen rzeczywistych na danej stacji benzynowej? Dodatkowo nadmienię, że sprawdzałem wczoraj i dziś - ceny bez zmian :D
Heh, pisałem już w którymś wątku, że te usługi Skody, to jedna wielka relatywnie droga LIPA. Też stwierdziłem, że dane o cenach, parkingach, pogodzie nijak się miały do rzeczywistości. Dlatego zrezygnowałem z wykupienia tych usług.
W swojej naiwności wykupiłem za 170 zl. przedłużenie usługi Remote Access, bo zależało mi przede wszystkim na informacjach o miejscu zaparkowania pojazdu. I d...a, na portalu takich danych nie mogę wyświetlać, bowiem (co też opisywałem w wyniku korespondencji ze Skodą) prowadzone są jakieś enigmatyczne prace wdrożeniowe, które miały trwać do 10 tygodnia 2020 r. Termin ten już minął i nie przywrócono mi tego info. Muszę się dziadostwu znowu przypomnieć.

Coraz bardziej smuci mnie nierzetelność i słaba jej jakość usług informatycznych (np. meile o opuszczeniu zdefiniowanego terenu przedtem przychodziły w kilka sekund, a obecnie po kilkunastu-kilkudziesięciu minutach i to w dwóch językach: polskim i angielskim). Mapy dla Skody to żenada, nie ma jednej mapy dla całej Europy, tylko robią jakieś składanki (dla VW jedna mapa jest). Mało tego aktualizacje są mocno nieaktualne w części dot. przebiegu nowych dróg (Google potrafi od ręki aktualizować, navi TomToma, którą nadal posiadam jest aktualizowana regularnie co 3 miesiące). Można? Można, tylko Skoda nie potrafi/nie chce.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: D10ni »

Bubuś, oczywiście każdy z nas ma jakąś tam opinię. Ale żeby nowych posiadaczy lub tych którzy dopiero się zastanawiają nie wprowadzać w błąd, pozwolę sobie na kilka uwag:
- ocenianie wbudowanej nawigacji po kilku mało popularnych usługach jak ceny paliw na stacji jest trochę na wyrost, zdecydowana większość funkcji działa jak trzeba. I najlepiej porównywać cały infotainment z tym, co inne marki oferują na rynku. I to nie tylko te premium;
- informacja o miejscu parkowania jest przez cały czas dostępna w apce androidowej. Zapewne w ajfonowej także. I żeby było śmieszniej na kompie w managerze czasu widzę gdzie stoi teraz moje auto;
- w przypadku zestawów map znowu porównujesz z marką wyżej pozycjonowaną. Jak dla mnie te zestawy skody są wystarczające, nie trafia mi się z dna na dzień podjąć decyzję żeby jutro ruszyć z jednej strony Europy na drugą. A gdybym takie ryzyko istniało, użyłbym pakietu ze strony VW bo przecież to to samo.
- określenie "mocno nieaktualne w części... " jest mocno zabarwione emocjonalnie. Nie wystarczy napisać że nowe drogi trafiają z opóźnieniem? Bo taki urok tego produktu, BTW o ile mi wiadomo to dane mapowe pochodzą od TomToma. Porównywać z mapami googlowymi nie ma co, bo po pierwsze nie są tanie, po drugie i tak masz do nich dostęp w infotainmencie, nieprawdaż?
Podsumowując, ja właśnie przedłużyłem część usług trzy miesiące temu, a część właśnie wczoraj mi wygasała bo miałem gratis 3 miesiące jako rekompensatę problemów. Moim zdaniem warto. Z resztą wydawanie 150-200k na samochód i odmawianie sobie fajnego ficzera za 2zł dziennie?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ