Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Odległość od krawędzi chlapaczy do podłoża

Post autor: elmiko »

bubuś pisze:
22 kwie 2022, 14:25
elmiko pisze:
22 kwie 2022, 8:43
bubuś pisze:
22 kwie 2022, 7:16


Ja mam Skodowskie chlapacze. Nie ma żadnego problemu z wjeżdżaniem na krawężniki. U mnie na osiedlu one są wysokie na 16-17 cm.
Największa korzyść z chlapaczy, to ochrona przed brudzeniem drzwi przednich i tylnego zderzaka (mam zamontowane dystanse).
Znajdziesz miarkę i podasz centymetry?
Thank you from the mountain ;)
Od krawędzi dolnej chlapacza, do gruntu jest 19 cm z przodu i 22 cm z tyłu. Żaden krawężnik nie jest dla chlapaczy groźny.
Dzięki wielkie. Za to, że w ogóle Ci się chciało. Wiszę Ci browar. Jak będziesz w 3mieście - daj znać.

EDIT:

Dla porównania w Passacie B7 oryginalne, ale skrócone chlapacze mają do ziemi 12 cm z przodu i 13 cm z tyłu.

@bubuś - jakie masz dystanse?



Sponsor

Re: Odległość od krawędzi chlapaczy do podłoża

Sponsor


namerci
Posty: 30
Rejestracja: 16 lis 2021, 14:30
Samochód: Kodiaq LK 2022, 2.0 TSI (190 KM).

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: namerci »

Od początku mam problem z ładowarką indukcyjna w L&K (odebrane 12 kwietnia). Więcej nie ładuje niż ładuje. Długo trzeba czekać na znalezienie telefonu, nawet jak znajdzie to potrafi przerwać przy spokojnej jeździe, więc nie przez przesunięcie telefonu. Często krzyczy, żebym usunął przedmioty z ładowarki, a tam tylko telefon.

Dodam że telefon to iPhone 13 PRO. Testowane z pokrowcem i bez pokrowca - brak różnicy.

Czy ktoś ma podobny problem z ładowarką indukcyjną?

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 640
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: WaC »

longmanpl pisze:
22 kwie 2022, 11:35
gwigwi pisze:
20 kwie 2022, 11:55
Dziękujęza odpowiedzi.
Ad 1) to nie znalazłem takiej opcji w systemie
Ad) Sportline 2.0 tsi. Odebrałem taki własnie i się zastanawiam, czy powinienem mieć te siatki.
Na początku kwietnia odebrałem swojego Sportlinea TSI i siatki były bez dopłaty - wszystkie pozakładane w bagażniku. Auto zamówione w lipcu 2021.
W połowie lutego odebrałem swojego Sportline'a TSI i siatki były bez dopłaty - wszystkie w bagażniku. Auto zamówione w końcu sierpnia 2021.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Odległość od krawędzi chlapaczy do podłoża

Post autor: bubuś »

elmiko pisze:
22 kwie 2022, 14:43
bubuś pisze:
22 kwie 2022, 14:25
elmiko pisze:
22 kwie 2022, 8:43


Znajdziesz miarkę i podasz centymetry?
Thank you from the mountain ;)
Od krawędzi dolnej chlapacza, do gruntu jest 19 cm z przodu i 22 cm z tyłu. Żaden krawężnik nie jest dla chlapaczy groźny.
(...).

@bubuś - jakie masz dystanse?
Z przodu 2x 10 mm, z tyłu 2x 15 mm.
Daje to idealnie równy rozstaw kół w obu osiach.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Odległość od krawędzi chlapaczy do podłoża

Post autor: elmiko »

bubuś pisze:
25 kwie 2022, 13:07
Z przodu 2x 10 mm, z tyłu 2x 15 mm.
Daje to idealnie równy rozstaw kół w obu osiach.
Ok, dziękuję raz jeszcze, Ja myślę o 25mm na stronę przód i tył, Zobaczymy.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Odległość od krawędzi chlapaczy do podłoża

Post autor: bubuś »

elmiko pisze:
25 kwie 2022, 13:30
bubuś pisze:
25 kwie 2022, 13:07
Z przodu 2x 10 mm, z tyłu 2x 15 mm.
Daje to idealnie równy rozstaw kół w obu osiach.
Ok, dziękuję raz jeszcze, Ja myślę o 25mm na stronę przód i tył, Zobaczymy.
Twój wybór.
Ja bym takich nie zamontował, gdyż koła na dole będą bardzo wystawały z obrysu karoserii (Kodiaq ma paskudnie zaprojektowany profil boczny - boki drzwi/nadkoli są o wiele szersze na górze, aniżeli na dole przy progu) i piach, brud spod przedniego koła będą niemiłosiernie kaleczyć lakier na drzwiach oraz brudzić tylny zderzak, nawet jeśli zamontujesz chlapacze.
U mnie obrys zewnętrzny kół akurat idealnie jest w linii z brzegiem chlapaczy oraz podestu (możesz zerknąć na fotki mojego auta w zakładce Nasze auta).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Odległość od krawędzi chlapaczy do podłoża

Post autor: elmiko »

bubuś pisze:
25 kwie 2022, 16:34

Twój wybór.
Ja bym takich nie zamontował, gdyż koła na dole będą bardzo wystawały z obrysu karoserii (Kodiaq ma paskudnie zaprojektowany profil boczny - boki drzwi/nadkoli są o wiele szersze na górze, aniżeli na dole przy progu) i piach, brud spod przedniego koła będą niemiłosiernie kaleczyć lakier na drzwiach oraz brudzić tylny zderzak, nawet jeśli zamontujesz chlapacze.
U mnie obrys zewnętrzny kół akurat idealnie jest w linii z brzegiem chlapaczy oraz podestu (możesz zerknąć na fotki mojego auta w zakładce Nasze auta).
+24 mm na stronę to max rozstaw homologowanych kół (255 na felgach 8,5J20) w wersji RS w stosunku do standardowych 19" w innych wersjach. Nie może być źle.

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: elmiko »

Kto ma dostęp do schematów elektrycznych Kodiaqa? Potrzebuję miejsce przypięcia 3 kabelków. :)

EDIT2: już mam

EDIT:
Skoda zrezygnowała, a może być przydatna rzecz.
Z 3T0947509A wychodzą 3 kabelki. Logika mówi, że jeden masa, jeden zasilanie po stacyjce, jeden zasilanie po otwarciu klapy. Ale który jest który i gdzie idą?
Obrazek

Lemo
Posty: 28
Rejestracja: 19 sty 2022, 17:25
Samochód: Czekam na Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Lemo »

Pękła mi przednia szyba w Kodiaq FL od kamienia. Szyba podgrzewana. Chcę ją naprawić na ubezpieczenie szyb na oryginalnych częściach. Jaki warsztat w Gdyni polecicie ? Aso Plichta, czy lepiej coś innego ?

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: MałGorzata »

Pękła czy tylko odprysk się zrobił?

U mnie przez 4 lata były trzy szyby. Naprawa z AC w serwisie autoryzowanym.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ