Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Kordi »

Ciekawe ;-)
Możesz aktualizować co i jak :-)


KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: TOMEQ »

Jutro mam dość napięty plan dnia w pracy, ale postaram się znaleźć chwilę by poszukać informacji o tym.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: wujeq »

Minęło 2 miesiące i tydzień odkąd użytkuję Miśka.
Poniżej ostatnie tankowanie - dużo krótkich tras to i ostatnie tankowanie 8,5l / 100km.
Obrazek
3100km przejechane.
Zaczynam czytać instrukcję b dowiedzieć się czegoś więcej ale mam też pytanie do Was:
- czy jest dostęp jakiś do książki serwisowej bo podobno jest elektroniczna?
- na co zwrócić z Waszego doświadczenia na początku przebiegu powiedzmy do 5-10kk , co Was zaniepokoiło co warto przypilnować sprawdzić?
- u mnie raz zostały gumy ochronne - zawiesiły się i nie dało rady domknąć drzwi ale już jest ok,
- karta sd która jest w schowku to tylko do nawigacji, coś się z tym robi - czy wyciągaliście ją? (jedyne co przychodzi mi do głowy to update map?),
- jest miejsce na kolejną kartę jak to wykorzystujecie?
- przy odbiorze coś było wspomniane o Care Connect korzystacie - czy to jest płatne?
- ten Infotainment online to do czego jest?
- jeździcie cały czas z auto hold załączonym? czy zwalniacie to na noc, czym to się rożni od HHC?
- jeszcze pytanie co to jest i gdzie to się włacza tryb eco, normal?? ja mam w skrzyni tylko D/S i manual
Dzięki

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: simowdas »

Karta sd jak masz amundsena to jedna to mapy a druga na muzykę.
O trybach praktyk w osobnym wątku.
Auto hold mam cały czas włączony. Różnica z hhc jest taka że to działa cały czas, na płaskim też. Dojeżdżamy do świateł wciskasz hamulec, puszczasz i auto stoi.
Care connect to jak dobrze kojarzę jest free i to jest to połączenie z centrum pomocy w razie wypadku.
Ten kolejny infocostam to np. informacja o cenach paliw w okolicy jak i apka na telefon gdzie możesz sobie sprawdzić gdzie jest auto i czy jest zamknięte.

Swoją drogą informacja o korkach jest free?
Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: MałGorzata »

Informacja o korkach jest w "infocostam" i wymaga komercyjnego podłączenia do internetu.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: simowdas »

MałGorzata pisze:Informacja o korkach jest w "infocostam" i wymaga komercyjnego podłączenia do internetu.
To że wymaga internetu to wiem. Pytanie czy jak mi się skończy pierwszy rok bezpłatny to czy ta funkcja zostanie. Bo na reszcie mi nie zależy ale korki fajna sprawa

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

Po zalogowaniu na Skoda connect masz wszystko opisane, łącznie z ważnością abonamentów.
Dostęp przez aplikację do danych samochodu (remote access) to osobny abonament, a drugi abonament to uslugi infotaiment online, do których potrzebna jest karta SIM (columbus), albo dodatkowy router. Wtedy system multimedialny pobiera sobie z sieci aktualne dane pogodowe, ruch drogowy, wysłane do samochodu cele itp.
Po pierwszym, bezpłatnym roku, jak nie opłacisz, to usługi zostaną wyłączone.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Wsparcie dla chcącego zakupić - ostatnia prosta

Post autor: D10ni »

wujeq pisze:
22 lut 2020, 22:12
- czy jest dostęp jakiś do książki serwisowej bo podobno jest elektroniczna?
Jakiś dostęp jest, "elektroniczna książka" znaczy że nie masz papieru tylko wszystkie wpisy serwisowe są w systemie Skody podpięte pod Twój VIN. Zapytaj w serwisie, to chyba jedyny dostęp.
- na co zwrócić z Waszego doświadczenia na początku przebiegu powiedzmy do 5-10kk , co Was zaniepokoiło co warto przypilnować sprawdzić?
Warto pomyśleć o wymianie oleju bez wpisu do książki. Jest kilka wątków na ten temat.
- karta sd która jest w schowku to tylko do nawigacji, coś się z tym robi - czy wyciągaliście ją? (jedyne co przychodzi mi do głowy to update map?),
- jest miejsce na kolejną kartę jak to wykorzystujecie?
Ze zdjęć domyślam się że masz Amundsena? Masz dwie karty, jedną oryginalną z mapami i drugą na media. Na tą pierwszą wgrywasz nowe mapy. Jest cały wątek albo dwa na ten temat. Na drugą wgrywasz muzę, sporo formatów jest akceptowanych, włącznie z FLAC, jeśli nie masz Cantona to możesz sobie poprawić dźwięk (m.in. Virtual Subwoofer), także wątek do odnalezienia.
- przy odbiorze coś było wspomniane o Care Connect korzystacie - czy to jest płatne?
- ten Infotainment online to do czego jest?
Warto poszperać po forum, ale także na stronach skody jest wszystko łopatologicznie wytłumaczone. Pierwszy rok masz "w cenie", warto sobie samemu sprawdzić czy warto używać czy nie. Tu zajawka, https://www.skoda-auto.pl/news/skoda-ak ... lem-kodiaq ale jak poszperasz (najlepeij zacząć od instrukcji obsługi) to znajdziesz detaliczna informację.
- jeździcie cały czas z auto hold załączonym? czy zwalniacie to na noc, czym to się rożni od HHC?
Tak, przez cały czas. A HHC to Hill Hold Control czyli coś z zatrzymywaniem pod górkę.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: wujeq »

Dzięki za odpowiedzi.
Widzę że wątek z mojego został przeniesiony tutaj - ok.
Nadrabiam zaległości czytając forum i nazbierało się parę pytań ale to niedługo postaram się napisać o moich wątpliwościach / usterkach.

Z praktycznych rzeczy robiłem mały test - dojazd tyłem do przeszkody (kartonowe pudło po myjce). Wyniki są niezbyt zadowalające - przy cofaniu w ogóle nie zadziałało nic co miało by zadziałać - np, sonar + hamowanie. Po drugie jak sprawdziłem w opcjach jest coś takiego jak hamowanie przy manewrowaniu (w opcji parkowanie i cośtam). Czy jest możliwe że mogło to być spowodowane zabrudzonymi czujnikami ? Dziwne bo jak wjeżdżam do garażu to zawsze "krzyczy"... Z asystentów mam tylko FA i powinno być manoeuvre.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

wujeq pisze:
27 lut 2020, 13:34
Dzięki za odpowiedzi.
Widzę że wątek z mojego został przeniesiony tutaj - ok.
Nadrabiam zaległości czytając forum i nazbierało się parę pytań ale to niedługo postaram się napisać o moich wątpliwościach / usterkach.

Z praktycznych rzeczy robiłem mały test - dojazd tyłem do przeszkody (kartonowe pudło po myjce). Wyniki są niezbyt zadowalające - przy cofaniu w ogóle nie zadziałało nic co miało by zadziałać - np, sonar + hamowanie. Po drugie jak sprawdziłem w opcjach jest coś takiego jak hamowanie przy manewrowaniu (w opcji parkowanie i cośtam). Czy jest możliwe że mogło to być spowodowane zabrudzonymi czujnikami ? Dziwne bo jak wjeżdżam do garażu to zawsze "krzyczy"... Z asystentów mam tylko FA i powinno być manoeuvre.
Z jaką prędkością dojeżdżałeś do kartonu? System awaryjnego hamowania przy cofaniu działa od 1,5-5km/h. Jak się będziesz bardzo wolno toczył, to nie zadziała, przynajmniej tak to było na moich testach. W opcjach asystentów pod przyciskiem na kierownicy masz zaznaczone, że jest aktywne?

ODPOWIEDZ