Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: pstad »

Szybkoe pytanie odnosnie harmonogramu przegladow jak on wyglada przy standart 4 lata / 60 tys?
Wczoraj pojawilo mi sie ze do serwisu 29 dni.Auto z 2017 ,rok temu robilem na 30 tys, a dzis auto ma 45 tys km wiec napewno nie jest to ani 4 lata ani 60 tys.Czy chodzi o wymiane oleju?

Nawiasem mowiac jesli chodzi o olej to jaki polecacie ?Long life od skody czy jakis swoj?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka




Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: bubuś »

A po 30kkm jakim olejem został zalany motor? (bo nie podejrzewam abyś wymieniał oleum po 15 kkm).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: pstad »

bubuś pisze:A po 30kkm jakim olejem został zalany motor? (bo nie podejrzewam abyś wymieniał oleum po 15 kkm).
Zalewny byl w serwisie nie pamietam co wlali ( kupilem auto rok temu jak mial 22tys i dojechalem przez mc do 30 tys i pojechal3m na 1szy serwis na 30 tys i tam wymieniali.) A czy czasami nie jest tak ze auto liczy co rok na wymiane oleju?Mysle by zrezygnowac z tego serwisowego dlatego pytam tez co polecacie ,czy mkze ten z beczki skody zostawic?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: TOMEQ »

Jak to mówią każdy byle by był zgodny z normą jaka jest przypisana do naszego samochodu i wymieniany na czas. Ja właśnie jestem przed wymianą oleju ale pozaplanową to i tak sam muszę sobie zapłacić za olej, a że serwis ceni sobie 90zł za litr to kupuje we własnym zakresie i w moim przypadku za olej 0W20 w tych opakowaniach z logo VW co można kupić w salonie znalazłem za połowę ceny, Castrol wychodzi troszkę drożej, a MOTUL na który się decyduje jeszcze troszkę drożej bo około 330zl za 5+1l. Natomiast przy planowych wymianach oleju będę chyba brał ten co serwis daje bo trochę mija się z celem żebym dopłacał przeszło 300zl do swojego oleju, w przypadku oleju 5W30 jest to niższy koszt bo około 200zl za 6 litrów.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: pstad »

Czyli jak radzicie:

1.Kupic swoj olej i wymieniac w serwisie ( jaki polecacie dobry olej?)
2.Kupic swoj olej i wymienic gdziekolwiek ( gwarancja minela ,ale pakiet 4lata/60tys wazna i czy dalej serwis zrobi mi na 60 tys nieodplatnie mimo wymiany nie u nich?)
3.Wymiec w serwisie z ich olejem?


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: stingerA6 »

Kupić swój a wymienić w ASO.
Historia zostanie w bazach a parę złotych się oszczędzi.
Jaki olej.....teraz wszystkie są dobre, byle miały normę producenta.
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: pstad »

To moze szybkie pytanie jaki Wy polecacie i jakiego szukac?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: D10ni »

Jest wątek na forum, poszukaj proszę.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Blokada akumulatora

Post autor: TOMEQ »

Dlaczego podczas korzystania z aplikacji Skoda Connect czasami wyskakują poniższe komunikaty

Obrazek
a po jakimś czasie
Obrazek
O tyle jest to dziwne że nie są podejmowane żadne próby uruchomienia samochodu bez obecności w nim kluczyka, jak by można było podejrzewać, auto poporostu stoi sobie zamknięte lub nie, a w aplikacji Skoda Connect sprawdzam informacje o samochodzie. Już raz zdążyła mi się taka sytuacja jak byłem na stacji paliw i czekając w kolejce do kasy sprawdzałem informacje o aucie innym razem kiedy auto było w serwisie sprawdzałem lokalizacje czy auto stoi jeszcze na warsztacie i czy drzwi lub klapa jest otwarta żeby wiedzieć czy być może serwisanci skończyli już robotę. Czy to może mieć coś wspólnego z faktem że za dużo razy podglądało się informacje o pojeździe i wtedy włącza się jakaś blokada "antyszpiegowska" ale dlaczego miałoby blokować akumulator i skąd ta informacja o próbie uruchomienia silnika? I czy faktycznie po tych komunikatach włączy się ta blokada akumulatora? I jak ją później zdjąć?
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: pstad »

Ostatnio chyba cos to wariuje.U mnie ostatnie dane to 7 czerwiec i tak sie zatrzymal

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ