Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

No tak jest niestety. W kempingowych zaczepach masz stabilizator i okładziny które mocno otulają kule a w dodatku ścierają z niej farbę no i wtedy one tak jakby się „zapychają” i tracą swoje właściwości. Stad moje pytanie czy to farba czy może cały jednolity czarny materiał / stal.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: seba »

Wg. mnie w Skodzie masz jednolity materiał, nie farbę. W Daci u mnie niestety farba, i już zaczyna złazić :(

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: bubuś »

seba pisze:
10 kwie 2020, 5:32
Wg. mnie w Skodzie masz jednolity materiał, nie farbę. W Daci u mnie niestety farba, i już zaczyna złazić :(
Skodzina ma hak z takiego samego materiału, jak w innych wozidłach.
Fabrycznie hak, jak i kula, pokryta są (galwanicznie lub proszkowo) czarną powłoką o mikronowej grubości.
Zapniesz przyczepę, pojeździsz trochę i okładziny stabilizatora dokładnie wytrą kulę, która będzie się świeciła, jak psu jajka.
Nie wierzysz, to weź w dłoń papier ścierny i potrzyj trochę, może uda się dotrzeć do czystego metalu (malunek jest relatywnie twardy).
Zasada: jeśli hak jest schowany pod podłogą, nie należy zakładać kapturka, bowiem jest on odwrócony do góry nogami i zbiera się w nim wilgoć/woda i kula zardzewieje. Ja kulę smaruję wazeliną tylko na okres zimy. Wiosną smarowidło zmywam, by była czysta i gotowa do używania.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

Faktycznie użyłem wczoraj papieru ściernego i zdarłem farbę po dwóch stronach hak, resztę zostawiam okładzinom, najwyżej będę je czyścił przez pierwsze 2 użycia, tylko kiedy to teraz będzie...

Gdyby nie pandemia dzisiaj siedziałbym na Camp66 przy piwku, no tak od rana to przy kawie

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: seba »

To było wielkie prawdopodobieństwo, że napili byśmy się piwa razem, bo nasz plan był taki sam. A co do haka, to musiałeś regulować stabilizator pod nowy hak?

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

seba pisze:To było wielkie prawdopodobieństwo, że napili byśmy się piwa razem, bo nasz plan był taki sam. A co do haka, to musiałeś regulować stabilizator pod nowy hak?
No to może następnym razem gdzieś, kiedyś będzie nam dane Obrazek co masz na myśli o regulacji stabilizatora ? Nic nie robiłem, podczepiłem i jazda, zero luzów, stuków... ładnie resztki farby zdarło z kuli Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: seba »

Każda kula haka ma lekko inne wymiary. Jak wymieniasz okładziny w stabilizatorze, to masz tam specjalne podkładki grubości poniżej milimetra. Zakładasz je w zależności od zużycia kuli haka, a później dokładasz, jak zużyją się okładziny. Po założeniu okładzin, powinieneś zapiąć przyczepę na hak i sprawdzić, czy stabilizator zamykając się mieści się w granicach normatywnych. Nie widzę, jaki masz zaczep, u mnie po prostu są dwa skrajne położenia (dwie kreski) między którymi ma się mieścić strzałka z ruchomej części stabilizatora. Wyznacznikiem dobrze ustawienia stabilizatora jest to, że przyczepa na zakrętach i nierównościach piszczy. Ostatnio u siebie docinałem podkładki z puszek po złocistym napoju :P

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

No to muszę to sprawdzić przy kolejnym podłączaniu. Ale na zakrętach słuchać jak okładziny piszczą / trzeszczą na kuli haka wiec chyba jest Ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: seba »

borek pisze:
12 kwie 2020, 12:11
No to muszę to sprawdzić przy kolejnym podłączaniu. Ale na zakrętach słuchać jak okładziny piszczą / trzeszczą na kuli haka wiec chyba jest Ok Obrazek
W takim razie jest OK :)

admund
Posty: 27
Rejestracja: 07 maja 2019, 11:39
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI 150 KM DSG

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: admund »

Hej, szybkie pytanie. Nie jezdzilem samochodem prawie 2 tyg i dzisij mi nie odpalil bo akumulator slaby. Taksiarz odpalil mnie z kabli. Czy powinnienem to zglaszac na gwarancje? 2 tyg to juz duzo czy jeszcze malo?

ODPOWIEDZ