Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: kedzier »

U mnie na dziennych w przyczepie nic się nie świeci -2018.



Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: root »

@Peterka: jakie miałeś spalanie na trasie do Austrii?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Peterka »

@root wszystkie te wklejki z 7 i 8 lutego to jazda do Austrii. Średnio z kompa wyszło ok 8.0 A nie chciało mi się jeszcze policzyć ile wyszło według tankowan.
Aprops tankowania. Czy też zajmujecie do.pierwszego odbicia bo przy drugim benzyna wylewa się na karoserię i ubranie?

Z tankowania są takie wyniki
Warszawa -Gorzyczki on 8,58 l/100km
Gorzyczki - Mikulow przy granicy z Austria 8.44 l/100 km. W Polsce spory korek pod Piotrkowem i przed obwodnica Częstochowy. Obciążenie dwie osoby plus narty na dachu ale bez boxu i pełny bagażnik . Prędkość Max do 120km/h. Opony zimowe 17 cali czyli 215x65x17.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: D10ni »

Peterka pisze:
12 lut 2020, 21:18
Aprops tankowania. Czy też zajmujecie do.pierwszego odbicia bo przy drugim benzyna wylewa się na karoserię i ubranie?
Tankujemy tylko do pierwszego odbicia, bo samochody (szczególnie te nowsze) nie cierpią lania "pod korek". Tutaj wrzucałem linki viewtopic.php?f=9&t=99&p=25468&hilit=pod+korek#p25468
Dla wygody proszę:
https://www.motofakty.pl/artykul/szkodl ... korek.html
https://www.autocentrum.pl/publikacje/p ... pod-korek/

Ja raz zostawiłem pistolet we wlewie i zmywałem szybę. Wylało się kilka litrów i spłynęło na karoserię i koło. Skończyło się wielką chryją, zerowym rachunkiem za paliwo (prawie cały zbiornik) i 30zł w drobnych na myjnię ręczną która na szczęście była zaraz obok.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: golob »

borek pisze:
11 lut 2020, 22:12
Koledzy, a czy podpinając przyczepę pod Kodiaqa jak świecą światła dzienne to w przyczepie z tylu świecą normalnie pozycyjne czy w tym momencie w ogóle i dopiero zapalają się jak auto włączy mijania ? A może świecą same obrysówki z dziennymi? Wydaje mi się ze gdzieś w trasie widziałem takie rozwiązanie...
Na dziennych w aucie nic sie nie pali w przyczepie. Dopiero na mijania ręcznie włączonych lub wiadomo jak na auto sam włączy mijania świeca pozycje/obrysówki w przyczepie. Obrysówki nie mogą palić się osobno i nie palą, są podłączone do tych samych pinów w gnieździe co pozycja L/P, chyba że ktoś coś podrutował.

Nie wiem co w przypadku jak sobie ktos dokoduje świecenie tylnych pozycji w aucie razem z dziennymi przednimi - może wtedy podaje na wyjściu zasilanie na pozycje przyczepy?

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: pstad »

Tak moze dopisze ze,w swietle polskiego przepisu byc moze EU tez, swiatla do jazdy dziennej to tylko swiatla z przodu wiec z tylu nie beda sie palic (W PL napewno) ,swiatla pozycyjne to swiatla oznaczajace postoj auta czyli przod i tyl ,tylko ze z przodu slabsze.No mijania wszyscy wiedza.Dlatego swiatla przewidziane do jazdy dziennej moga byc zastapione jedynie przez swiatla mijania.Za jazde w dzien na postojowych mozna zarobic mandat,bo sa slabsze.W nowych autach producenci stosuja 4 typy ,Dzienne,Postojowe,mijania i drogowe.Tylko na pierwszych dziennych obowiazkiem jest przednie swiatlo ,dlatego napiecie nie jest podawane na tyl ale w kolejnych juz tak.

P.S do tematu dodam ze dowiedzialem sie od diagnosty ze w przypadku holowania przyczepy przepisy nakazuja miec 2 trojkaty!

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


seba
Posty: 94
Rejestracja: 24 gru 2019, 22:23
Lokalizacja: Olkusz
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI, 4x4 DSG

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: seba »

pstad pisze:
13 lut 2020, 20:16
P.S do tematu dodam ze dowiedzialem sie od diagnosty ze w przypadku holowania przyczepy przepisy nakazuja miec 2 trojkaty!
Muszę napisać, że nie wiedziałem o tym, ale z racji, że za granicę jeżdżę dużo z przyczepą, zawsze miałem ze sobą 2 trójkąty - bodajże na Słowacji obowiązkiem jest posiadanie 2 szt. trójkątów przy jeździe z przyczepą.

Douczyłem się w związku z tym i:
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia
§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:
13) w trójkąt do ustawiania na drodze, przeznaczony do ostrzegania o obecności unieruchomionego pojazdu; przepisu nie
stosuje się do motocykla jednośladowego;
A jednocześnie:
2. Przepisy ust. 1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: pstad »

To tak jak nie pamietam gdzie ale albo Slowenja ,Austra ale w drodze do Chorwacji wygaja kamizelek odblaskowych tyle ulu ludzi

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

O kamizelkach wiedziałem, ale o trójkątach nie. Dołożę do przyczepy. Nie mogę się doczekać już pierwszego wypadu, tym bardziej ze nowy holownik - zobaczymy jak sobie będzie radził


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Peterka »

Takie pytanko, czy kontrolka świateł dziennych pozycyjnych ( wszystkich oprócz drogowych) jest tylko nabytym pokrętle po lewej strony kierownicy i to dużo poniżej? Nie ma możliwości pokazania tego na wyswietlaczu. Virtual cockpit?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

ODPOWIEDZ