Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: czekus »

Peterka pisze:
18 wrz 2019, 9:23

Jeszcze jedno czy ktoś na już przejechał Kodiaqiem silnik benzynowy TSI z filtrem GPF( nie mylić z DPF)? Jeśli tak to jak są wrażenia. Nie chce diesla ze względu na DPF i jego wymagania . Jeżdżę na codzień raczej krótkie dystanse.
Ja mam 1.5 tsi manual z gpf i mysle ze w tym pytaniu idelanie moge sie wypowiedziec, samochod debrany koniec czerwca. Jak do tej pory 3200km najechane z czego ok. 1200-1400 trasa, resza to miasto. Robie codziennie glownie odcinki do max 5 km a i czesto ponizej 1-2 km (mieszkam i pracuje w malym miescie do 10tys mieszkancow) zatem auto dziennie odpalane i gaszone po kilka-kilkanascie razy, i tylez razy jechane na krotki dystans opisany wyzej, np od ostatniego tankowania 400km zrobione mam tylko w miescie.
Powiem krotko: gpf nic sie nie oddzywa, jakbym go nie mial, a uzytkowanie sie nic nie rozni od silnika bez gpf, zatem jak do tej poru w kwestii Gpf jest dobrze



Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Peterka »

michalmiko pisze:@Peterka nie myślałeś może o tym, żeby dogadać się z dealerem i wypożyczyć testowego Kodiaqa np. na weekend? .
Miałem kilkakrotnie Kodiaqa na 40 minut i na weekend z różnymi silnikami. Miałem jedna jazdę 2.0 TDI DSG i chwile potem 2.0TSI DSG . I rzeczywiście silnik TDI był jakiś zamulony w porównaniu do TSI. Jeździłem nawet ok 30 minut najnowszym superbem, aby sprawdzić jak działają fotele wentylowane w wersji L&K. Nie przekonały mnie wiec chyba tego nie wezmę. Ale silników TDI w superb rzeczywiście pracuje przyjemniej niż w Kodiaqu.
Jeździłem również Tiguanem i Allspace i krótkim. Chciałem nawet wypożyczyć taki samochód Kodiaq i/lub Tiguan ba tydzień lub dłużej, ale żadna wypożyczalnia nie ma w swojej ofercie tych samochodów. Tylko 24 godziny miałem Kodiaqa wersje L&K czyli raka jak jestem zainteresowany i posprawdzałem sobie LED-y. Lekki zawód ale ja może czegoś nie potrafię ustawić. Poza tym wydaje się być cichszy niż inne wersje Kodiaqa np Style. A wciąż wątpliwości są.
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Mans »

Peterka pisze:
18 wrz 2019, 13:23
Tylko 24 godziny miałem Kodiaqa wersje L&K
Poza tym wydaje się być on cichszy niż inne wersje Kodiaqa np. Style.
@Peterka L&K ma w standardzie dźwiękochłonne szyby boczne z przodu
a wersja Style ich nie posiada (można je sobie domówić za 600zł)
dlatego było ciszej w tej pierwszej ;)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: root »

Ech, kilka dni mnie tu nie było i co teraz się tu dzieje…

Panie i Panowie! W każdym wątku dyskutujemy na dany temat. Ten służy do krótkich pytań i krótkich odpowiedzi. Takie posty są w nim więc jak najbardziej w porządku:
Peterka pisze:
17 wrz 2019, 16:53
Czy Kodiaq nie ma czujników ciśnienia powietrza w oponach? Instrukcja obsługi mówi ze ma. Diler twierdzi ze nie i jest błąd w instrukcji obsługi. W ofercie dla mnie jest coś takiego jak TPM- system kontroli ciśnienia. To są czujniki czy ich nie ma?

Pytanie to dostało konkretne dwie odpowiedzi.

Ale takie komentarze:

Peterka pisze:
17 wrz 2019, 17:34
To jest kicha. W Tiguanie są i to ba polski rynek. Ja kupuje samochód wyłącznie dla takich gadżetów. Kicha ten Kodiaq.
borek pisze:
17 wrz 2019, 19:29
To jeszcze nie zamówiłeś / kupiłeś żadnego? Jak kicha bierz Tiguana...

są niedopuszczalne.

Jeżeli ktokolwiek (łącznie z Peterką) ma ochotę dyskutować na temat tego, co i dlaczego jeszcze (nie) kupił Peterka, to przypominam, że jest do tego odpowiedni wątek: Wybór samochodu dla użytkownika @Peterka. Jeśli ktoś nie będzie miał ochoty tego czytać, to pominie i wszyscy będą zadowoleni.

Ale jakiekolwiek dyskusje na temat gustu i wyborów Peterki w innych wątkach będą usuwane i nagradzane ostrzeżeniami/banami.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Malenstwo8 »

Dzisiaj zapalił mi się komunikat - sprawdź poziom oleju. Stało się to na autostradzie i przejechałem z tym komunikatem ok 100 km. Czy ten komunikat pojawia się w krytycznym momencie, czy jest zapas? Poza tym żadnych innych kontrolek, informacji.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: MałGorzata »

Zwykle jest zapas, przynajmniej tak mam w Citroenie. Olej na dolnym poziomie miarki ale w ramach limitu.

Do wygaszenia komunikatu konieczna jest kilkunastogodzinna przerwa w pracy silnika. Jeśli doleję olej rano lub w ciągu dnia komunikat gaśnie dopiero następnego dnia.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Malenstwo8 »

MałGorzata pisze:
19 wrz 2019, 15:25
Zwykle jest zapas, przynajmniej tak mam w Citroenie. Olej na dolnym poziomie miarki ale w ramach limitu.

Do wygaszenia komunikatu konieczna jest kilkunastogodzinna przerwa w pracy silnika. Jeśli doleję olej rano lub w ciągu dnia komunikat gaśnie dopiero następnego dnia.
Dzięki. Już wszystko wiem. W miśku komunikat kasuje się po otwarciu maski min. na 30 sek. Potem wyskakuje co 100 km. Podjechałem do serwisu po olej i tak mi powiedzieli. Komunikat ma charakter ostrzeżenia, a poziom oleju jest wtedy na ok 20% między min, a max, także do minimum jeszcze daleko. Olej dolany, komunikat zgasł. Oleju weszło 650 ml do poziomu ok 85%. Tyle wziął na przestrzeni 12 kkm. Jazda mieszana, ale sporo autostrad. W serwisie mówią, że tak ma być. Latamy dalej 🙂

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: MałGorzata »

Ja wymieniam co 30k km i narazie komunikatu brak :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Malenstwo8 »

MałGorzata pisze:
19 wrz 2019, 17:00
Ja wymieniam co 30k km i narazie komunikatu brak :)
No widać TSI nie biorą tak jak TDI.
Czyli jednak poprawione 🙂

czekus
Posty: 78
Rejestracja: 30 kwie 2019, 19:37
Samochód: Kodiaq 1.5TSI 4x2 manual - in progress ;)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: czekus »

A pomimo bagnetu to jest jeszcze elektroniczny wskaznik (w tym na %) ?

ODPOWIEDZ