Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Peterka »

@ bubuś rzeczywiście grubość lakieru. To jest ważne. Mówię to zupełnie serio. W obecnym samochodzie mam trochę rys na lakierze, ale nawet ASO odradza polerowanie bo właśnie grubość lakieru jest mała można to zrobić jeden raz. Z tego co czytałem w samochodach z grupy VW jest z tym trochę lepiej.
Może moje pytania są infantylne może ja jestem głupi mimo 50+ karku , ale to znaczy ze nie nam prawa zapytać? Staram się znaleźć odpowiedz sam ba wiele pytań. Diler często ściemnia wiec pytam użytkowników jak jest na prawdę.


Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Sponsor

Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: JED »

Pytać można o wszystko - ale Ciebie nie interesuje odpowiedź jako taka - Ty musisz to zestawić z Tiguanem.

Rozumiesz, gdzie jest problem Twój i nasz?
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

Ale to pytaj proszę w swoim temacie, a nie w każdym po trochu o to samo, bo jest to mega irytujące. A te pytania z tego co widzę to się ciągle powtarzają!

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka


Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Malenstwo8 »

@Peterka przeszedłeś ze skrajności w skrajność. Mazdę wybierałeś dwa dni, Kodiaqa będziesz wybierał ile? - 2 lata?
jest takie powiedzenie - kto długo szuka, ten źle trafia (choć jest to w odniesieniu do partnerów życiowych) :), ale w Twoim wypadku się nomen omen może sprawdzić.
Co do lakieru - serio dziwi Cię, że lakier po kilku latach może mieć jakieś ryski?
Polerowałem w swoim życiu wiele aut i nigdy nie było problemu. Co do Mazdy, to zdaje się, że miała cienki lakier, jak zresztą całą powłokę i blachę, ale nie sądzę, żeby lakier mógł przyjąć jedną polerkę. Co do Skody powiem tak, lakier w mojej ocenie jest bardzo przyzwoity i dzielnie znosi użytkowanie, łącznie z moim kotem, który pod naszą nieuwagę potrafi wślizgnąć się do garażu i siedzieć na Kodiaqu :)
Rys nie ma żadnych, a nie raz nie dwa, wdrapywał się na auto. Niech to Cie uspokoi i odhacz sonie kolejny ptaszek na swojej checkllist.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Peterka »

@Malenstwo8 dzięki za odpowiedz. Odhaczone

A czy pakiety przeglądowe braliście przy zamówieniu czy dopiero tuż przed odbiorem samochodu? Diler mówi mi ze lepiej brać przy zamówieniu niż przy odbiorze , bo przy odbiorze cena pakietów jest wyższa.

Jeszcze jedno czy ktoś na już przejechał Kodiaqiem silnik benzynowy TSI z filtrem GPF( nie mylić z DPF)? Jeśli tak to jak są wrażenia. Nie chce diesla ze względu na DPF i jego wymagania . Jeżdżę na codzień raczej krótkie dystanse.
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

borek pisze:
18 wrz 2019, 7:01
@JED co do do spersonalizowanego kluczyka to zamówiłem, co on dokładnie daje, np fotel się ustawi pode mnie? Lusterka?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Co prawda pytałeś Kolegę, ale personalizacja działa na każdym z trzech kluczyków. Po odblokowaniu samochodu i otwarciu drzwi kierowcy zmienia się: ustawienie elektrycznego fotela (ustawia się pod przypisanego użytkownika), ustawienie lusterek, ustawienie asystentów, stacje radiowe i ustawienia radia (dźwięku), kolory oświetlenia ambiente. Fajna i niedroga opcja nawet dla samego zapasowego kluczyka :)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

@Peterka nie myślałeś może o tym, żeby dogadać się z dealerem i wypożyczyć testowego Kodiaqa np. na weekend? Myślę, że większość Twoich wątpliwości zostało by rozwianych, a Ty miałbyś spokojną głowę wybierając właściwy samochód.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: JED »

@Peterka
Brałem pakiety przy konfiguracji.
Obrazek
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Mans »

Peterka pisze:
18 wrz 2019, 9:23
Jeszcze jedno czy ktoś na już przejechał Kodiaqiem silnik benzynowy TSI z filtrem GPF( nie mylić z DPF)? Jeśli tak to jak są wrażenia.
@Peterka ja jezdziłem w wakacje Kodiaqiem 2.0 TSI 190KM (przebieg 600km) podczas mojego pobytu nad morzem
i wszystko było z nim ok. a swoje wrażenia opisałem tutaj...

viewtopic.php?f=15&t=1293&start=10#p26266

Jak ktoś z Was ma ochotę na jazdę testową i jest z Trójmiasta to szczerze polecam ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2019, 11:09 przez Mans, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

W 2018 pakiet przeglądów był za 0zł, rozszerzona gwarancja, bez zmian.
Cena do momentu odbioru powinna być stała, a może chodziło o to, że jak to wrzuci do konfiguratora, to da większy rabat na zamówienie.
Ja od razu konfigurowałem z rozszerzoną gwarancją. Skoro tak czy tak, chcesz ten pakiet, to dlaczego go od razu nie zamówić?

ODPOWIEDZ