Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: MałGorzata »

Robią 1-2 pełne wychylenia?


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Przemo81 »

Tak, postaram sie wrzucić filmik z dzisiaj jak to wygladało

Ps myślałem że może ma to coś wspólnego z brudna kamerą więc dziś przetarłem szybę w miejscu gdzie jest kamera, ale to jednak nie to.

Cichyq
Posty: 23
Rejestracja: 31 lip 2019, 11:38
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190PS DSG 4x4 SportLine 2018

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Cichyq »

U mnie tak się dzieje, że co parę odpaleń i ruszeń system delikatnie rusza wycieraczkami aby zmienić położenie wygięcia gum w wycieraczkach.
Gdy długo nie używasz wycieraczek, bo np. jest sucho, to wygięcie w jedną stroną ciągle gum, powoduje ich odkształcenie i gorsze czyszczenie szyby.

Może tutaj coś jest nie tak i ten manewr jest zbyt duży i czujnik położenia w mechanizmie napędowym wycieraczek robi pełny ich ruch?

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: swider »

Przemo81 pisze:
20 maja 2021, 13:26
Czy to normalne że wycieraczki same się uruchamiają pomimo że nie są ustawione w pozycji automatycznej ? Występuje to zwykle po kilkunastu przejechanych pierwszych metrach od pierwszego uruchomienia po dłuższej przerwie. Śmigną raz lub dwa i spokój...
Nie to nie jest normalne. Nagraj i grzej do ASO.

Lemo
Posty: 28
Rejestracja: 19 sty 2022, 17:25
Samochód: Czekam na Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Lemo »

Do wersji FL 5 miejscowej w Polsce nie można kupić podwójnej podłogi. Czy ktoś się orientuję czy jest to wykonalne, żeby potem taką podłogę dokupić i zamontować ?

Lemo
Posty: 28
Rejestracja: 19 sty 2022, 17:25
Samochód: Czekam na Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Lemo »

Czy ktoś był by mi w stanie tu wyjaśnić jak dla nooba jak podłączyć taki subwoofer do instalacji radia w Skodzie Kodiaq? Jakie kabelki przeciąć przy CD playerze, jakiś schemat, cokolwiek?
https://allegro.pl/oferta/audio-system- ... 0460251070

JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: JACEK484 »

Kamera cofania.
Czy jest możliwe włączenie kamery na stałe na funkcje 180 stopni.

JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: JACEK484 »

Kamera cofania
Doprecyzuje, chodzi o włączanie się kamery podczas cofania na funkcje 180 stopni.

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: BarTech »

Nie da się (chyba). W OBD11 nie ma, w ustawieniach auta też nie ma. Ale też po co? Przełączenie na tryb rybiego oka 180 stopni robisz jednym dotknięciem ekranu (po prawej stronie widoku z kamery są opcje różnych widoków), przy czym ten tryb jest praktyczny tylko przy niewidocznym wyjeździe do tyłu (choc rear assist jest bardziej praktyczny niż ten widok, o ile go masz), a jego główna wadą jest brak linii odniesienia i duże zniekształcenie obrazu, więc np do parkowania tyłem się raczej nie nadaje

longmanpl
Posty: 232
Rejestracja: 15 cze 2021, 1:16
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: longmanpl »

BarTech pisze:
18 lut 2022, 13:20
Nie da się (chyba). W OBD11 nie ma, w ustawieniach auta też nie ma. Ale też po co? Przełączenie na tryb rybiego oka 180 stopni robisz jednym dotknięciem ekranu (po prawej stronie widoku z kamery są opcje różnych widoków), przy czym ten tryb jest praktyczny tylko przy niewidocznym wyjeździe do tyłu (choc rear assist jest bardziej praktyczny niż ten widok, o ile go masz), a jego główna wadą jest brak linii odniesienia i duże zniekształcenie obrazu, więc np do parkowania tyłem się raczej nie nadaje
Rybie oko to taka (słabsza) alternatywa dla Rear Assist, szczególnie jeśli go wycięto.
Gdzieś na forum WaC wrzucał foto jak wygląda widok rybiego oka. Dla mnie to był jeden z wystarczających argumentów aby przestać rozważać przejście na droższe LK po obcięciu opcji w zamówionym Sportline (mimo wielu innych ficzerów w LK w standardzie).
Również uważam, że do parkowania tyłem, lepszy standardowy widok z liniami odniesienia. Poza tym kąt 180 stopni bez rybiego oka, to raczej jednak ograniczenie sprzętowe samej kamery a nie tylko kodowania.

ODPOWIEDZ