Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: TOMEQ »

Ja już się pogubiłem który to jest aktywny, a który adaptacyjny, bo Skoda cały czas w cenniku posługuje się nazewnictwem aktywny. Od RM2021 jest tempomat dostosowujący szybkość do ograniczeń na znakach, a do RM2020 włącznie bez tej funkcji i z podziałem do 160 lub 210km/h, ja mam RM2020 czyli bez dostosowywania szybkości do znaków.


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: D10ni »

znaczus pisze:
06 gru 2020, 21:23
Czy posiada ktoś informację na temat tego czy da się wyłączyć połączenie aktywnego tempomatu z rozpoznawaniem znaków tak aby tempomat nie zrzucał ciągle prędkości tylko jechał za pojazdem z przodu? Strasznie ciężko się jedzie gdy na terenie zabudowanym ciągle są zmiany ograniczenia prędkości. Non stop trzeba podnosić zadaną prędkość tempomatu po tym gdy system wykryje ograniczenie drogowe.
W starszych modelach są możliwości wyłączenia sygnalizacji, wyłączenia wyświetlania itd. A co instrukcja Twojej wersji mówi na ten temat?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: klimas7 »

No przecież od RM21 zmienili tempomat na taki co uwzględnia ograniczenia prędkości. Ciekawe tylko jak to wyłączyć (czy konieczne jest kodowanie), bo jakoś na pewno się da. :)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: D10ni »

TOMEQ pisze:
06 gru 2020, 23:27
Ja już się pogubiłem który to jest aktywny, a który adaptacyjny, bo Skoda cały czas w cenniku posługuje się nazewnictwem aktywny. Od RM2021 jest tempomat dostosowujący szybkość do ograniczeń na znakach, a do RM2020 włącznie bez tej funkcji i z podziałem do 160 lub 210km/h, ja mam RM2020 czyli bez dostosowywania szybkości do znaków.
Instrukcja 2020/11 podaje jeszcze pACC (predykcyjny tempomat)

Kod: Zaznacz cały

pACC stanowi rozszerzenie systemu ACC.
pACC dostosowuje prędkość do rozpoznanych ograniczeń prędkości i trasy, np. B. zakręty, skrzyżowania
lub ronda.
System wykorzystuje następujące źródła do oceny
sytuacji
▶ Dane nawigacyjne
▶ System identyfikacji znaków drogowych
▶ Czujniki, radary i kamery
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Sublime »

Dwa pytania:
1. Jak zrestartować szybko ten licznik tymczasowy "Trip"?

Obrazek

2. Czy i jeśli tak to jak da się zmienić na VC, aby zamiast "Trip" pokazywał faktyczny główny przebieg? Jak wyłączę auto to widzę i Trip i główny przebieg, ale podczas jazdy nie bardzo wiem jak to zmienić.

Obrazek

A analogowych zegarach były guziki pod nimi i prosto się to obsługiwało a tu zachciało się technologii ;)

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 267
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: herman00 »

Uuuuuu, dla mnie było to na tyle skomplikowane, że "trip" od tankowania do tankowania zapisywałem w telefonie, bo funkcja automatyczna - podawanie ilości kilometrów od tankowania po prostu kłamie. Nie wiem kiedy licznik w tej funkcji powinien się zerować - czy przy otwarciu klapki wlewu paliwa, czy jak podskoczy poziom paliwa przy tankowaniu, ale po którymś zatankowaniu system pokazywał, że przejechano 25km od tankowania a ja ruszałem dopiero ze stacji paliw. Długo szukałem kasowania trip w instrukcjach i nie znalazłem prostej ścieżki podejścia. Dopiero ostatnio długo czekałem na córkę i się zacząłem bawić i coś znalazłem. Funkcję wywołuje się jakoś rolką z prawej strony kierownicy, ale to jest tak nieintuicyjne że nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd - może któryś z kolegów lepiej to wytłumaczy. Z tego co pamiętam musisz przejść rolką przez różne funkcje wyświetlane na środku VC i chyba wejść w "Dane podróży" i tak kasuje się trip klikając w rolkę.

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Dominik »

Sublime pisze:
09 gru 2020, 12:59
Dwa pytania:
1. Jak zrestartować szybko ten licznik tymczasowy "Trip"?

Obrazek

2. Czy i jeśli tak to jak da się zmienić na VC, aby zamiast "Trip" pokazywał faktyczny główny przebieg? Jak wyłączę auto to widzę i Trip i główny przebieg, ale podczas jazdy nie bardzo wiem jak to zmienić.

Obrazek

A analogowych zegarach były guziki pod nimi i prosto się to obsługiwało a tu zachciało się technologii ;)
Czesc. Trip resetujesz z poziomu VC w informacjach, tam gdzie masz spalanie, zasieg AdBlue itd.
Co do ustawienia i trip i przebiegu calkowitego to widac to caly czas na zegarach chyba ze wlaczysz tempomat. Wtedy on wskakuje w miejsce przebiegu. Czy mozna to zmienic to sam nie wiem...

Awatar użytkownika
Sublime
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2020, 7:50
Lokalizacja: WL
Samochód: Kodi L&K 2.0TSI RM2021

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Sublime »

Ok, dzieki do tego już doszedłem. Intuicyjne to "bardzo"😁 a czy zamiast wyświetlania podczas jazdy przebiegu TRIP mozna wyswietlić przebieg całkowity(główny)?

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: swider »

Sublime pisze:
09 gru 2020, 21:26
Ok, dzieki do tego już doszedłem. Intuicyjne to "bardzo"😁 a czy zamiast wyświetlania podczas jazdy przebiegu TRIP mozna wyswietlić przebieg całkowity(główny)?
No właśnie nie, możesz tylko: 1 opcja Trip po lewej glowny po prawej lub 2ga opcja: Trip po lewej ikonka tempomatu po prawej.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: swider »

herman00 pisze:
09 gru 2020, 13:35
Uuuuuu, dla mnie było to na tyle skomplikowane, że "trip" od tankowania do tankowania zapisywałem w telefonie, bo funkcja automatyczna - podawanie ilości kilometrów od tankowania po prostu kłamie. Nie wiem kiedy licznik w tej funkcji powinien się zerować - czy przy otwarciu klapki wlewu paliwa, czy jak podskoczy poziom paliwa przy tankowaniu, ale po którymś zatankowaniu system pokazywał, że przejechano 25km od tankowania a ja ruszałem dopiero ze stacji paliw. Długo szukałem kasowania trip w instrukcjach i nie znalazłem prostej ścieżki podejścia. Dopiero ostatnio długo czekałem na córkę i się zacząłem bawić i coś znalazłem. Funkcję wywołuje się jakoś rolką z prawej strony kierownicy, ale to jest tak nieintuicyjne że nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd - może któryś z kolegów lepiej to wytłumaczy. Z tego co pamiętam musisz przejść rolką przez różne funkcje wyświetlane na środku VC i chyba wejść w "Dane podróży" i tak kasuje się trip klikając w rolkę.
Od tankowania licznik kasuje się samoczynnie jak zatankujesz, odpalisz silnik i ruszysz, kilka metrów i się zeruje, w sumie jak dolejesz 3 czy 5 L to nic może się nie zmieni ale jak wieksza ilość tak z 10 L + to zawsze się u mnie zeruje, A trip kwestia przyzwyczajenia mi to jest banalne przekręcam prawą rolke aż dojdę do "trip" raz wciskam tą samą rolkę wchodząc w to i następnie z 1 -1,5 sekundy przytrzymuję ponownie tą samą rolkę az się wyzeruje

ODPOWIEDZ