Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

Peterka pisze:
27 mar 2020, 18:59
A wyjmujesz akumulator do ladowania? Ewentualnie odliczasz klemy ?
Raz odłączyłem akumulator i miałem tyle błędów, że musiałem jechać do ASO, tak więc już nie odłączam :)
Ładuję według procedury opisanej w instrukcji - plus do dodatniej klemy na akumulatorze, masa - do służącej do tego blachy powyżej akumulatora.



Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

swider pisze:
borek pisze:
27 mar 2020, 10:14
Koledzy, czy U Was tez tak jest ze jesli przechodzisz w pamięci fotela z 1 na 2 to guzik trzeba trzymać żeby się fotel ustawił ? Na moje powinno wystarczyć kliknięcie. Zdarza się ze jedziemy na kluczyku żony i wtedy fotel trzeba przestawić i muszę trzymać ten guzik żeby doszedł do żądanego ustawienia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Obrazek
Ok, czyli wszystko jasne, kiedy auto jest odpalone to trzeba guzik trzymać żeby fotel się pode mnie ustawił, a jak zgaszone wystarczy kliknąć. No Ok, w mojej opinii nie jest to super rozwiązanie ale skoro tak już jest... dodam ze zakodowane wszystko mam dobrze, jeśli otwieram moim kluczykiem to wszystko pode mnie się ustawia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: swider »

borek pisze:
27 mar 2020, 20:31
swider pisze:
borek pisze:
27 mar 2020, 10:14
Koledzy, czy U Was tez tak jest ze jesli przechodzisz w pamięci fotela z 1 na 2 to guzik trzeba trzymać żeby się fotel ustawił ? Na moje powinno wystarczyć kliknięcie. Zdarza się ze jedziemy na kluczyku żony i wtedy fotel trzeba przestawić i muszę trzymać ten guzik żeby doszedł do żądanego ustawienia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja z koleji uważam że rozwiązanie jest ok bo w trakcie jazdy jak byś niechcący wcisnąl niewłaściwy przycisk siedzenie od razu by Ci odjechalo lub podjechało a to mogło by stworzyc jakieś tam zagrozenie. Bo pomysl ze Ty masz np 195 cm a żona 155 cm. Pozdrawiam


Obrazek
Ok, czyli wszystko jasne, kiedy auto jest odpalone to trzeba guzik trzymać żeby fotel się pode mnie ustawił, a jak zgaszone wystarczy kliknąć. No Ok, w mojej opinii nie jest to super rozwiązanie ale skoro tak już jest... dodam ze zakodowane wszystko mam dobrze, jeśli otwieram moim kluczykiem to wszystko pode mnie się ustawia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: D10ni »

michalmiko pisze:
27 mar 2020, 19:12
Raz odłączyłem akumulator i miałem tyle błędów, że musiałem jechać do ASO, tak więc już nie odłączam :)
Ładuję według procedury opisanej w instrukcji - plus do dodatniej klemy na akumulatorze, masa - do służącej do tego blachy powyżej akumulatora.
Po pierwszym uruchomieniu jak odłączałeś akumulator tak jest. Wystarczy przejechać kilkaset metrów, wyłączyć, uruchomić ponownie i nie powinno być już żadnego błędu.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

D10ni pisze:
29 mar 2020, 21:31
Po pierwszym uruchomieniu jak odłączałeś akumulator tak jest. Wystarczy przejechać kilkaset metrów, wyłączyć, uruchomić ponownie i nie powinno być już żadnego błędu.
Te wyświetlane na systemie multimedialnym zniknęły, ale błąd tylnego radaru pozostał. Nie działało mi monitorowanie martwego pola i asystent wyjazdu. W ASO przez godzinę się męczyli :D

EdwinFoe
Posty: 2
Rejestracja: 30 mar 2020, 19:36
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Pamięć dla Driving Mode Select

Post autor: EdwinFoe »

Czy jest jakas mozliwosc by wybrany tryb jazdy nie restartowal sie po wylaczeniu i wlaczeniu zaplonu?

Nikon-N1
Posty: 157
Rejestracja: 15 wrz 2018, 10:04
Samochód: kodiaq 2.0 tdi 190 KM

Re: Pamięć dla Driving Mode Select

Post autor: Nikon-N1 »

U mnie, ustawienia trybu jazdy , nie zmieniają się po wyłączeniu zapłonu.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Pamięć dla Driving Mode Select

Post autor: D10ni »

Dla ułatwienia: WLTP zlikwidowało ta możliwość.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

Panowie, wiem ze nie ma głupich pytań ale... jak zakładałem hak do Mazdy to dostałem info ze warto kule haka zjechać lekko papierem ściernym żeby zeszła farba bo inaczej okładziny w stabilizatorze się szybciej zużywają gdyż ścierają ta farbę. Co w przypadku fabrycznego haka w Skodzie? Jutro jadę po mój mobilny domek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: stingerA6 »

Kurcze - pierwsze słyszę i nie wierzę
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

ODPOWIEDZ