Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: MałGorzata »

Mogę w zasadzie podpisać się pod powyższym. Nie korzystam z cen paliw, raz może dwa razy z pogody, niestety radary pogodowe kónczą się 50km od granicy niemieckiej.

Dodam możliwość skonfigurowania własnego xml'a, ktorego można podłączyć do newsów daje w zasadzie nieograniczone możliwości.


----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


Awatar użytkownika
borek
Posty: 402
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: borek »

Koledzy, czy U Was tez tak jest ze jesli przechodzisz w pamięci fotela z 1 na 2 to guzik trzeba trzymać żeby się fotel ustawił ? Na moje powinno wystarczyć kliknięcie. Zdarza się ze jedziemy na kluczyku żony i wtedy fotel trzeba przestawić i muszę trzymać ten guzik żeby doszedł do żądanego ustawienia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: bubuś »

borek pisze:
27 mar 2020, 10:14
Koledzy, czy U Was tez tak jest ze jesli przechodzisz w pamięci fotela z 1 na 2 to guzik trzeba trzymać żeby się fotel ustawił ? Na moje powinno wystarczyć kliknięcie. Zdarza się ze jedziemy na kluczyku żony i wtedy fotel trzeba przestawić i muszę trzymać ten guzik żeby doszedł do żądanego ustawienia...
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
E..., to musisz mieć coś nie teges z elektroniką, lub nie zostały zapisane pozycje 1 i 2, odpowiednio dla kluczyków.
U mnie (a mam 3 kluczyki), np. zamykam auto kluczem nr 1 (dla niego ustawienia fotela i lusterek oraz innych pierdół są zapisane w poz. 1), a gdy otwieram kluczem nr 2 (przy czym klucz nr 1 nie jest w zasięgu auta), to fotel sam się ustawia do wybranego położenia dla pozycji 2.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

Jakoś na dniach kończy mi się abonament za usługi Connect w samochodzie. Jak to tak działa u Was i ma tak działać, to jednak sobie daruję. W trasy na razie się nie wybieram, a jak bym jechał to podłączę sobie telefon i będę miał mapy google z lepszymi danymi o ruchu drogowym, a nie, że jak dojeżdżam do korka, a właściwie już w nim stoję, nawigacja krzyczy zator :lol:
Remote access i cała aplikacja na telefon działa u mnie dobrze. Pozycja parkowania jest pokazywana dość precyzyjnie, ale nie aktualizuje się, jak pojazd jest w ruchu. Tak to nigdy nie działało i pewnie tak to nie będzie funkcjonować, że będzie śledzić na bieżąco poruszający się samochód.
W ogóle to dziwne jest dla mnie, że cena za dostęp przez aplikację jest mniejsza, niż tych usług bezpośrednio w samochodzie. To powinno być na odwrót, jak nie taniej. W ogóle w innych markach jest to chyba za darmo. Siostra w Citroenie nic nie wie na temat płatności, to samo znajomy w Mercedesie (GLA).

Odnośnie przycisków na fotelu:
U mnie też to jakoś dziwnie działa, nie wiem czy to zależy od tego ile czasu upłynęło od przełączenia zapłonu, czy otworzenia samochodu, ale czasami jest tak, że trzeba przytrzymać guzik przez cały czas ustawiania fotela, a czasami wystarczy kliknąć, żeby fotel sam wykonał ustawienie pod zaprogramowanego użytkownika.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Peterka »

Jak dbacie o akumulatory w swoich misiach? Doładowujecie je ? Jeśli tak to jakim urządzeniem? Cteck?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: swider »

borek pisze:
27 mar 2020, 10:14
Koledzy, czy U Was tez tak jest ze jesli przechodzisz w pamięci fotela z 1 na 2 to guzik trzeba trzymać żeby się fotel ustawił ? Na moje powinno wystarczyć kliknięcie. Zdarza się ze jedziemy na kluczyku żony i wtedy fotel trzeba przestawić i muszę trzymać ten guzik żeby doszedł do żądanego ustawienia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mam tak samo. To nie wada/usterka tylko "ten typ tak ma". Jeśli ja otworzę z kluczyka żony i siedzenia mi się ustawą pod nią to na komputerze pokładowym pokrętłem przy kierownicy od razu po odpaleniu mogę przestawić na siebie i wraca mi wszystko na moje ustawienia: lusterka siedzenia itd

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: swider »

borek pisze:
27 mar 2020, 10:14
Koledzy, czy U Was tez tak jest ze jesli przechodzisz w pamięci fotela z 1 na 2 to guzik trzeba trzymać żeby się fotel ustawił ? Na moje powinno wystarczyć kliknięcie. Zdarza się ze jedziemy na kluczyku żony i wtedy fotel trzeba przestawić i muszę trzymać ten guzik żeby doszedł do żądanego ustawienia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Obrazek

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: michalmiko »

Swider, czyli byłem blisko :)
Peterka pisze:
27 mar 2020, 15:31
Jak dbacie o akumulatory w swoich misiach? Doładowujecie je ? Jeśli tak to jakim urządzeniem? Cteck?
Tak, ja czasami podłączam Ctek MXS 5.0 profilaktycznie, albo jak samochód wyświetli komunikat o słabym akumulatorze, a ja nie planuję dłuższej jazdy.

Peterka
Posty: 324
Rejestracja: 30 mar 2019, 20:12
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 190 KM

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: Peterka »

A wyjmujesz akumulator do ladowania? Ewentualnie odliczasz klemy ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Już jest Kodiaq 2.0 TSI DSG 190KM i 4x4? :)

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: simowdas »

borek pisze:Koledzy, czy U Was tez tak jest ze jesli przechodzisz w pamięci fotela z 1 na 2 to guzik trzeba trzymać żeby się fotel ustawił ? Na moje powinno wystarczyć kliknięcie. Zdarza się ze jedziemy na kluczyku żony i wtedy fotel trzeba przestawić i muszę trzymać ten guzik żeby doszedł do żądanego ustawienia...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A nie robisz tego przypadkiem jadąc już? W czasie jazdy tak to działa. Po zatrzymaniu powinno normalnie ustawić po jednokrotnym wciśnięciu

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ