Kodiaq - dlaczego?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Kodiaq - dlaczego?

Post autor: WaC »

A komu może nie podobać się?

Obrazek

Uwzględniając nawet wszelkie kwestie gustu.


Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Sponsor

Re: Kodiaq - dlaczego?

Sponsor


chris24
Posty: 378
Rejestracja: 22 gru 2021, 18:07
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Kodiaq - dlaczego?

Post autor: chris24 »

Skoda Kodiaq dlatego że (kolejność przypadkowa):

1) Przywiązanie do marki - poprzednia była Octavia 2 przez 14 lat ...
2) Chciałem 4x4 ze stylem offroad i trochę dzielności terenowej co oznaczało dla mnie Sperb Scout ale cenowo jest to po prostu nonsens w stosunku do zwykłego 4x4 Superba i Kodiaqa
3) Auto moim zdaniem mimo wszystko nieco świeższe niż Superb (wnętrze) Kodiaq wyszedł później i FL też jest nieco nowszy. Dodatkowo to SUV więc nie widaćtak upływu czasu.
4) 4x4 w SUVie przy jego prześwicie ma większy sens
5) Kodiaq po FL zaczał mi się dużo bardziej podobać z wyglądu (zewnętrznie i wewnętrznie np. przeszycia na desce których nie ma Superb)
6) Matrix LED oraz adaptacyjne zawieszenie były jednym z must be
7) Mam dziecko i łatwe wkładanie fotelika/dziecka stało się ważnym czynnkiem
8) Zestarzałem się więc wsiadanie plus siadł mi wzrok a jednak mniej auta oślepiają w SUVie ...
9) Simply Clever które ma tylko Skoda
10) Poziom wyposażenia L&K bez ograniczeń w dobie kryzysu komponentów
11) Bagażnik, jego wielkośc i konfigurowalność, łatwiejszy dostęp niż w Liftbacku
12) Kodiaq FL kupił mnie od razu po pierwszej jeździe, pozycja za kierownicą, relaksujący tryb jazdy, wrażenie "zawieszenia" nad ruchem ulicznym, dobre wyciszenie i komfort.
13) 30 % tańszy od Volvo XC60 które brałem jako alternatywę tzw minimum ze względu na mniejszy bagażnik
14) Znacznie tańszy leasing niż Volvo
15) Stosunek jakośc/ilości wyposażenia do ceny
16) Ergonomia, fizyczne przyciski

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Kodiaq - dlaczego?

Post autor: MałGorzata »

1. U mnie Skoda od 2008 roku: Fabia, Yeti, Kodiaq i Enyaq.
2. Daje radę nawet w ciężkim błocie. System hamulcowej blokady dyferencjału plus haldex sprawdza się.
3. 50/50
4. Tak
5. Ja jednak wolę wersję z roku 2017
6. Nie było wtedy
7. Tak
8. Dla mnie nowość :)
9. Dwie parasolki
10. Tak
11. Da sie spać w dwie dorosłe osoby bez konieczności zmiany ustawień przednich foteli. Prawie jak w kamperze.
14 i 16 Yes yes yes
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

PatriotPL
Posty: 6
Rejestracja: 15 kwie 2023, 0:24
Samochód: VW Arteon

Re: Kodiaq - dlaczego?

Post autor: PatriotPL »

WaC pisze:
11 maja 2023, 9:16
A komu może nie podobać się?

Obrazek

Uwzględniając nawet wszelkie kwestie gustu.
Ślicznota! Szkoda, że fotka nie kolorowa. Ja zamówiłem białą z jasnym wnętrzem (L&K), żona w szoku, że "to będzie głupio wyglądać" - ale jestem przekonany, że będzie petarda. W 2019 roku chciałem kupić Kodiaqa, ale traf chciał, że salon był łączony (VW i Skoda) i zobaczyliśmy Arteona... Ale Kodiaq wrócił na tapet :) Duży, wygodnie się wsiada (nie pozbawia człowieka godności wpadanie dupą w asfalt i później wygramalanie się z samochodu...), masa dodatków z opcji dodatkowych, bardzo dobrze działające systemy asystujące. Nie znalazłem niczego u konkurencji, co mogłoby się równać w stosunku jakość/cena.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 641
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Kodiaq - dlaczego?

Post autor: WaC »

Jest i kolor, tylko też cz-b z dodatkiem blue.
Obrazek

W mojej wersji Kodiaq'a na prawdę nie widzę żadnych minusów.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Awatar użytkownika
DymJr
Posty: 84
Rejestracja: 09 lis 2018, 12:52
Samochód: Kodiaq Style 2.0tdi DSG

Re: Kodiaq - dlaczego?

Post autor: DymJr »

Ja bym odpowiedział:
"Rodzina mnie namówiła."
Mimo, ze to moja 3 skoda, nie chciałem Kodiaqa. Oczywiście jestem zadowolony, wszystkie alternatywny, które brałem pod uwagę miały brak "czegoś". Kodiaq ma wszystko czego oczekiwałem.
Mozna by powiedzieć, że brakuje prestiżu ale to zaszłości, które już zanikają. Poza tym, ja nie pracuje w zawodzie gdzie taki prestiż jest ważny, a moje ego też nie potrzebuje aby się dowartościowywać w taki sposób.

Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Kodiaq - dlaczego?

Post autor: Hygge »

Bo Karoq był za mały ;) Matrycowe LEDy, przeogromny bagażnik, który w razie potrzeby można powiększyć przesuwająć kanapę i nadal mając z tyłu bardzo dużo miejsca dla dorosłych osób w trasę. Cenowo alternatywą był Tiguan, który jest mniejszy, więc decyzja o pozostaniu przy Skodzie była mniej lub bardziej oczywista :)

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Kodiaq - dlaczego?

Post autor: kaziczek »

A ja bo nie było nic sensownego w podobnych pieniądzach. Potrzebuję miejsce z tyłu dla 2 metrowca. I mocno się zastanawiałem nad Kia Sportage. O ile miejsce jest w miarę ok, to bagażnika mało a i asystenci jakoś mi nie podpasowali. Moim zdaniem w grupie VAG lepiej działają. GLC, XC60 to fajne samochody ale trochę mniej miejsca z tyłu no i w zupełnie innej cenie. Zwłaszcza jak kupujesz jako Kowalski beż finansowania.
Sorento i Santa Fe mi bardzo leżały. Tylko cennik jednak trochę wyższy. W sumie to jednak większe samochody

zalezi
Posty: 86
Rejestracja: 08 wrz 2021, 20:53
Samochód: Superb w drodze

Re: Kodiaq - dlaczego?

Post autor: zalezi »

Kodiaq na dziś wymiata cenowo.
Ma mega użyteczność i bardzo dobre wyposażenie, jakość tez jest w porządku. Oczami wolałbym Stelvio, bo pod względem jakości wykończenia, designu i przed wszystkim właściwości jezdnych jest sporo lepsze, ale to Kodiaq jest najbardziej opłacalny. Ma tez dobre finansowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Kodiaq - dlaczego?

Post autor: elmiko »

1. 7-osobowy
2. Fabryczny hak elektryczny, na który mogę wrzucić platformę z 4 rowerami (nacisk na kulę 100 kg)
3. Podoba mi się, szczególnie FL.
4. Jeżdżę VAGami od ~25 lat (z jedną roczną przerwą na Citroena)
5. Znam ich elektronikę, mechanikę i mam zaprzyjaźnione serwisy.

Kolejność przypadkowa :)

ODPOWIEDZ