Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
bl13
Posty: 41
Rejestracja: 09 wrz 2021, 8:23
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0tsi 4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: bl13 »

WuWu pisze:
25 cze 2022, 13:02
Moja jest duża i wg tabliczki zjada 170W. Jak już pisałem wszystko działa z haka. Lodówka chłodzi, zamrażalnik mrozi jak każda lodówka :D


Obrazek

przyczepa jak przyczepa 4-osobowa, 4-rowerowa i lodówka też na 4 osoby ;)

Obrazek
Dzieki za odpowiedz. Potwierdza sie ze w takim razie ASO bedzie musialo zweryfikowac czy u mnie wszystko jest ok, bo wlasnie taka lodowka u mnie nie startowala na haku i zasilaniu 12v.



Sponsor

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: bubuś »

bl13 pisze:
25 cze 2022, 8:25
Panowie, a moze problemem jest tutaj moc lodowki. Akurat ostatnio mialem przyczepe z lodowka 170w. Czy mozecie napisac jakiej mocy lodowki dzialaja wam po zasilaniu z haka w kodiaq z ori wiazka ?

Obawiam sie, ze sterownik haka, moze po prostu wyczuwac zbyt duze obciazenie instalacji i odcina zasilanie. Niestety nie mam teraz innej przyczepy gdzie bylaby slabsza lodowki aby potwierdzic ta teze.
Po pierwsze, jakiej marki jest Twoja przyczepa? Bo jak pisałem, są marki, które nie mają podłączenia do zasilania lodówki 12V.
O ile dobrze pamiętam, gdzieś czytałem, że na gniazdo przyczepy w Kodiaqu podawany jest prąd, którego maksymalny pobór w czasie jazdy może wynieść bodaj do 350W (dla zasilania lodówki, oświetlenia zewnętrznego)..
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

gwigwi
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2021, 9:33
Samochód: c4 grand picasso 1,2 130km

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: gwigwi »

gwigwi pisze:
23 cze 2022, 13:30
Mili państwo, mam pytanie:)
Mam w Kodiaq keylessa i zauważyłem zachowanie, które mi nie odpowiada: Mogę zamknąć samochód, mimo, że jedne drzwi są otwarte na szeroko.
- zostawiam otwarte np drzwi z tyłu
- na drzwiach kierowcy dotykam klamki
- samochód się zamyka, lusterka składają

W poprzednim samochodzie, jeżeli jakieś drzwi lub bagażnik były nie domknięte nie dało się zamknąć samochodu.

Można to jakoś w Kodiaqu zmienić? Jużmi się zdarzyło zostawić naparkingu samochód z otwartymitylnymi drzwiami na oścież bo dziecko zaponiało zamknać:)
Ktoś może podpowiedzieć?:)

bl13
Posty: 41
Rejestracja: 09 wrz 2021, 8:23
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0tsi 4x4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: bl13 »

bubuś pisze:
25 cze 2022, 16:44
bl13 pisze:
25 cze 2022, 8:25
Panowie, a moze problemem jest tutaj moc lodowki. Akurat ostatnio mialem przyczepe z lodowka 170w. Czy mozecie napisac jakiej mocy lodowki dzialaja wam po zasilaniu z haka w kodiaq z ori wiazka ?

Obawiam sie, ze sterownik haka, moze po prostu wyczuwac zbyt duze obciazenie instalacji i odcina zasilanie. Niestety nie mam teraz innej przyczepy gdzie bylaby slabsza lodowki aby potwierdzic ta teze.
Po pierwsze, jakiej marki jest Twoja przyczepa? Bo jak pisałem, są marki, które nie mają podłączenia do zasilania lodówki 12V.
O ile dobrze pamiętam, gdzieś czytałem, że na gniazdo przyczepy w Kodiaqu podawany jest prąd, którego maksymalny pobór w czasie jazdy może wynieść bodaj do 350W (dla zasilania lodówki, oświetlenia zewnętrznego)..
Weinsberg 550 z lodowka dometic 170w

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: WuWu »

gwigwi pisze:
27 cze 2022, 10:46
gwigwi pisze:
23 cze 2022, 13:30
Mili państwo, mam pytanie:)
Mam w Kodiaq keylessa i zauważyłem zachowanie, które mi nie odpowiada: Mogę zamknąć samochód, mimo, że jedne drzwi są otwarte na szeroko.
- zostawiam otwarte np drzwi z tyłu
- na drzwiach kierowcy dotykam klamki
- samochód się zamyka, lusterka składają

W poprzednim samochodzie, jeżeli jakieś drzwi lub bagażnik były nie domknięte nie dało się zamknąć samochodu.

Można to jakoś w Kodiaqu zmienić? Jużmi się zdarzyło zostawić naparkingu samochód z otwartymitylnymi drzwiami na oścież bo dziecko zaponiało zamknać:)
Ktoś może podpowiedzieć?:)
U mnie z rocznika 2017 keyles z alarmem (pisze bo może to ma znaczenie)
Mogę zamknąć samochód, mimo, że jedne drzwi są otwarte na szeroko ALE WTEDY ZA KAŻDYM RAZEM MAM PODWÓJNY DŹWIĘK.tzn

- zostawiam otwarte np drzwi z tyłu
- na drzwiach kierowcy dotykam klamki
- samochód się zamyka, lusterka składają i mam podwójny dźwięk co oznacza że któreś drzwi są nie zamknięte.
- wszystko jest pozamykane oprócz otwartych drzwi. Jak zamkne otwarte drzwi to już nic nie muszę klikać kluczykami/rekami bo te drzwi są także zamknięte.
Dodatkowo między wskaźnikami mam auto na którym widać które drzwi są otwarte ;) ale sygnał jest najlepszy, wtedy patrzę gdzie są otwarte drzwi.

Podsumowując, jeżeli nie masz informacji dźwiękowej o otwartych drzwiach w momencie zamykania auta, dołóż alarm i powinno być tak jak wyżej opisałem.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: WuWu »

bl13 pisze:
27 cze 2022, 20:34
bubuś pisze:
25 cze 2022, 16:44
bl13 pisze:
25 cze 2022, 8:25
Panowie, a moze problemem jest tutaj moc lodowki. Akurat ostatnio mialem przyczepe z lodowka 170w. Czy mozecie napisac jakiej mocy lodowki dzialaja wam po zasilaniu z haka w kodiaq z ori wiazka ?

Obawiam sie, ze sterownik haka, moze po prostu wyczuwac zbyt duze obciazenie instalacji i odcina zasilanie. Niestety nie mam teraz innej przyczepy gdzie bylaby slabsza lodowki aby potwierdzic ta teze.
Po pierwsze, jakiej marki jest Twoja przyczepa? Bo jak pisałem, są marki, które nie mają podłączenia do zasilania lodówki 12V.
O ile dobrze pamiętam, gdzieś czytałem, że na gniazdo przyczepy w Kodiaqu podawany jest prąd, którego maksymalny pobór w czasie jazdy może wynieść bodaj do 350W (dla zasilania lodówki, oświetlenia zewnętrznego)..
Weinsberg 550 z lodowka dometic 170w
Czekając na info od naszego Kolegi, dwa proste pytania które powinny pomóc w rozwiązaniu gdzie leży problem.
Czy lodówka działała z innym autem ?
Czy w lodówce masz przełącznik działania na akumulatorze ?

Jeżeli lodówka działała z innym autem to i powinna z kodim, ponieważ mam tej samej mocy lodówkę i działa.

Jeżeli lodówka ma przełącznik na zasilanie z akumulatora to też chyba powinni to uwzględnić w wiązce elektrycznej.

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę żeby przyczepy z lodówka mogły nie mieć zasilania po kablu, żeby działać w trakcie jazdy, ale człowiek uczy się całe życie. Na szczęście kupiłem taka która ma, tak samo jak na szczęście przyczepa ma mover co już kilka razy ułatwiło mi manewrowanie na dość ciasnym polu kempingowym.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: bubuś »

[/quote]

Weinsberg 550 z lodowka dometic 170w
[/quote]

@bl13 Weinsberg, to rzadko spotykane w Polsce przyczepy. Ja ich nie znam.
Najprościej zasięgnąć języka u dystrybutora, który obświeci wiedzą, czy lodówka jest podpięta pod przewody 12V, czy też trzeba to zrobić w ramach selfservice.
Dzwoń do: https://www.kampery.wadowscy.pl/pl/poja ... /weinsberg lub https://klaja.pl/producenci/przyczepy-weinsberg
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

gwigwi
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2021, 9:33
Samochód: c4 grand picasso 1,2 130km

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: gwigwi »

WuWu pisze:
28 cze 2022, 3:01
gwigwi pisze:
27 cze 2022, 10:46
gwigwi pisze:
23 cze 2022, 13:30
Mili państwo, mam pytanie:)
Mam w Kodiaq keylessa i zauważyłem zachowanie, które mi nie odpowiada: Mogę zamknąć samochód, mimo, że jedne drzwi są otwarte na szeroko.
- zostawiam otwarte np drzwi z tyłu
- na drzwiach kierowcy dotykam klamki
- samochód się zamyka, lusterka składają

W poprzednim samochodzie, jeżeli jakieś drzwi lub bagażnik były nie domknięte nie dało się zamknąć samochodu.

Można to jakoś w Kodiaqu zmienić? Jużmi się zdarzyło zostawić naparkingu samochód z otwartymitylnymi drzwiami na oścież bo dziecko zaponiało zamknać:)
Ktoś może podpowiedzieć?:)
U mnie z rocznika 2017 keyles z alarmem (pisze bo może to ma znaczenie)
Mogę zamknąć samochód, mimo, że jedne drzwi są otwarte na szeroko ALE WTEDY ZA KAŻDYM RAZEM MAM PODWÓJNY DŹWIĘK.tzn

- zostawiam otwarte np drzwi z tyłu
- na drzwiach kierowcy dotykam klamki
- samochód się zamyka, lusterka składają i mam podwójny dźwięk co oznacza że któreś drzwi są nie zamknięte.
- wszystko jest pozamykane oprócz otwartych drzwi. Jak zamkne otwarte drzwi to już nic nie muszę klikać kluczykami/rekami bo te drzwi są także zamknięte.
Dodatkowo między wskaźnikami mam auto na którym widać które drzwi są otwarte ;) ale sygnał jest najlepszy, wtedy patrzę gdzie są otwarte drzwi.

Podsumowując, jeżeli nie masz informacji dźwiękowej o otwartych drzwiach w momencie zamykania auta, dołóż alarm i powinno być tak jak wyżej opisałem.
Sprawdze, bo nie kojaze dzwieku, a mam keyless z alarmem. Dziękuję;)

gwigwi
Posty: 23
Rejestracja: 12 lip 2021, 9:33
Samochód: c4 grand picasso 1,2 130km

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: gwigwi »

NIestety. U mnie mimo alarmu nie ma żadnego dźwięku przy zamykaniu. No kurcze przecież takie zachowanie samochodu jest bez sensu. Bo z tego keylessa robi mi się i tak konieczność obejścia samochodu dookoła, żeby sprawdzić czy są drzwi zamkniete.

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Krótkie pytania - Krótkie odpowiedzi

Post autor: WuWu »

gwigwi pisze:
30 cze 2022, 16:09
NIestety. U mnie mimo alarmu nie ma żadnego dźwięku przy zamykaniu. No kurcze przecież takie zachowanie samochodu jest bez sensu. Bo z tego keylessa robi mi się i tak konieczność obejścia samochodu dookoła, żeby sprawdzić czy są drzwi zamkniete.
Podjedź do ASO i zapytaj. Skoro u mnie działa to czemu w nowszych ma nie działać. Ja nic poza ASO z tym nie robiłem. Wiadomo że teraz może być inny model alarmu itp ale czemu ma być gorzej.

ODPOWIEDZ