Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Dyskusje na temat Škody Kodiaq I generacji (2016-2024)
Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: Malenstwo8 »

MałGorzata pisze:
13 wrz 2021, 12:12
Bez złośliwości: zasieg zależy od zużycia paliwa a to zależy od stylu jazdy.

Tak czy inaczej 450km na autostradzie uważam za dobry zasięg bo teraz to mam 250km przy takich prędkościach :)
Sama tego chciałaś 😁😉



Sponsor

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: MałGorzata »

No tak.

Jednak tą małą niedogodność rekompensuje koszt kilometra.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
inzynierpawel
Posty: 23
Rejestracja: 07 mar 2021, 21:22
Samochód: Kodiaq 2.0 200KM

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: inzynierpawel »

Od lutego bieżącego roku przejechałem swoim niedźwiedziem 23000 km. Ogólnie jestem zadowolony. Nie mogłem sobie darować że nie wziąłem w wyposażeniu gniazda usb w obudowie lusterka wstecznego wobec czego musiałem kombinować z przeprowadzeniem kabla z kasetki zapalniczki do wideo rejestratora ale nieźle wyszło...
Co do pytania co denerwuje w Kodiaqu.... Co raz coś zauważam co - wydaje się - że przy projektowaniu auta przez siebie bym zrobił inaczej.... Ale taka już natura człowieka...

Front Assist włącza się czasami nie wiadomo dlaczego.... A na trasie którą często pokonuję mam dwa takie łuki - nawet nieostre - na których włącza się prawie za każdym razem... Filozofii działania wycieraczek automatycznych też nie zawsze rozumiem... Ale jak wpadną w rytm przy drobnym deszczu to już jest ok.... Gorzej jak pada-nie pada tak co kwadrans.... Światła automatyczne na niskiej i średniej czułości świecą innym po oczach zanim się przełączą.... Na wysokiej czułości fajnie działają na trasie oraz przy wjeżdżaniu w oświetlona miejscowość ale ...... Na zakrętach na których stoją nowe i czyste biało czerwone tablice ostrzegawcze wyłączają się długie światła bo odczytują odbicie światła jak inny obiekt....
Denerwują mnie stosunkowo małe i niepojemne kieszenie na oparciach przednich foteli.... Kilka kartek a4 wchodzi ale żeby teczkę grubszą włożyć czy nawet butelkę 1,5 l to już nie bardzo....
Wspominany wcześniej brak oświetlenia górnego schowka i nie podświetlone przyciski otwarcia schowków trochę utrudniają życie....
Podczas podróży z dziećmi narzekają mi że jest mały maksymalny kąt pochylenia oparć tylnej kanapy.... Wcześniej w Hon CR-V miałem więcej.... Ale z drugiej strony im bardziej leży pasażer tym mniejsze jego bezpieczeństwo.... Za to rekompensują tą niewygodę boczne skrzydełka zagłówków i rolety bocznych szyb....
Trochę chaotyczne jest moim zdaniem menu ustawień do którego można wejść z kilku różnych punktów.
Z systemem Start-Stop poradziłem sobie za pomocą kabla zakupionego na Ali Exp poleconego tutaj na forum. Działa i nie przeszkadza....
Jeżdżę służbowo (własna firma) i rodzinnie.... Jeździłem w zimie, w lecie, w słońce, w deszcz.... Nie mam zastrzeżeń wiedząc co kupiłem i za ile i jakie inne droższe auta miałem do wyboru... Jedyną rzeczą która się zepsuła jest niedziałający w 80% użyć spowalniacz rolety...
Oczywiście można doszukiwać się trzasków, niedociągnięć, zarysowań, jakości materiałów (chociaż tutaj nie wiem czego się czepiać) czy kształtu i wyglądu....
Ale podczas jazdy, słuchając ulubionej muzyki gdy takie myśli zaczną wchodzić do głowy wystarczy spojrzeć na kierownicę i przypomniec sobie że w końcu mamy skodę a nie Rolls-Royce'a ...



Obrazek

Obrazek

Przemo81
Posty: 30
Rejestracja: 24 lut 2020, 19:45
Samochód: Kodiaq, Style, 190 tdi 4x4

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: Przemo81 »

1) resetowanie wybranego trybu jazdy - dla niektorych pewnie ok dla mnie niestety nie
2) automatyczna tylna wycieraczka - jest chyba zle skonfigurowana, smiga nawet gdy tyl jest suchy (male opady) i za czesto przez co szybko sie zuzywa. Na szczecie jest opcja off.
3) lag w dsg jak potrzebujesz sie gdzies wcisnac albo nagle przyspieszyc ( pewnie po gwaracji czyli na swieta zrobie sobie prezent w polecanej na forum firmie w lodzi ) trzeba przywyknac i wciskac ulamek sek wczesniej niz by sie chcialo
4) bardzo delikatny lakier - ale to zmora wszystkich nowych aut - jak ktos jezdzi duzo i troche szybciej polecam folie na przod
5) u mnie ciagle wariuja wycieraczki pomimo ze opcja auto jest wylaczona
6) buda wielka ale nie polecam dluzszej jazdy na srodkowym miejscu.
7) brakuje mi tu head up display
8) aktywny tempomat w porownaniu do innej marki srednio ogarnia - wiec mam ale nie uzywam bo mnie denerwuje
9) mycie z robaczkow po trasie... front miska zgarnia ogromna liczbe robaczkow ale taki urok tego typu aut - tu tez polecam folie bo nie przywieraja i latwiej usunac
10) zwykle LED'y a moglyby byc matrycowe - brak mi w misku trybu autostradowego. Mijania w nocy przy wyzszych predkosciach sa za krotkie a drogowe oslepieja ludzikow na drugim pasie.
11) Zasieg radia. Nie wiem czy go jeszcze nie rozpracowalem czy co ale w mojej corki 20 letnim polo lepiej zbiera/trzyma stacje zwlaszcza w trasie.
12) spryskiwacz szyb , pierwsze pryska po lampach potem po szybie
13) trzeba nauczyc zamykac sie drzwi ktore maja oslony - jeszcze nikt kto to widzi pierwszy raz nie zamknal od razu :P
14) stop/go

Pomimo pewnie jeszcze kilku drobnych rzeczy z auta jestem zadowolny, szczegolnie moje plecy mi dziekuja. 5h podroz jest dla mnie jak 2h chociazby w superbie jezeli chodzi o odczucia "w krzyzu" ;)
Kilka aut juz przerabialem i mysle ze kazde ma swoje plusy i minusy. Chyba nie istnieje auto idealne do wszystkiego. Grunt to wiedziec po co sie je kupuje i wtedy patrzec przez ten pryzmat.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: MałGorzata »

pkt.7
pkt.10

Jest w Enyaqu to pewnie będzie też w Kodiaqu
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: WuWu »

inzynierpawel pisze:
14 wrz 2021, 21:02
Od lutego bieżącego roku przejechałem swoim niedźwiedziem 23000 km. Ogólnie jestem zadowolony. Nie mogłem sobie darować że nie wziąłem w wyposażeniu gniazda usb w obudowie lusterka wstecznego wobec czego musiałem kombinować z przeprowadzeniem kabla z kasetki zapalniczki do wideo rejestratora ale nieźle wyszło...
Co do pytania co denerwuje w Kodiaqu.... Co raz coś zauważam co - wydaje się - że przy projektowaniu auta przez siebie bym zrobił inaczej.... Ale taka już natura człowieka...

Front Assist włącza się czasami nie wiadomo dlaczego.... A na trasie którą często pokonuję mam dwa takie łuki - nawet nieostre - na których włącza się prawie za każdym razem... Filozofii działania wycieraczek automatycznych też nie zawsze rozumiem... Ale jak wpadną w rytm przy drobnym deszczu to już jest ok.... Gorzej jak pada-nie pada tak co kwadrans.... Światła automatyczne na niskiej i średniej czułości świecą innym po oczach zanim się przełączą.... Na wysokiej czułości fajnie działają na trasie oraz przy wjeżdżaniu w oświetlona miejscowość ale ...... Na zakrętach na których stoją nowe i czyste biało czerwone tablice ostrzegawcze wyłączają się długie światła bo odczytują odbicie światła jak inny obiekt....
Denerwują mnie stosunkowo małe i niepojemne kieszenie na oparciach przednich foteli.... Kilka kartek a4 wchodzi ale żeby teczkę grubszą włożyć czy nawet butelkę 1,5 l to już nie bardzo....
Wspominany wcześniej brak oświetlenia górnego schowka i nie podświetlone przyciski otwarcia schowków trochę utrudniają życie....
Podczas podróży z dziećmi narzekają mi że jest mały maksymalny kąt pochylenia oparć tylnej kanapy.... Wcześniej w Hon CR-V miałem więcej.... Ale z drugiej strony im bardziej leży pasażer tym mniejsze jego bezpieczeństwo.... Za to rekompensują tą niewygodę boczne skrzydełka zagłówków i rolety bocznych szyb....
Trochę chaotyczne jest moim zdaniem menu ustawień do którego można wejść z kilku różnych punktów.
Z systemem Start-Stop poradziłem sobie za pomocą kabla zakupionego na Ali Exp poleconego tutaj na forum. Działa i nie przeszkadza....
Jeżdżę służbowo (własna firma) i rodzinnie.... Jeździłem w zimie, w lecie, w słońce, w deszcz.... Nie mam zastrzeżeń wiedząc co kupiłem i za ile i jakie inne droższe auta miałem do wyboru... Jedyną rzeczą która się zepsuła jest niedziałający w 80% użyć spowalniacz rolety...
Oczywiście można doszukiwać się trzasków, niedociągnięć, zarysowań, jakości materiałów (chociaż tutaj nie wiem czego się czepiać) czy kształtu i wyglądu....
Ale podczas jazdy, słuchając ulubionej muzyki gdy takie myśli zaczną wchodzić do głowy wystarczy spojrzeć na kierownicę i przypomniec sobie że w końcu mamy skodę a nie Rolls-Royce'a ...



Obrazek

Obrazek
Roletę która w lecie strzela jak z procy wymieniają na gwarancji.
Objawy były takie że w lecie strzelala jakby była bez hamulca a w zimie działała z prędkością żółwia.

Dzik
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2023, 20:12
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi 2020

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: Dzik »

Mnie denerwuje brak kontroli użytkownika. Np nie mogę osobno włączyć grzania kierownicy i grzania fotela. 1 przycisk włącza się i to i to. Soft z bluetootha jest slaby. W kompakcie kia łączy sie o wiele szybciej i to automatycznie - probowalem z telefonami różnych marek. Uwaga przestroga Ikona brak kluczyka po zapłonie wyswielta sie b. Krótko i gaśnie. CO to za pseudoostrzeganie. Tak zgubilem klucz byl na masce i spadł na zakręcie. Dalej nie mogę nigdzie wyłączyć oswietlenia lusterek bocznych! Ktos wie jak to zrobić?/nawet jak home wylacze/ Nie moge wyłączyć świateł podlogi nawet jak ustawiam w menu na pasku 0% i tak świecą. Albo pikania niezapietych pasów tez sie nie da. Jak wyłączyć miganie kierunkowskazów przy otwieraniu/zamykaniu z pilota?Po co ludzi na siłę chcą niby uszczęśliwiać.

Bili
Posty: 238
Rejestracja: 19 maja 2019, 13:53
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 200KM L&K

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: Bili »

Dzik pisze:
23 paź 2023, 20:27
[...]Np nie mogę osobno włączyć grzania kierownicy i grzania fotela. 1 przycisk włącza się i to i to. [...]
Od grzania fotela i siedzeń są przecież dwa osobne przyciski i jedno jak i drugie może działać niezależnie.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: MałGorzata »

Bili pisze:
23 paź 2023, 21:08
Dzik pisze:
23 paź 2023, 20:27
[...]Np nie mogę osobno włączyć grzania kierownicy i grzania fotela. 1 przycisk włącza się i to i to. [...]
Od grzania fotela i siedzeń są przecież dwa osobne przyciski i jedno jak i drugie może działać niezależnie.
Właśnie.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

RoznieBywa
Posty: 93
Rejestracja: 12 wrz 2022, 14:24
Samochód: Kodiaq

Re: Co was denerwuje w Kodiaqu ?

Post autor: RoznieBywa »

MałGorzata pisze:
23 paź 2023, 23:08
Bili pisze:
23 paź 2023, 21:08
Od grzania fotela i siedzeń są przecież dwa osobne przyciski i jedno jak i drugie może działać niezależnie.
Właśnie.
W pierwszej połowie 2020 roku montowano jeszcze kierownice typu drugiego (te trójramienne) na których nie było osobnego przycisku ogrzewania kierownicy. Funkcję te włączało się albo dotykowo z menu klimatronika albo można było ją na stałe (przez to samo menu) połączyć z fizycznym przyciskiem grzania foteli i załączać razem. Pierwszy sposób był mało wygodny (choć dzisiaj takie sterowanie wciskane jest na kazdym kroku), o drugim pisze Dzik.

ODPOWIEDZ