Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Dyskusje na temat Škody Kodiaq II generacji (2024-)
Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2028
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Post autor: stingerA6 »

Konfigurator już umożliwia zbudowanie swojego Miśka II.
Więc może moja obstawiana data się spełni?


"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Sponsor

Re: Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Sponsor


Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Post autor: Mans »

Trudno to na razie nazwać konfiguratorem ;)
Jeden silnik i jedna wersja wyposażenia :?
Trzeba poczekać na pełny cennik ale Skoda pewnie czeka aż wyprzeda się całkowicie stary model :?
Nowy Kodiaq to już nie moja bajka :(
Ja w każdym razie zamówilem właśnie nowego VW Tiguana w wersji Special Edition.
Za rozsądne pieniądze dostajemy kawał auta i super wyposażenie warte 22 tysiące już w standardzie
włącznie z darmowym lakierem metalicznym 8-)
https://www.volkswagen.pl/pl/oferty-i-p ... t%3D48"%7D
Obrazek

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Post autor: RobertG7 »

Tylko, że ten pakiet obejmuje np oświetlenie ambiente (standard w Kodiaqu), 17" koła(sic!), zwykłe ledy, nie matrixy, światła na złą pogodę, czyli po prostu halogeny przeciwmgielne itd itd. Więc to nie jest jakaś super opcja, a auto sporo mniejsze od kodiaqa bo to nie wersja Allspace

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Post autor: Mans »

Tylko co ma piernik do wiatraka :?
Napisałem to wszystko jako zwykłą ciekawostkę i ewentualnie bardzo ciekawą alternatywę
dla Tych jeszcze niezdecydowanych.Nic pozatem ;)
Kodiaq i Tiguan to dwa różne światy.
Porównywanie tych dwóch aut i ich wyposażenia kompletnie nie ma sensu.
Tym bardziej, że obecny cennik Skody sprowadza się jedynie do jednej wersji wyposażenia i jednego silnika.
Nowy Tiguan Special Edition to bardzo fajna opcja dla osób, które poszukują nowego auta
w cenie 155 tysięcy z fajnym silnikiem 1.5 TSI Mild Hybrid z DSG 7 z super wyposażeniem 8-)

https://www.volkswagen.pl/pl/modele/nowy-tiguan.html

Dodajemy sobie jeszcze do tego pakiet Zimowy za 4 tysia ,który zawiera...

-Automatycznie podgrzewane dysze spryskiwaczy z przodu
-Kierownica wielofunkcyjna obszyta skórą, podgrzewana, z łopatkami zmiany biegów
-Podgrzewane fotele z przodu i zewnętrzne fotele z tyłu
-Przednia szyba podgrzewana bezprzewodowo i odbijająca promienie podczerwone

... i za 160 tysięcy mamy wszystko co jest do życia potrzebne w nowym samochodzie 8-)

https://www.volkswagen.pl/pl/konfigurat ... 2%257D"%7D

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Post autor: Malenstwo8 »

A nie wiecie może czy nowy Kodiaq będzie w wersji RS czy może chociaż w sportline?
Mam ochotę na niego ale tylko w którejś z tych wersji.
To brzmi niedorzecznie, ale jeżdżąc wcześniej XC90, a teraz najnowszym RXem ciągle wracam myślami do Kodiaqa, bo tak byłem z niego zadowolony.

paw_mag
Posty: 48
Rejestracja: 29 sie 2023, 10:50
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5 TSI

Re: Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Post autor: paw_mag »

Sportline ma być na 100%.

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Post autor: Malenstwo8 »

paw_mag pisze:
31 sty 2024, 11:41
Sportline ma być na 100%.
O to super 🙂

Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 15
Rejestracja: 30 lis 2023, 10:27
Lokalizacja: RST / TSA
Samochód: Jeszcze Superb III 2.0 TDI (150KM)

Re: Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Post autor: mackowski30 »

A wystarczy tylko wpisać w Google........
Na szybko dwa filmy ze Sportline'm

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Post autor: Mans »

Malenstwo8 pisze:
31 sty 2024, 11:16
To brzmi niedorzecznie, ale jeżdżąc wcześniej XC90, a teraz najnowszym RXem ciągle wracam myślami do Kodiaqa, bo tak byłem z niego zadowolony.
@Malenstwo8 chcesz zmienić Lexa na Skodę :D
Lexus RX 350 to fajne autko gdyby nie to nieszczęsne wyjące CVT i oraz kiepskie wyciszenie drzwi,
ściany grodziowej oraz nadkoli a raczej jego brak...



Ja po weekendowej jeździe testowej wysiadałem z tego auta mocno zawiedziony.
Niby cały układ Hybrydowy w RX350 ma 250KM ale szału też nie ma.To już nie to co kiedyś w tym modelu
czyli niewysilone 3.5 litrowe V6 o mocy 280KM z klasycznym automatem.Mieliśmy takie auto w rodzinie i to było to.
Ponad 300 tysia za nowego RX to totalne przegięcie :?

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Pierwszy Kodiaq II na naszym forum

Post autor: Malenstwo8 »

Mans pisze:
31 sty 2024, 13:27
Malenstwo8 pisze:
31 sty 2024, 11:16
To brzmi niedorzecznie, ale jeżdżąc wcześniej XC90, a teraz najnowszym RXem ciągle wracam myślami do Kodiaqa, bo tak byłem z niego zadowolony.
@Malenstwo8 chcesz zmienić Lexa na Skodę :?
Lexus RX 350 to fajne autko gdyby nie to nieszczęsne wyjące CVT i oraz kiepskie wyciszenie drzwi,
ściany grodziowej oraz nadkoli a raczej jego brak...



Ja po weekendowej jeździe testowej wysiadałem z tego auta mocno zawiedziony.
Niby cały układ Hybrydowy w RX350 ma 250KM ale szału też nie ma.To już nie to co kiedyś w tym modelu
czyli niewysilone 3.5 litrowe V6 o mocy 280KM z klasycznym automatem.Mieliśmy takie auto w rodzinie i to było to.
Ponad 300 tysia za nowego RX to totalne przegięcie :?
To nie tak. Ecvt jest spoko i nie mam do niej uwag. To samo tyczy się wyciszenia. Spalanie też jest spoko. Osiągi jak najbardziej tylko nie można bać się wciskać gazu. Jest głeboki i na pierwszy rzut oka człowiek myśli, że już mocno go wcisnął, ale tak nie jest.
Mam uwagi do ogólnej jakości. Czekam na klamki, bo jak jest mróz nie mogę wsiąść do auta. Muszę polewać klamki ciepłą wodą (jest na to akcja serwisowa). Od początku jest problem z automatycznymi wycieraczkami. Po prostu nie działają i co nam pan zrobi? Plastiki rysują się od szmatki do okularów ( tak zarysowałem deskę przed pasażerem), skóra w miejscu uchwytów drzwi z mojej strony już się wyciera (15 kkm przebiegu) Nie da się słuchać muzy głośniej, bo brzęczą boczki w drzwiach. Lusterko prawe prawie nie grzeje. Podgrzewanie wycieraczek to żart. Klapa tylna zamyka się na podstawie algorytmu znanego tylko Japończykom. Systemów jest od groma i działają, ale tylko…latem. Zimą wszystko pika i świeci, pierdylion komunikatów, bo czujniki i kamera są tak umiejscowione, że ciągle są brudne i trzeba je przecierać dosłownie po każdej jeździe. Auto ogólnie jest bardzo komfortowe ale niewarte tej ceny. Takie rzeczy wychodzą w praniu. Nie da się wszystkiego ogarnąć w salonie. Jeszcze gdyby to nie nył Lexus ze swoją „legendarną” jakością.
W Kodiaqu przez 3 lata awarie i duperele były mi obce. To auto jeździło po prostu fantastycznie. Nie mam kompleksu znaczka. Swoje w życiu osiągnąłem i nie muszę tego ogłaszać światu za pomocą auta. Dla mnie auto ma jeździć, być praktyczne i użyteczne. To wszystko miałem w Kodiaqu, a różnica w cenie jest taka, że za nią kupię żonie nowe auto, albo sobie nowy motocykl.
Kamiqowi mojej żony leci 5 rok. Żadnej awarii. Żadnej. Ja już byłem 3 razy w ciągu 9 miesięcy w serwisie. Żona ma ze mnie ubaw 😁
Codziennie słyszę - przecież miałeś dobre auto, to ci się zachciało 😂
Możesz mi wierzyć albo nie, ale po 2 latach zadzwonił do mnie gość, który kupił ode mnie Kodiaqa żeby mi powiedzieć jak bardzo jest zadowolony 🙂

ODPOWIEDZ