Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Dyskusje na temat Škody Kodiaq II generacji (2024-)
dratuszny
Posty: 180
Rejestracja: 31 lip 2019, 20:21
Lokalizacja: Kontrachcice:)
Samochód: Passat B7 DSG TDI 170 KM

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: dratuszny »

Marcinonline pisze:
02 lut 2024, 6:00
Pianę głównie biją Ci, którzy niedawno kupili pierwszą generacje. Póki co wychodzi drożej, ale to kolejna generacja więc ma prawo.
Dokładnie, a Ci co kupili STAREGO Kodiaqa, taką gadką, chcą się tylko dowartościować i sami przekonują siebie, że dobrze zrobili:)



Sponsor

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Sponsor


TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: TymekF »

dratuszny pisze:
02 lut 2024, 6:39
Marcinonline pisze:
02 lut 2024, 6:00
Pianę głównie biją Ci, którzy niedawno kupili pierwszą generacje. Póki co wychodzi drożej, ale to kolejna generacja więc ma prawo.
Dokładnie, a Ci co kupili STAREGO Kodiaqa, taką gadką, chcą się tylko dowartościować i sami przekonują siebie, że dobrze zrobili:)
:lol:
Ja nie rozumiem, po co tu jakieś wycieczki robicie i się prześcigacie kto jest głupszy i ma większe kompleksy :D
Samochód nigdy nie był i nigdy nie będzie żadnym wyznacznikiem czegokolwiek, więc zluzujcie majty :P

RobertG7
Posty: 148
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: RobertG7 »

TymekF pisze:
02 lut 2024, 9:44
dratuszny pisze:
02 lut 2024, 6:39
Marcinonline pisze:
02 lut 2024, 6:00
Pianę głównie biją Ci, którzy niedawno kupili pierwszą generacje. Póki co wychodzi drożej, ale to kolejna generacja więc ma prawo.
Dokładnie, a Ci co kupili STAREGO Kodiaqa, taką gadką, chcą się tylko dowartościować i sami przekonują siebie, że dobrze zrobili:)
:lol:

Samochód nigdy nie był i nigdy nie będzie żadnym wyznacznikiem czegokolwiek, więc zluzujcie majty :P
Jest, był i będzie wyznacznikiem, może dla Ciebie nie, ale dla kogoś tak. Tak jak wyznacznikiem zamożności może być okazały dom, własny helikopter. Nie można wszystkich mierzyć własną miarą :)

TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: TymekF »

RobertG7 pisze:
02 lut 2024, 10:08
Jest, był i będzie wyznacznikiem, może dla Ciebie nie, ale dla kogoś tak. Tak jak wyznacznikiem zamożności może być okazały dom, własny helikopter. Nie można wszystkich mierzyć własną miarą :)
Tak, może BYŁ dla niektórych, ale w dobie kiedy gospodarka nie byłą oparta o kredyt :)
Bo wtedy to oznaczało, że ktoś ma prosperującą firmę na przykład. Było go po prostu stać na coś na co "zwykłego śmiertelnika" nie było stać.
Obecnie 20 latek pracujący w fabryce/montowni może sobie pozwolić na kredyt 600k i kupić mieszkanie/wybudować dom, wziąć w leasing samochód (i spłacać to 30 lat).
Więc co to za wyznacznik?
Poziom własnego helikoptera już bardziej :lol:

A już oczywiście pomijam zasadniczy fakt, że to tylko rzeczy materialne, dla mnie to żaden wyznacznik.
Jeśli ktoś potrzebuje takiej szybkiej oceny kogoś przez pryzmat samochodu/domu, albo potrzebuje swoją ocenę takowym podnieść, to już jego sprawa, ale niech nie posądzają o to innych. ;)

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Mans »

TymekF pisze:
02 lut 2024, 9:44
Ja nie rozumiem, po co tu jakieś wycieczki robicie i się prześcigacie kto jest głupszy i ma większe kompleksy :D
Kolego na tym Forum zwracamy się do siebie z szacunkiem i godnością ;)
Twoje uwagi są nie na miejscu a nazywanie innych tutaj "głupszymi" świadczą kompletnie o Twoim braku kultury :?
TymekF pisze:
02 lut 2024, 9:44
Samochód nigdy nie był i nigdy nie będzie żadnym wyznacznikiem czegokolwiek... :P
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :?
Wszystko zależy od tego czy kupujesz auto na kredyt czy za gotówkę.
Dla człowieka, który kupuje np. Lambo albo Bugatti za kilka milionów będzie on zawsze
wyznacznikiem zamożności i luksusu czy to się komuś podoba czy nie 8-)

TymekF
Posty: 85
Rejestracja: 25 paź 2023, 13:18
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI DSG 200KM 4x4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: TymekF »

Mans pisze:
02 lut 2024, 17:25
TymekF pisze:
02 lut 2024, 9:44
Ja nie rozumiem, po co tu jakieś wycieczki robicie i się prześcigacie kto jest głupszy i ma większe kompleksy :D
Kolego na tym Forum zwracamy się do siebie z szacunkiem i godnością ;)
Twoje uwagi są nie na miejscu a nazywanie innych tutaj "głupszymi" świadczą kompletnie o Twoim braku kultury :?
"Psze Pani", ale to on zaczął! ;)
Nikogo nie nazwałem głupim, polecam przeczytać jeszcze raz i zrozumieć całą wypowiedź. 8-)
Mans pisze:
02 lut 2024, 17:25
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :?
Wszystko zależy od tego czy kupujesz auto na kredyt czy za gotówkę.
Obecnie nie ma sensu kupować auta powyżej 150k za gotówkę, kiedy koszt leasingu/kredyty jest mniejszy od inflacji.
I potwierdzają to statystyki gdzie znaczna większość aut a w szczególności aut premium w Polsce jest kupowanych na kredyt/leasing.
Mans pisze:
02 lut 2024, 17:25
Dla człowieka, który kupuje np. Lambo albo Bugatti za kilka milionów będzie on zawsze
wyznacznikiem zamożności i luksusu czy to się komuś podoba czy nie 8-)
No i znów pomylenie pojęć...
Nie porównuj Skody do Lambo czy Bugatti...

To tak jakbyś porównywał klacz chłopa ze wsi co do kościoła ją zaprzęga do wozu, do konia wyścigowego czystej krwi arabskiej hodowanego i trzymanego dla hobby i prestiżu.
To i to koń, prawda? :lol:

Ktoś kto kupuje Lambo czy Bugatti nie jeździ nim na co dzień, bo nie do tego to służy.

Wracając do mojej pierwszej wypowiedzi, prześciganie się czy lepiej było kupić STAREGO kodiaqa za niższą cenę czy NOWEGO za wyższą nie ma sensu.
Każdy ma jakieś swoje powody i przemyślenia i nie ma sensu sobie dorabiać do tego filozofii i przekonywać kogokolwiek do swojego zdania.
Dlatego takie krótkie, choć treściwe i chwytliwe podsumowanie z mojej strony było. :)

xavery84
Posty: 2
Rejestracja: 04 lut 2024, 13:39
Samochód: Kia cee'd 1.4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: xavery84 »

Pojawił się już cennik w pdf nowego.kodiaqa.

Tak od dłuższego czasu sobie analizuje bo mnie interesuje zakup. No i tak zerknalem sobie i wydaje mi się że wersja style była chyba lepiej wyposażona niż w nowym Kodiaqu, który obecnie na razie jest prezentowany

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Mans »

Obecnie w Skodzie odpowiednikiem dawnego Style jest wyposażenie Selection ;)
Co do większych różnic w wyposażeniu pomiędzy starym a nowym Kodiaqiem to ich raczej nie widzę :?
Za chwilę dojdzie jeszcze Sportline i Essence czyli odpowiednik wyposażenia Ambition ;)

https://www.skoda-auto.pl/_doc/9790b200 ... 181417808b

Te szyby akustyczne w nowym Kodaqiu wg. cennika są tylko z przodu...

Obrazek

...czy są też z tyłu jak stoi w konfiguratorze :?

Obrazek

msolak81
Posty: 97
Rejestracja: 13 lip 2017, 14:29
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: msolak81 »

Właśnie pojawiła się opcja konfiguracji i podobna jaką mam teraz jest o ... 100 tys drozsza. 260tys za Selection? Sorry spasuje. Nic nie uzasadnia takiej podwyżki.

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Wstępne informacje na temat nowego Kodiaqa

Post autor: Mans »

100 tys droższa :D
A jak Ci to wyszło :?
Porównujesz Diesla z benzyną bo widzę ,że masz 2.0 TSI ,którego póki co brak w ofercie ;)
Poczekajmy na pełną ofertą silnikową 8-)

ODPOWIEDZ